Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

On je asi problém v tom, že se začaly vyměňovat nejprve velké HD DVR Mediaboxy, co jsou setoboxy trošku jiné kategorie, které umí nahrávat na interní disk, takže jejich majitelé z přechodu na jednodušší Vodafone box asi úplně nadšení nemůžou logický být, protože přišli o možnost uchovávat nahrávky delší dobu,

zatímco až se začnou vyměňovat malé HD Mediaboxy, u kterých většina majitelů na nějaké nahrávání není navyklá, tak to budou vidět určitě jinak a bude to pro ně rozhodně kvalitativní skok dopředu, já už se na to těším, protože malý HD Mediabox nemám moc v lásce.

Ještě by mě zajímalo jak je to s nabídkou televizních stanic, jsou tam všechny stanice jako byly, na mediaboxu ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jak kdo. Třebá já jsem na nahrávaní navyklý dost, a to, co je na tom novém boxu, je jen trochu prodloužené zpětné zhlédnutí, ne nahrávání. Dost mě taky štve, že přijdu o desítky mých oblíbených filmů, které jsem si za ty roky nahrál a občas si je pouštím.

Upraveno uživatelem marena
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nostalgicky vzpomínám na staré DVD a VHS rekordéry, které umožňovaly nahrávky archivovat a poté přehrát na jakémkoliv přehrávači. Potom přišli interní HDD nebo naformátované disky, takže při poruše zařízení byly nahrávky ztraceny a teď už jen časově i kapacitně omezený cloud. Pokrok nezastavíš.😪

Možnost archivace nahrávek je pro mně dost důležitá, i proto jsem zůstal u UPC a nepřešel ke konkurenci, která (v minulosti, nevím teď) nabízela také pouze cloud.  Zmiňoval se tu nový box, nevíte, jestli u něho také nebude možné stahovat nahrávky, třeba jenom na naformátovaný disk jako u malého Mediaboxu?  Případně existuje nějaký způsob jak nahrávky uchovat déle?

 

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station, Set-top box Premium
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@rebo Na VHS a zejména ty DVD/HDD rekordéry taky vzpomínám a popravdě jsem doteď nepochopil, proč vlastně rekordéry s integrovaným HDD zařízli, dle mého to bylo docela elegantní řešení. Co se týče těch nahrávek, tak se bohužel nikam nakopírovat nedají, USB v zadu je tam (opět) jen pro servisní účely.

@tomus Nad tím už jsem taky uvažoval, nicméně jak je to teď vlastně s CA moduly u Vodafonu? Pokud jsem (i zde v diskuzi) dobře četl, tak stávající moduly stále fungují, nicméně nové už se sehnat nedají...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak je to s možností pořízení CA modulu u klientů převedených ze služeb UPC na Vodafone TV v tuto chvíli netuším, snad to objasní někdo znalejší, ale někdo tady před několika dny psal, že si ho chtěl objednat a údajně to nešlo,

u těch co mají tv službu ještě od exUPC, tak modul je možné si vzít do pronájmu, nebo ho koupit někde na bazaru a pak vám ho v budoucnu převedou na služby Vodafone TV.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
V 10. 2. 2021 v 20:45, tomus napsal:

Tak si pořiď  CA modul, k němu nějaký set-top box s DVBC tunerem, který umí nahrávat na disk ideálně nekódovaně

K tomu bych jeste pridal jednu moznost: CA modul + TV s nahravanim na externi USB disk, ktera jde hacknout, aby nahravala nekodovane.
Odpadne ti spartakiada s ovladacema a naprosto zbytecna dalsi krabice, kdyz TV umi prijimat DVB-C taky.

To je vazne uplne na palici, jak vsichni furt vsude serou ty set-top boxy... 😞
K cemu teda ti vyrobci vsude davaji DVB-C tunery a CI sloty, kdyz to pak dostanou do ruky mamlasove, kteri si k tomu rovnou koupi uplne zbytecne set-top box... 😞

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo to souhlasim. Taky mam vse primo v TV i se Skylinkem. Jen je nevyhodou, ze TV clovek musi doladovat rucne - zrovna u Skylinku je to jednou rocne hodina prace, moje tv neumozbuje standardni export pro chansort. Ale komfort jednoho ovladace, nahravani na HDD a v pripojenem Mi TV Boxu apka Skylinku na zpetne shlednuti a mam vse co potrebuji (ovladam pres HDMI ovladacem od TV) 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...