Přejít na obsah

Výpadky Cisco EPC3208 po pěti minutách


Návštěvník grajca

Doporučené příspěvky

Návštěvník grajca

Dobrý den/ahoj,
v síti UPC/VF stále ještě používám, starý modem CISCO EPC3208 (odkoupil jsem od UPC). Tento týden mi ale po letech dobré služby asi vypověděl, i když je mi trochu divné. Když ho totiž restartuji, tak internet funguje bez problému asi 5 minut a pak služba vypadne, i když modem sám indikuje normální stav. Myslel jsem si původně, že se přehřívá, ale internet vypadne po 5 minutách ať ho mám vypnutý 1 minutu nebo 1 hodinu. Nezažil jste někdo podobné chování modemu? Jinak další služby modemu fungují bez problému a dle webových stránek není žádný výpadek služby.

Děkuji za jakoukoliv odpověď

Upraveno uživatelem grajca
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U 10+ let starého HW nic zvláštního, že odejde. Servis na tom nikdo neudělá. Stejně s přechodem pod Vodafone budete muset modem vyměnit. Ale největší slabinou byly napájecí adaptéry, můžete na zkoušku skusit připojit jiný s odpovídajícími parametry.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napájecí zdroj u tohoto modemu má výstupní napětí a proud 12V , 1A , stejné má i napájecí zdroj k set-top boxu HD Mediabox, pokud máš třeba tento set top box také doma, tak tam zkus píchnout zdroj od něj, ale raději ty výstupní hodnoty zkontroluj, jsou vždy uvedené na zdroji , snad bude sedět i konektor.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník grajca
před 2 hodinami, Marek-26 napsal:

U 10+ let starého HW nic zvláštního, že odejde. Servis na tom nikdo neudělá. Stejně s přechodem pod Vodafone budete muset modem vyměnit. Ale největší slabinou byly napájecí adaptéry, můžete na zkoušku skusit připojit jiný s odpovídajícími parametry.

Ahoj,

zdroj by měl fungovat, jinak by nefungovala další služba modemu (telefon). Samozřejmě můžu zkusit, jestli nedojde k posledu napětí při větším zatížení. To je jediné, co mě ještě napadlo. Říkal jsem si spíše, jestli někdo nemá zkušenost vzhledem ke stáří modemu, že by ho poskytovatel odřízl (a zapomněl mu to sdělit 🙂 ), protože modem nesplňuje technické požadavky nové sítě.  V některých příspěvcích tady lidí zmiňují telefonáty ohledně nutných výměn za nové .

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Výpadky Cisco EPC3208 po pěti minutách

Cisco 3208 mi bez problémů dál běží a shodou okolností mi zůstal navýšený upload z vánoční akce. Jinak potvrzuji, že běžně odchází zdroj, taky už mám druhý. Ale vzhledem k tomu, že slouží již přes dekádu a mnohonásobně se zaplatil, má na to nárok.

Pořád doufám, že opět bude možnost si modem odkoupit, ale upřímně řečeno tomu pomalu ale jistě přestávám věřit.

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Compal 3.0 P, CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...