Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

12 hours ago, tomus said:

Já myslím že ty nahrávky jsou kódované, podobně je to i u malého HD mediaboxu, tam ani pořízené nahrávky nejdou přehrát v jiném boxu stejné značky.

Jen ze zakódovaných programů. Ty z nekódovaných jdou normálně zkopírovat a přehrát kdekoli.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba
před 7 hodinami, Evzen napsal:

...no takze je ta fotka vzhuru nohama 😉 

Pokud to bereš takto, tak ano. Kdyby to šlo, tak tu fotku neořezávám, nicméně nechci tady publikovat ten binec na stole okolo - prostě fotka je orientovaná správně, akorát ta krabice je na stole otočená "vzhůru nohama", protože jsem se dostatečně dobře nepodíval, jak to má být správně otočené. Kdyby to šlo, tak to upravím a tu fotku otočím vzhůru nohama, aby ta krabice byla orientovaná správně, ale bohužel už to nejde, čili s tím nic nenadělám. 😕 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Narazim na to, ze u fotky neexistuje nic jako "krabice je spatne otocena", protoze vzdycky je mozne tu fotku upravit tak, aby cokoliv je na ni, bylo otocene spravne... zeano... 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba
Před hodinou, Evzen napsal:

Narazim na to, ze u fotky neexistuje nic jako "krabice je spatne otocena", protoze vzdycky je mozne tu fotku upravit tak, aby cokoliv je na ni, bylo otocene spravne... zeano... 😉

A já s tím souhlasím (sám nemám rád blbě otočené fotky nebo předměty na nich), bohužel jsem si toho všiml až poté, co jsem to sem nahrál a již to nešlo upravit. Na druhou stranu si myslím, že se nic až tak hrozného nestalo a koneckonců @Ivo Mašek už to vyřešil, takže mu děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník losjkarlos

Můžeš alespoň lehce zrecenzovat, jestli je v něčem ten nový Vodafone zázrak lepší, než původní "cihlička" ? Silně se obávám, že je to krok vzad, chystám se cihlu bránit rukama, nohama, hlasem a křikem až do úplného vypnutí Vodafonem....

Např . jak je na tom kvalita obrazu? Zpětné shlédnutí funguje? Jsou nějaké šmírovací fičury, jako mikrofon ? Apod...

Díky.

Herr Karell

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@michalekuba ty Evženovi poznámky klidně ignoruj, on velmi často namísto toho aby četl obsah příspěvku, tak v něm hledá blechy a těmito zbytečnými poznámkami často degraduje celé diskusní vlákno,

inteligentní technický znalý člověk bez problémů pozná jak je ten obrázek orientováný, třeba podle vývodů na konektory,

Takže díky za fotku ještě jsem se chtěl zeptat jestli je tam nějaký ventilátor? před lety jsem ten set-top-box měl doma nějaký čas na testování a zdálo se mi že tam něco trošku fučí, podle té otočené fotky se mě zdá, že vlevo tam nějaký je.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@loskatosZdravím,

otázkou je, co je lepší. Oproti HD DVR nemá vlastní HDD a je odkázán na nahrávání do Cloudu, kde je omezená doba uchování nahrávky. Neobsahuje modem, takže k běhu potřebuje zvlášť modem. Zas na druhou stranu, v době, kdy HD DVR vyšlo, tak modem v něm už byl "pouze" s 8 kanály na stahování, takže rychlosti nad cca 350Mbps na stahování nebyly možné, nehledě na to, že Compal při dvojnásobném počtu kanálů zátěž lépe rozloží a tím docílí lepšího výkonu a dosažení i u tarifu 300. Co mi trochu chybělo byl i ovladač bez klasické klávesnice.

Naproti tomu mi přijde SW toho boxu dál (dané asi i časem), reakce a rychlosti jsou též mnohem lepší. Také se mi líbí zabudovaná možnost streamování z mobilu, to, že HW i SW není dělaný pro střední a východní adresu, ale je vyvíjen pro "všechny" trhy (od Španělska, přes Německo až po Katar/Nový Zéland?). Oproti HD USB má pro mě ten nový box určitě jen výhody, v porovnání s HD DVR (které jsem doma já prostě mít nechtěl) mi pár věcí chybí, ale není to pro mě nic zásadního. Také je mnohem svižnější i díky absenci 3,5" HDD je nový box mnohem menší a až se sem dostane vylepšená verze toho boxu, tak pro mě osobně strčí oba původní boxy do kapsy (nepotřebuji mít nahraný pořad 2 roky, řazení kanálů dle svého také nepotřebuji, UPC ho moc neměnilo). A to, že je postavený na Androidu znamená, že bude více aktualizovaný a až např. YT změní zase API, tak to nebude znamenat konec té aplikace v boxu.

