Jump to content

Nahrávání ze zpětného zhlédnutí u Vodafone TV

Recommended Posts

Bohuzel generace tech, kteri si jeste pamatuji, jak driv veci fungovaly normalne, zacina vymirat... a svet zacinaji ovladat deti Youtube, Netflixu, Spotify a podobnych kravin.
Mozna na to jednou, az prijdou k rozumu, prijdou. Ale to my uz tady zrejme nebudeme.

• Agree 3
  • Like it 1
  • Jiná služba
  • -
  • Jiná služba
  • modem Compal (bridge mode), CA modul
  • Brno

@Evzen Pravda, mám doma PC které mi běží 27/7 (mám tam i web server) na tom filmy přes Serviio na to koukám na TV a máma na Moravě na NTB. K TV max připojený HDD.  

Zjistil jsem, že když si něco pouštím na YT, tak to můžu přepnout přes LAN na TV, zkusil jsem to snad 2x , sluchátka jsou prostě lepší, a přepojovat je z PC do TV, to se mi nechce.

Ale moje první "sociální" síť byla ICQ na tlačítkové NOKII  a to asi hodně napoví 😄

Né ,že bych byl zapšklej dědek (47 let) a jsem rád, že jsem se narodil to rozkvětu IT, sám jsem začínal programovat v pionýrském kroužku na PMD85 :) , ale všechno má své meze. 

Edited by Sparrow
  • 150 Mb/s
  • 1 GB
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10

Trochu OT: ICQ jsem taky začínal. Ještě si pamatuji UIN, ale před nedávnem jsem ho smazal - Už to je mrtvé, podobně jako Skype. Ten trochu okřál díky pandemii...

PMD85, jsem objevil na střední (2000 - 2005), napojil jsem si k němu lampový Sonet duo, který jsem zprovoznil po dědovi (Mám jej dodnes) a zavzpomínal na začátky programování na Consulech na ZŠ s aplikaci Karel. Jsem jen o 10 let mladší.

• Internet 300
  • 15 GB
  • -
  • Cisco EPC3208
  • Ostrava - Zábřeh

OT: Já používal ICQ ještě na starém tlačítkovém telefonu Siemens c55, který měl sice černobílý displej, ale už konečně uměl datové přenosy přes GPRS.

A s programováním jsem začal doma někdy v první polovině devadesátých let v jazyce Basic na počítači Didaktik M, což byla taková československá kopie počítače ZX Spektrum.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, HD Mediabox, CA modul
  • Brno

• 4 months later...
  • 1 month later...

Tak už novou Vodafone TV mám a už vím, že nahrávání ze zpětného zhlédnutí nejde.  Problém je ten, že nahrávání  vůbec nefunguje. Prostě když si dáte něco nahrát, tak to nenahraje. Ale abych jenom nehanil, obraz zachoval svoji vysokou kvalitu, jako měl u UPC a zpětné zhlédnutí je skoro u všeho a na rozdíl od UPC funguje bez problémů. 

• 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • Premium VTV BOX
  • Litomyšl

A nahrávání z živého vysílání funguje?

PS. Není to povinné, ale prosím (i ostatní uživatele), aby si zde na fóru po migraci služeb do Vodafone TV, pokud možno aktualizovali svůj profil, který se zobrazuje vždy pod vaším příspěvkem, díky.

• 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Brno

V 18. 7. 2021 v 15:12, Ladik napsal:

Ale abych jenom nehanil, obraz zachoval svoji vysokou kvalitu, jako měl u UPC

Musím se smát, když někdo mluví o vysoké kvalitě původní kabelovky. Vysoká je možná tak u sledovanějších programů. Ty ostatní vypadají i v HD dost žalostně... třeba Discovery Science s nějakými 3000 Kbps nebo FilmBox Premium (a to je filmový kanál!)

No a to jsem ještě nezmínil MPEG-2 zvukové stopy... naprosté zlo. Na kterýchkoliv slušných reprobednách jsou slyšet dost silné kompresní artefakty ve vyšších frekvencích. Jediné poslouchatelné jsou Dolby Digital AC-3 stopy, které jsou bohužel z většiny jen u filmových kanálů. Třeba u hudební televize Óčko by člověk čekal, že bude zvuk kvalitní a je to teda pravý opak. Snad všechny hudební kanály s výjimkou Mezzo opět používají zastaralý MPEG-2 audio kodek. Kašlat na kompatibilitu archaických zařízení, dejte tam aspoň AAC!

• -
  • -
  • -
  • -
  • -

Jaké původní kabelovky?

Vodafone TV v síti exUPC běží stále přes DVB-C, tam se vůbec nic nezměnilo, takže není důvod aby se po výměně setoboxu nějak zásadně změnila kvalita obrazu, tedy pokud se bavíme o lineárním vysílání.

• Agree 1
  • 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Brno