Přejít na obsah

Nahrávání ze zpětného zhlédnutí u Vodafone TV


Ladik

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen

Bohuzel generace tech, kteri si jeste pamatuji, jak driv veci fungovaly normalne, zacina vymirat... a svet zacinaji ovladat deti Youtube, Netflixu, Spotify a podobnych kravin.
Mozna na to jednou, az prijdou k rozumu, prijdou. Ale to my uz tady zrejme nebudeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Evzen Pravda, mám doma PC které mi běží 27/7 (mám tam i web server) na tom filmy přes Serviio na to koukám na TV a máma na Moravě na NTB. K TV max připojený HDD.  

Zjistil jsem, že když si něco pouštím na YT, tak to můžu přepnout přes LAN na TV, zkusil jsem to snad 2x , sluchátka jsou prostě lepší, a přepojovat je z PC do TV, to se mi nechce.

Ale moje první "sociální" síť byla ICQ na tlačítkové NOKII  a to asi hodně napoví 😄

Né ,že bych byl zapšklej dědek (47 let) a jsem rád, že jsem se narodil to rozkvětu IT, sám jsem začínal programovat v pionýrském kroužku na PMD85 :) , ale všechno má své meze. 

Upraveno uživatelem Sparrow
  • Basic 250 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • Compal black, CA modul
  • Praha 10
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT: ICQ jsem taky začínal. Ještě si pamatuji UIN, ale před nedávnem jsem ho smazal - Už to je mrtvé, podobně jako Skype. Ten trochu okřál díky pandemii...

PMD85, jsem objevil na střední (2000 - 2005), napojil jsem si k němu lampový Sonet duo, který jsem zprovoznil po dědovi (Mám jej dodnes) a zavzpomínal na začátky programování na Consulech na ZŠ s aplikaci Karel. Jsem jen o 10 let mladší.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Já používal ICQ ještě na starém tlačítkovém telefonu Siemens c55, který měl sice černobílý displej, ale už konečně uměl datové přenosy přes GPRS.

A s programováním jsem začal doma někdy v první polovině devadesátých let v jazyce Basic na počítači Didaktik M, což byla taková československá kopie počítače ZX Spektrum.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Tak už novou Vodafone TV mám a už vím, že nahrávání ze zpětného zhlédnutí nejde.  Problém je ten, že nahrávání  vůbec nefunguje. Prostě když si dáte něco nahrát, tak to nenahraje. Ale abych jenom nehanil, obraz zachoval svoji vysokou kvalitu, jako měl u UPC a zpětné zhlédnutí je skoro u všeho a na rozdíl od UPC funguje bez problémů. 

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Modem
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nahrávání z živého vysílání funguje?

PS. Není to povinné, ale prosím (i ostatní uživatele), aby si zde na fóru po migraci služeb do Vodafone TV, pokud možno aktualizovali svůj profil, který se zobrazuje vždy pod vaším příspěvkem, díky.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 18. 7. 2021 v 15:12, Ladik napsal:

Ale abych jenom nehanil, obraz zachoval svoji vysokou kvalitu, jako měl u UPC

Musím se smát, když někdo mluví o vysoké kvalitě původní kabelovky. Vysoká je možná tak u sledovanějších programů. Ty ostatní vypadají i v HD dost žalostně... třeba Discovery Science s nějakými 3000 Kbps nebo FilmBox Premium (a to je filmový kanál!)

 

No a to jsem ještě nezmínil MPEG-2 zvukové stopy... naprosté zlo. Na kterýchkoliv slušných reprobednách jsou slyšet dost silné kompresní artefakty ve vyšších frekvencích. Jediné poslouchatelné jsou Dolby Digital AC-3 stopy, které jsou bohužel z většiny jen u filmových kanálů. Třeba u hudební televize Óčko by člověk čekal, že bude zvuk kvalitní a je to teda pravý opak. Snad všechny hudební kanály s výjimkou Mezzo opět používají zastaralý MPEG-2 audio kodek. Kašlat na kompatibilitu archaických zařízení, dejte tam aspoň AAC!

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...