Přejít na obsah

Nefunkční CA modul po obnovení programové nabídky


Návštěvník V. Blaha

Doporučené příspěvky

Ten ruční refresh právě navíc zřejmě posílá tu informaci o párování karty, která při běžném každoměsíční předplatném normálně nechodí, takže je velmi pravděpodobné že karta s modulem aktuálně není spárováná, už to tady naznačoval i technik, který tomu tady rozumí zdaleka nejvíc.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 5 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

A společný znak u dvou lidí má dokazovat, že je systém na lejno?

Nic o dukazu jsem nepsal. Psal jsem, ze je to spolecny znak... a ten uz muze ukazat smer, kterym je vhodne patrat.
Tento zpusob uvazovani se mi uz za tech 30+ let troubleshootingu nejruznejsich IT-related problemu hodnekrat vyplatil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jOJO ca MODUL - JA MAM TED TAKY SRANDY :d kOUPIL SEM NOVOU aNDROID tv sONY bRAVIA - DOCELA DRAHA, ALE FAKT SKVELE UKAZUJE - A PO KAZDEM ZAPNUTI ME PISE, ZE JE KANAL POSKOZEN, NEBO JE SPATNE ZASUNUT MODUL, PO 5 VTERINACH TO ZMIZO A VSE FUNGUJE V POHODE :d :d fAKT NEECHAPU....

  • 1000 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • VF Station, CA modul
  • Praha-Nusle
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám také cca 2 měsíce starou Sony HX 9505 a skoro po každém spuštění se objevuje hláška s poškozeným programem a špatně zasunutou kartou,po pár vteřinách se pustí obraz a pak už problém není, celkem rád bych se tohoto zbavil, ovšem jak to netuším...

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Cisco epc3208, Ca modul
  • Praha 3
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník ludekfilm

Mám TV LG a CA modul, po zapnutí TV také občas naskočí nějaká hláška o nepřítomnosti nebo nečinnosti modulu, případně při přepnutí na nějaký zakódovaný program hláška že je program zakódovaný a po chvilce vše už OK. Předchozí modul (hodně starý od LICA) jsem si asi také zničil tím, že jsem přes PC spustil obnovení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

K refresh požadavku z webu. Jedná se o stejný požadavek, který pošle manuálně operátor, neměl by tedy nic rozhodit. U Lica modulů (Technisat CI modul TechniCrypt CXV) je rozdílné Serial number a tzv. verifikační klíč. Verifikační klíč má podobnou číselnou řadu, jako boxy značky Handan, tedy 0166 resp. 0167 u modulů (neplatí možná vždy, ale většinou ano). Handan boxy měli také rozdílné SN (4 čísla, 3 písmena, 2 čísla, 2 písmena, 5 čísel - např. 0111BAW56DS00531) a verifikační klíč, který právě začínal většinou 0166 a obsahoval celkem 11 čísel.

Každopádně má pan Bláha vše správně napárované ve všech databázích. Klonil bych se tedy k prohození karty v modulu, aby se zjistilo, zda není vadná karta resp. její čip.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník V. Blaha

Pane Marek-26.   Děkuji Vám za prověření.   Ve čtvrtek udělám ve spolupráci s jedním technikem z UPC přehození karet mezi dvěma CA moduly a nechám si to u UPC znovu spárovat.  Když to pomůže, budu rád, pokud ne, tak alespoň zjistím, jestli je vadná karta  nebo CA modul.  Pokud se ukáže, že je vadný čip na kartě, požádám UPC o zaslání nové karty.  Pokud se ukáže, že je vadný CA modul, tak se ještě budu rozhodovat, jestli si pronajmu od UPC jiný modul.  Koupit si nový modul do vlastnictví už nejde.  Potom vám dám vědět, jak to dopadlo. 

Ještě si kladu otázku, co by se mohlo pokazit na kartě.  Fyzicky (hardwarově) je v pořádku, tj. data na čipu jsou spíše sofrwarová záležitost.  Totéž si myslím o CA modulu, který fazicky nevykazuje žádnou vadu, nevím jaký je v něm software.  To by taky možná šlo "zrenovovat" .  Teď jde o to, kdo by to mohl udělat.  Včera jsem se ptal technika v UPC, že jim pošlu poštou do Prahy CA modul s kartou, aby to zkontrolovali u nich. Jsem ochoten za to zaplatit. Tuto myšlenku nepodpořil.  Pokud je CA modul v mém vlastnictví, tak jim jej nemohu poslat. Pouze kdybych ho měl v pronájmu, tak jej mohu vrátit.   

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...