Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

před 17 hodinami, tomus napsal:

Pokud tam nebude potřeba něco proměřovat, nebo nastavovat, tak si myslím že průměrně zdatný člověk by to měl bez problémů zvládnout,

předpokládám že momentálně máš set-top box připojený do zásuvky do datového výstupu, tam se připojí koaxiálem po výměně modem, nový set-top box se připojí do zásuvky do televizního výstupu také koaxiálem a nakonec setobox s modemem propojíš ještě datovým kabelem, akorát je potřeba aby pasovaly koncovky do zásuvky a kabely byly dostatečně dlouhé.

Nevím, zda jsem to dobře pochopil, ale ono to bude takto propojené:

Koaxiál, který teď vede do "cihličky", se zasune nově do modemu. Z modemu do STB to povede inetovým kabelem (RJ45). Mezi STB a TV se natáhne HDMI kabel (ten, co teď vede z "cihličky" do TV). Nikoli koaxem (ostatně ten je v STB Vodafone vstupní, nikoli výstupní a je tam defacto momentálně k ničemu).

VYZKOUŠENO: Vodafone TV je náhrada kabelovky, koukat můžete i na mobilu – MobilMania.cz

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám "cihličku" a mám ji propojenou pouze koaxem z prostřední zdířky zásuvky. Žádný druhý kabel (koaxiál) nepoužívám. Tudíž si myslím, že když jakoby rozpůlíme současnou "cihličku" na dva objekty (modem + STB), tak mě stále bude postačovat ten dosavadní jeden koaxial. Tudíž nemusím tahat druhý kabel (opět koaxial).

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak teoreticky další kabel tahat nemusíš, můžeš na ten stávající kabel dát rozbočovač a z něj jít do set-top boxu a modemu, ale je tam větší útlum a větší riziko rušení od zpětného kanálu pokud tam nedáš filtr a technik takové řešení asi nebude chcet schválit, nicméně já když měl doma na testování cihličku, tak jsem měl před ní také rozbočovač a z něj šla odbočka ještě do televizoru, abych mohl na televizoru přijímat vysílání v dvb-t HbbTV a všechno fungovalo bez problémů.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@tomus Dovolím si oponovat, Vodafone TV box není třeba propojovat koaxiálním kabelem, sice má anténní zdířku, ale ta momentálně nemá žádnou funkci, viz. https://www.vodafone.cz/pece/osobni-a-firemni/otazky/televize/set-top-box-vodafone-tv/. Čili jediné, co je třeba zapojit, je právě pouze RJ-45. 😉 

Edit: Tak se omlouvám, teď jsem si přečetl e-mail, který z Vodafonu ohledně výměny přišel a tam se hovoří i o tom koaxiálu, což mě teda porazilo...

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda ale jenom napůl, na síti UPC kde je vysíláno dvb-c se používá propojení koaxiálním kabelem a na ostatních sítích jako třeba DSL, to běží přes IPTV a tam propojení k ničemu není potřeba,

Ale zatím nemám osobní zkušenost ani informace od někoho kdo setobox provozuje na síti UPC, zda třeba nefungují obě řešení současně, každopádně i kdyby to fungovalo tak rozhodně doporučuji propojení koaxiálním kabelem, protože obraz bude kvalitnější a příjem bez výpadku, což se o IP TV respektive OTT, úplně říct nedá.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

Je to opravdu tak, ptal jsem se i přímo Vodafonu a tam mi potvrdili, že migrace z původních UPC služeb funguje trošku jinak a tímpádem je potřeba Vodafone TV box propojit jak s modemem, tak i samostatně koaxiálním kabelem do zásuvky. A s tou samoinstalací to nejspíš bude stejně tragická písnička, prostě to nejde a hotovo, čili návštěvě technika se nejspíš nevyhnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...