Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Vodafone TV běží víceméně na stejné technologii jako je ta stávající od exUPC, tedy přes DVB-C, takže tam se na kvalitě obrazu naprosto nic nemění.

Druhá věc jsou ovšem ty doplňkové služby, jako zpětné zhlédnutí, mobilní aplikace, nebo aplikace pro chytré televizory a také kvalita softwaru v set-top boxech,

na tom všem by měl Vodafone rychle zapracovat, protože mu začíná ujíždět vlak a uživatelé nebudou donekonečna akceptovat méně kvalitní služby než má konkurence, nebo než měli za UPC a nakonec začnou utíkat ke konkurenci.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ted je to rok, co jsem zrusil TV od UPC (mam zalohu jen Start) a nestezuji si. Tv mam vsude, kde je internet. Cenove o cca 100,-Kc drazsi ale funkcni. Za celou dobu jsem resil 3x vypadek, kdy jeden byl delsi. 

Chapu, kazdy ma jine pozadavky ale v te de dobe byl Kaon fakt nepouzitelny, reakce jak stare XTcko, a porad chybove hlaseni.

Upraveno uživatelem flacek
Prokliknuti
  • -
  • -
  • -
  • Compal CH7465
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

Ona ta konkurence na tom zase nijak valně není, stačí si přečíst třeba příspěvky na FB na stránkách O2, T-Mobile, Skylink a dalších. Všude stížnosti na netovou TV bez výjimky.

Jen za Skylink doplnim, ze jejich prvni internetova TV do Amdroidu byla vazana na nazev WiFi (SSID) a MAC a sla zmenit max 10x

Ted ma zpetne prehravani i Live TV pres internet taky sve mouchy, ale HD programy jsou max 720p a SD programy vypadaji jeste hure nez SD z eteru, resp ze satelitu. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jediná výhoda je, že pokud je v televizoru SAT tuner, CA modul a karta Skylink + instalovaná aplikace Skylink Live, pak to umí fungovat tak, že lineární vysílání jede přes SAT tuner a jenom zpětné vysílání přes net. Člověk je tedy trvale v aplikaci Live, ale není nucen jet vždy jenom po netu v horší kvalitě.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo

Tomu rozumím, že kvalita signálu v přímém přenosu je stejná jak u exUPC, ale já často sleduji televizi ze záznamu a 7dní je pro mne málo,  někdy shlédnu něco, co je i měsíc staré, protože mám na to zrovna chuť a pohodu.  7 dní jedna z "chytrých funkcí" která omezuje mé osobního rozhodnutí, kdy já chci sledovat záznam a pokud možno ve stejné kvalitě. UPC set-top-box jsem osadil SSD diskem a je to ideální stav, nic nehučí, reakce jsou rychlejší... No a některé televizní společnosti (u nás třeba PRIMA), začínají uvažovat o tom, že zakáží "přetáčení reklam" při sledování ze záznamu. Když to bude záznamu v cloudu, tak se jim to povede. Když budu mít záznam u sebe na svém zařízení bez chytrých funkcí a vychytávek, tak se jim to nepovede 🙂

No nic, nechci tady budit nějaké pobouření, o tom to téma není. Jen mne udivuje, kam ten "řízený" vývoj směřuje.....i když odpověď je asi jednoduchá....tok peněz je nevyzpytatelný 🙂

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vodafone TV umožňuje 7denní zpětné zhlédnutí a 100 hodin osobního prostoru pro nahrávky s platností 90 dní, takže zase tak zlé jak si myslíš to není.

A pokud ti to nevyhovuje, tak máš možnost si koupit jakýkoliv volně prodejný set-top box s DVB-C tunerem a podporou nahrávání na interní nebo externí disk,  strčíš do něj CA modul od Vodafone a můžeš nahrávat co chceš v plné kvalitě.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 4. 11. 2021 v 22:12, Adolf.Shitler napsal:

Jediná výhoda je, že pokud je v televizoru SAT tuner, CA modul a karta Skylink + instalovaná aplikace Skylink Live, pak to umí fungovat tak, že lineární vysílání jede přes SAT tuner a jenom zpětné vysílání přes net. Člověk je tedy trvale v aplikaci Live, ale není nucen jet vždy jenom po netu v horší kvalitě.

Tak nevim, s jakou TV mas zkusenost, ale u me to tak rozhodne neni. V aplikaci vse bezi po datech, tedy i Live je v HD jen 720p

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo
před 16 hodinami, tomus napsal:

Vodafone TV umožňuje 7denní zpětné zhlédnutí a 100 hodin osobního prostoru pro nahrávky s platností 90 dní, takže zase tak zlé jak si myslíš to není.

A pokud ti to nevyhovuje, tak máš možnost si koupit jakýkoliv volně prodejný set-top box s DVB-C tunerem a podporou nahrávání na interní nebo externí disk,  strčíš do něj CA modul od Vodafone a můžeš nahrávat co chceš v plné kvalitě.

Děkuji za námět, ale opět to ve mně vyvolává spoustu otázek:

1) těch 100 hodin osobního prostoru pro nahrávky s platností 90 dní je ve standardní kvalitě full HD a nebo tam opět dochází ke komprimaci dat při přehrávání?

2) abych zůstal na svém, co mi vyhovuje, tak ten set-top-box by musel být dvou tunerový (2x DVB-C) + CI-slot pro CA modul + nahrávání. Co jsem  tak zběžně kouknul na strýčka googla, tak jsem na nic takového zatím nenarazil, tak ono to tak jednoduché zase nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...