Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

Návštěvník michalekuba

Téma pokládám za vyřešené, neboli děkuji za odpovědi a poznatky.

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, michalekuba napsal:

Je to opravdu tak, ptal jsem se i přímo Vodafonu a tam mi potvrdili, že migrace z původních UPC služeb funguje trošku jinak a tímpádem je potřeba Vodafone TV box propojit jak s modemem, tak i samostatně koaxiálním kabelem do zásuvky.

No tak to je paráda. Doufám, že ještě brzo zruší CA moduly. Modem mám v komoře a čtyři TV zásuvky různě po bytě. Tak snad si nebudu muset pořídit čtyři modemy.

Počítám, že Vodafone box s modemen přes wifi nepropojím.

😄

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@Zlaťák No, taky mě to docela porazilo, já proti kabelům nic nemám, ale tohle mi přijde vyloženě zbytečné, pokud samostatná Vodafone TV funguje jenom na ethernetu, tak nechápu, proč by to mělo být u migrantů z UPC jinak. A jinak ano, Vodafone box Wi-Fi vůbec nemá (což třeba chápu, ona IPTV na Wi-Fině je docela zajímavá forma sebetýrání).

@Adolf.Shitler To mě napadlo taky, že internet tam je pouze kvůli zpětnému shlédnutí, jenomže potom si nedokážu vysvětlit, proč je ten koaxiál potřeba jenom u klientů bývalého UPC. Když tu Vodafone TV někde testovali, tak jim taky stačil jenom ethernet a všechno fungovalo, jak vysílání, tak i zpětné shlédnutí. Jedině, že by na tom kabelu měli více kanálů, ale tomu se mi moc nechce věřit.

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože jenom klienti bývalé firmy UPC mají DVB-C. Všichni ostatní musí tu TV sledovat přes IP. Samozřejmě, že i klienti bývalé UPC by mohli fungovat čistě přes IP, ale je to zbytečnost, která zatěžuje síť a jak bylo i napsáno výše, tak kvalitativně je DVB-C někde jinde (výš).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

Přijde mi to zbytečně složité, na druhou stranu souhlasím, že DVB-C je kvalitativně jinde a když zůstala po původním UPC vybudovaná tak velká DVB-C síť, asi by bylo škoda ji nevyužít.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IPTV je to pouze v případě, že ta TV běhá ve stejné síti, tj. poskytovatel TV a poskytovatel netu jedno jest (jestli má poskytovatel netu tu síť v pronájmu, typicky xDSL, by nemělo hrát roli). Pokud ale TV neběhá v síti stejného poskytovatele netu, ale v síti cizí, pak již hovoříme o OTT. A rozdíl je značný (není to jenom o slovíčkách, aby zase někdo nerýpal) - OTT totiž není nijak garantovaná služba. U IPTV se dají nastavit priority a poskytovatel ji má pod kontrolou. OTT nikoliv, což je rozdíl značný a jistě spousta uživatelů OTT zná dobře situaci, kdy zapne TV a internet pohasíná. Případně OTT funguje zcela mizerně s výpadky a nikdo nic neřeší, max. to poskytovatel TV svádí na ISP a ten zase na poskytovatele TV, výsledek nápravy žádný. Toto u IPTV nehrozí.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...