Přejít na obsah

Přechod na Vodafone internet


Návštěvník vosay

Doporučené příspěvky

Návštěvník vosay

Tak dnešní postřehy z instalace...přišel starší pán s batohem a igelitkou v ruce s výrazem "poker face". Nejprve jsem dostal bukový, že nechápe, proč lidi demontují udělané zásuvky (nepoužíval jí ani předchozí majitel). Měl potřebu pořád něco vrtat, byť neměl ani vrtačku, co jsem pochopil. Když jsme se pochopili, že se nic vrtat nebude a chci využít stávající cestu, bylo mi řečeno, že až ke koncovému zařízení musí být natažený koaxiální kabel. Takže jsem vše demontoval (datovou zásuvku + kabel) a pánovi sám natáhl kabel ke krabičce, kdy vlastně použil mou předchozí a vložil pouze televizní zásuvku. Dal mi to ruky Compal (černý) a kabel a odešel.

Vše "funguje" jak by mělo. Trochu laboruji s WiFi 2,4ghz kdy down je pouze někde kolem 30mbit, 5ghz jsem někde kolem 200mbit i přes, tak jestli umístění, mám Compal zatím na zemi ve zmíněné technické místnosti. Bojuji s prostředím v nastavení Compalu, trochu krkolomné, ale budiž.

Po komunikaci s podporou pro technika jsem se připomněl, že bych případně využil brigde mód (technik mi tvrdil, že to možné není). Potvrdili mi tu ipv4, chvíli jsem teda v xboxu viděl ipv4 současně s ipv6, teď už jen ipv4. XBOX je zatím největší problém, je připojen ethernetem přes switch (1gbit) a při testu rychlosti stahování jsem max na 50mbit,coz vůbec nechápu a nevím, kde začít hledat problém. Jiné zařízení, co mám za switchem, měřím cca 280mbit, což sedí k mému tarifu 300/20. Upload je jak u Wi-Fi, tak u těch ethernetu v pořádku.

Nějaké nápady?

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no ty testy ???? asi jak píše Adolf, on opravdu každej naměří něco jinýho, psal jsi že stahuješ velký soubory přes Jdowlander dej tam něco a stahuj a potom napiš jak to jede 

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Xbox bych nejprve zkusil připojit přímo k modemu a podle výsledků měření to pak řešil dál, nebo místo Xboxu připojil na zkoušku něco jiného a změřil to.

Ještě dotaz, zajímalo by mě jestli ještě existuje možnost vybrat si typ instalace, bývala buďto samoinstalace (což by vypadalo na tvůj případ, protože modem už jsi musels zapojit sám), nebo instalace technikem, to pak všechno zapojí technik sám, ale je to zpoplatněno tuším částkou 400kč,

Takže když si internet objednával měl jsi na výběr z těchto dvou možností ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vosay

Chápu, kam to mám směřovat, jen mohu porovnat to, že za předchozího ISP a tarifu 70/70M jsem v tom nastavení xboxu viděl jak Down, tak Up lehce přes 70, tudíž maximum připojení. Dnes mám připojení od VF a vidím 50/20M při tarifu 300/20M, což mi jen selským rozumem přijde divné. Ostatní bude v pořádku, Odroid N2 s kodi, tam k webshare měřím nějakých 280M. Je úplně stejně na switchi jako xbox. Xbox jsem zkoušel jak na kabelu, tak na 5G WiFi.

Ano, jednalo se o samoinstalaci i co se týče, kabelu a jeho rozvodu [emoji16] Ne, myslím, že se mě ptala na infolince ve smyslu "dokážete si zastrčit kabel do modemu?", instalace měla být za 99,- technik po mně nic nechtěl, takže mi to asi dají do vyúčtování.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mevim, jak jsi daleko od WiFi. U rputeru mam na 2,4 50Mb/s Kdyz jdu dal tak klidne padnu i na 20Mb/s

Proto mam 5GHz Wifi, kzera zvlada mych 300/20 ale pro rychly a stabilni net mam doma notas v dokine.

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...