Přejít na obsah

Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box


Návštěvník michalekuba

Doporučené příspěvky

Návštěvník michalekuba

Dobrý den,

v blízké době nás čeká výměna HD DVR Mediaboxu za samostatný modem a set-top box pro Vodafone TV. Z e-mailu, který mi byl zaslán, jsem pochopil, že výměna bude provedena technikem, který k nám přijde. V momentální epidemické situaci si však nepřeji, aby k nám domů chodil někdo, kdo byl předtím třeba v dalších 10 bytech (ano, chápu, že některým to bude znít směšně, nicméně mám pro to své důvody, proto se to prosím snažte pochopit), proto mě zajímá: mohu si výměnu provést sám? Předpokládám, že nejde o žádnou vědu, je akorát potřeba vyměnit klasickou anténní koncovku na koaxiálu za F-konektor (vybavení na to mám), připojit na něj modem a k němu pak připojit set-top box.

Děkuji za odpověď, JM.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud tam nebude potřeba něco proměřovat, nebo nastavovat, tak si myslím že průměrně zdatný člověk by to měl bez problémů zvládnout,

předpokládám že momentálně máš set-top box připojený do zásuvky do datového výstupu, tam se připojí koaxiálem po výměně modem, nový set-top box se připojí do zásuvky do televizního výstupu také koaxiálem a nakonec setobox s modemem propojíš ještě datovým kabelem, akorát je potřeba aby pasovaly koncovky do zásuvky a kabely byly dostatečně dlouhé.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb změnil název na Výměna HD DVR Mediaboxu za modem a set-top box
Návštěvník michalekuba

@tomus Taktéž si myslím, že by v tom neměl být problém, proměřovat není třeba nic, vše dosud funguje bez problémů, v síťařině se nějaký ten pátek pohybuju a koaxiálních kabelů už jsem taky pár udělal, technik z UPC/Vodafonu na to ale evidentně má jiný názor, sdělil, že si to prostě sám smontovat nemůžu a popsal to jako příšerně složitý proces, že se bude muset natahovat UTP kabel, a bude se to muset aktivovat a kdesi cosi... no, UTP kabel snad ještě poznám a aktivace by snad měla jít zvládnout skrze infolinku.

Momentálně mám HD DVR Mediabox připojený skrze koaxiální kabel do zásuvky na zdi, po výměně by to mělo vypadat tak, že modem (nejspíš jeden z těch Compalů, buď bílý nebo černý) bude zapojený skrze koaxiál do zásuvky a skrze klasický ethernet bude připojený Vodafone TV set-top box do modemu. Jediné, co tedy bude potřeba, je vyměnit koncovku z původní klasické anténní, která pasuje do HD DVR Mediaboxu, na šroubovací F-ko, které bude pasovat na modem.

Upraveno uživatelem michalekuba
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by Vam ten kabel s Fkami mohl vyrobit "na chodbe" a vy si jej zapojite sam. Pokud ovsem neprochazi zdi. Osobne Fka davam taky, taky Cabelcony jako pouziva UPC a namacknout RJ45 konektor na ethernet kabel zvladl i muj silnoproudy kolega, jen jsem mu dal vzorek barev s popisem a letmo jsem mu ukazal, jal se to dela... Takze verim, ze to zvladnete. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@Tube Osobně si myslím, že nový kabel ani není třeba, prostě je jen potřeba vyměnit koncovku na jedné straně, což zvládnu, stejně tak jako nacvaknout RJ45 konektor na kabel, pár desítek, možná stovek, už jsem jich taky udělal. Spíš mi o tu samovýměnu šlo z obecného hlediska, zda to třeba někdy někdo dělal, protože technik, který se ozval vypadal, jako kdyby měl vyskočit z kůže, když se mu sdělilo, že nebudu potřebovat jeho pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kabely bych tolik neřešil, ty může dostat (ty připravené, co se dávají v samoinstalačních balíčcích), ale obávám se, že tu aktivaci asi člověk sám nedá a technik bez přístupu k zařízení asi jen tak také ne (ale nevím, jak přesně to probíhá).

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník michalekuba

@Marek-26 Tak ty kabely v těch samoinstalačních balíčcích jsou většinou krátké, nicméně to ani řešit nemíním, kabel mám natažený tam, kde je potřeba, jen musím vyměnit koncovku. Co se týče té aktivace, o něčem takovém technik mluvil, taktéž netuším, jak přesně to probíhá, nicméně vzpomínám si, když nám to v roce 2017 montovali, že tam omylem zadali místo HD DVR Mediaboxu modem Compal a samostatný HD Mediabox a nefungovalo to, stačilo zavolat na infolinku, sdělit číslo smlouvy a během několika minut to bylo opraveno, čili si myslím, že by to až takový problém být nemusel.

@namec Přesně to si taky myslím, pokud poskytují samoinstalaci, tak by neměl být problém ani se samovýměnou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...