Přejít na obsah

Nahrávání ze zpětného zhlédnutí u Vodafone TV


Ladik

Doporučené příspěvky

Audio stopy u jednotlivých programů nejsou věcí VF, ale přímo samotných TV stanic. Pokud tedy stanice nemá AC3, tak dost těžko s tím VF něco nadělá a takovou stopu nabídne.
A když tady byla řeč o Óčku, tak kdo má možnost jeho příjmu ze satelitu Astra, tak jistě potvrdí, že tak otřesná SD mazanice s bitrate pod 2 Mbps se jen tak nevidí (a to si Óčko ten program plně šíří ve své režii, takže se ta nekvalita nedá hodit na jiného operátora).
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Adolf.Shitler Mně je celkem jedno, kdo je za to zodpovědný. Komentuji prostě stav televizních služeb, které se u nás označují jako HD. Jestli to není jenom případ Vodafone, tím hůř.

Původní kabelovkou myslím samozřejmě DVB-C. Pokud to má Vodafone TV přes internet ještě horší, přijde mi to jako naprosté selhání. Přitom by se dalo využít adaptivní streamování a budou spokojení jak ti s pomalým připojením, tak ti náročnější.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 20. 7. 2021 v 12:57, janmichaelvincent napsal:

Musím se smát, když někdo mluví o vysoké kvalitě původní kabelovky. Vysoká je možná tak u sledovanějších programů. Ty ostatní vypadají i v HD dost žalostně... třeba Discovery Science s nějakými 3000 Kbps nebo FilmBox Premium (a to je filmový kanál!)

 

No a to jsem ještě nezmínil MPEG-2 zvukové stopy... naprosté zlo. Na kterýchkoliv slušných reprobednách jsou slyšet dost silné kompresní artefakty ve vyšších frekvencích. Jediné poslouchatelné jsou Dolby Digital AC-3 stopy, které jsou bohužel z většiny jen u filmových kanálů. Třeba u hudební televize Óčko by člověk čekal, že bude zvuk kvalitní a je to teda pravý opak. Snad všechny hudební kanály s výjimkou Mezzo opět používají zastaralý MPEG-2 audio kodek. Kašlat na kompatibilitu archaických zařízení, dejte tam aspoň AAC!

Zajímalo by mě, kde jste vzal ty hodnoty BR jak uvádíte.
To také můžete říkat, že ČT HD programy mají BR 1,5 Mbps ....

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám výměnu taky za sebou a můžu říct, že jsem docela zklamaný. Když pominu, že cca hodinu po odchodu technika vypadl internet i televize (a nešlo to až do rána), vyloudila mi hned po ránu na tváři rozpačitý škleb esemeska od Vodafone, jak jsem spokojený se službami...🤥 Během dne jsem zjistil, že EPG a ovládání vůbec je trochu nepřehledné a neintuitivní. Možná je to jen můj dojem a asi se na to dá zvyknout. Budiž. Další co mi vadí, že dálkový ovladač nejde spárovat s TV LG, takže opět budou na stole dva DO, jako za starých časů. (Dálkáč od cihly to bez problémů uměl). Taky jsem doufal, že na novém STB si budu moct srovnat programy podle svého, když už to cihla neuměla. Ovšem zase chyba. Tuhle "vymoženost", kterou uměly už staré černobílé bedny před třiceti lety, asi výrobci považují za nepodstatnou a zbytečnou. I když neznám snad nikoho, komu by to nevadilo. Ale co mi sejří asi ze všeho nejvíc, že mi automaticky zrušili účet na HORIZON TV, který jsem hojně používal na PC nejenom v pracovně, ale i na chatě na NTB. Tomu opravdu říkám zlepšování služeb. Proč to nenechají, než sami přijdou s nějakou svojí vlastní aplikací? Než přišli s vlastní televizí, taky neodstřihli platící zákazníky od UPC televize. Na stránkách píší, že s touto službou do budoucna počítají... ale na tahle slova jsem dost alergický. V téhle republice totiž do budoucna, časem, výhledově a pod. znamená nikdy, nebo taky za dvacet let... 👎  Snad jediným plusem je možnost zpětného shlédnutí u všech programů. Ale ruku na srdce, kolik z těch 150 (nebo kolik jich tam je ) člověk využije? Za sebe tedy mohu prohlásit, že já moc spokojený nejsem.

  • Souhlasím 2
  • Děkuji 1
  • 300 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • VTV Premium box
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 30 minutami, RichardHorcic napsal:

Ale co mi sejří asi ze všeho nejvíc, že mi automaticky zrušili účet na HORIZON TV, který jsem hojně používal na PC nejenom v pracovně, ale i na chatě na NTB. Tomu opravdu říkám zlepšování služeb.

Co zkusit emulátor androida:

https://www.techforum.cz/topic/59765-mobilní-aplikace-vodafone-tv/?do=findComment&comment=446340

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 21. 7. 2021 v 15:35, tomus napsal:

Otázka je, zda myslí vysílání v DVB-C, nebo v  IPTV/OTT, pravděpodobně tu druhou variantu, ale ta se v sítí exUPC pro lineární vysílání běžně nepožívá.

Celou dobu mluvím o DVB-C ve smyslu, že ani teď není o co stát, co se kvality týče.

 

@technik Konkrétní číslo bylo uvedeno jako příklad. Je mi jasné, že se používá variable bitrate, ale prosím vás, přepněte si na FilmBox Premium a řekněte mi, jestli je tohle myšleno vážně. Viditelně naprosto rozsypaný obraz s nedostatečným datovým tokem při dynamičtějších scénách. To samé třeba ten zmiňovaný Discovery Science. A ne, není to špatnou sílou signálu, protože kanály jako HBO, které mají alokovaný bitrate vyšší, jsou vizuálně úplně v pořádku.

Konkrétní hodnoty sleduju v reálném čase přes Tvheadend a je tam velice zřetelně vidět, že kanály se špatným obrazem se pohybují kolem 3 - 5 Mbps, zatímco ty nejlepší mají třeba 10 - 13 Mbps.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filmbox Premium HD vysílá BR 7,8 Mbps jak ho odbavuje programer, stejně tak tomu je u Discovery. Chápal bych problémy u Filmbox Star, který je v SD s BR kolem 4 Mbps, Filmbox Family je na tom vlastně ještě hůř.

Programer to tak "vysílá" a tím pádem chce .. Bohužel se za všechny distribuční trasy platí a tak nejspíše hledají "optimální" řešení.

Jinak na distribuci v DVBC se za více jak rok neměnily žádné BR k horšímu

Upraveno uživatelem technik
  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...