PS: Když to bylo ještě možné, dost jsem cestoval (Evropa) a vždy jsem využil možnosti osahat si zařízení a TV nabídku v daném místě. Řazení kanálů bylo možné v tak minoritní skupině služeb/států (nemluvím o oblíbených), že o to víc nechápu, proč na tom tady všichni tak moc lpíte. Navíc u spousty HW a SW testovaných za hranicemi (které se měli nebo dostali do CZ/SK), nikde testery i z řad uživatelů, nebylo zmiňováno nemožnost řazení kanálů jako chyba (a nebo to byla otázka jednotek).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 11 hodinami, tomus napsal:

inteligentní technický znalý člověk bez problémů pozná jak je ten obrázek orientováný

To jsem ovsem nikdy nepopiral 😉 

For je v tom, ze kdyby ten obrazek jeden autor udelal poradne, tak by usetril praci mnoha jinym lidem, kteri o ten obrazek budou mit zajem a budou si ho muset kazdej sam obratit... a tak naprosto zbytecne vynalozit usili.
Tohle je ta podstata, kterou bohuzel prakticky nikdo nevidi (zrejme vcetne tebe, skoda).

Pro jistotu pripominam, ze ted uz je debata o podstate, ne o jednom konkretnim prispevku; to uz bylo vyjasneno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba
před 20 hodinami, losjkarlos napsal:

Můžeš alespoň lehce zrecenzovat, jestli je v něčem ten nový Vodafone zázrak lepší, než původní "cihlička" ? Silně se obávám, že je to krok vzad, chystám se cihlu bránit rukama, nohama, hlasem a křikem až do úplného vypnutí Vodafonem....

Např . jak je na tom kvalita obrazu? Zpětné shlédnutí funguje? Jsou nějaké šmírovací fičury, jako mikrofon ? Apod...

Díky.

Herr Karell

 

No, já bych si to zase dovolil vzít z trochu opačné strany. Co se týče kvality obrazu, ta je fajn, zpětné zhlédnutí oproti původnímu HD DVR Mediaboxu určitě taky chodí lépe a hlavně má vyšší rozlišení obrazu, původní Mediabox měl to rozlišení při zpětném přehrávání hodně špatné. A co se mi u toho zpětného zhlédnutí taktéž líbí, je jakýsi filmový pás, když se člověk posouvá po půlminutě, tak je hezky vidět, kde vlastně je.

Bohužel, co se týče nahrávání, tak je Vodafone TV box oproti Mediaboxu hodně zpátky, nahrávání celých sérií funguje jakž takž použitelně, nicméně dost nepochopitelně to tam míchá i díly, které se už vysílaly, což funguje asi jako zpětné nahrávání, nicméně je to takové dost nelogické a ty starší díly tam občas nejsou všechny. Nahrávání jednotlivých dílů je prozatím hodně rozbité, většinou se tam ta nahrávka objeví až o několik dní později a samotné uživatelské rozhraní taky není dle mého žádná sláva, EPG je dost nepřehledné (světle šedé písmo na tmavě šedém podkladu je výborný nápad), krokování mezi nabídkami je taky takové divné (například si v EPG najedu na další den, chci si dát nahrávat nějaký pořad, takže si jej otevřu, zadám nahrávání a když se vrátím zpátky, tak mě box nevrátí v EPG tam, kde jsem skončil, ale opět na začátek, takže to musím projíždět celé znova) - tohle jsem řešil v jiném vlákně, není problém dohledat. A co se týče kapacity nahrávání, tak má člověk dostupných 100 hodin v cloudu na 90 dní - oproti Mediaboxu opět krok zpátky, na ten interní disk se vešlo hodin zhruba 250 - 300 a měl to tam člověk tak dlouho, jak chtěl.

Popravdě nevím, jak bych to zhodnotil, prozatím asi docela zklamání. Tohle všechno nejspíš budou takové ty porodní bolesti, ale když jsem si tady četl, že v jiných zemích tohle řešení chodí mnohonásobně líp, tak si to asi chtělo ohlídat.

PS: Cihla i po zaregistrování těch nových krabic na zásuvce pořád funguje, sice už je to takové rozsypané, ale aspoň si ty původní nahrávky můžu dokoukat. 😄 

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...