Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Technik se na nic neptal, původní mi zůstal. Je na nic, alespoň zdroj je využitelný. Nový STB už balím a pošlu zpátky.

Na jejich dotaz, jestli převod proběhl v pořádku jsem hned odpověděl, že v žádném případě a popsal jsem problémy. Do tří pracovních dnů se měl někdo ozvat. Dneska už je to 6 dnů, tedy 4 pracovní dny a nic. Ten dotaz asi považují jen za formalitu.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nespustíš ho, protože do něj musíš zapojit koax z datové (prostřední) zdířky. Ono to tak bylo po celou dobu fungování. I kdyby jsi ho tak znovu zapojil, tak už není spárován. Na datové zdířce je už modem.

"Cihličku" rozebrat a vykuchat. Tedy vyndat HDD, hodí se i zdroj, ...... a pro fandu různých slaboproudých zařízení se tam najde lecos zajímavého. Kdo se o tzv. radioamaterismus (jak jsme tomu kdysi dávno říkali) nezajímá, tak je mu "cihlička" k ničemu a asi ji měl odevzdat technikovi. On už určitě bude vědět, co s tím a jak součástky použít.

Soubory na HDD budou zřejmě kodovány - nevím, neumím posoudit. Pokud ano, a není k dispozici "dešifrovací" nástroj, tak HDD zformátovat a máš čistý HDD.

  • Souhlasím 1
  • Děkuji 1
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
Návštěvník rokolo

No já nevím, vlastně vím. Když jsem si to tu tak přečetl, tak pro mne je přechod na Vodafone technologii v podstatě absolutně nepřijatelný (nemluvím o internetu). Nechci se nikoho dotknout, ale proč "všichni" akceptujete zhoršenou technickou kvalitu (mimo přímého přenosu) a celkovou obslužnost? To neexistuje žádná obdobná náhrada původního UPC, třeba i přes satelit? Začínal jsem jsem u Karnevalu a kam to dospělo je až udivující.... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dokud budou provozovat DVB-C a bude fungovat CI modul, tak to nechám. Potom zvážím jestli stačí DVB-T2 nebo přejdu na satelit. IPTV v jejich provedení tolerovat nehodlám. Z 90% sleduji programy, které jsou v DVB-T2, případně DVB-S tunery v televizích mám.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo

Jen tak pro rozšíření mého obzoru, Má někdo Vodafone IPTV? Jak to funguje a co je je špatně?

Také mám v televizi DVB-S tuner, ale co jsem tak zběžně koukal, tak nahradit funkci UPC =  současné nahrávání 2 programů a přitom sledovat jiný záznam či program při zachování původní kvality  je v podstatě jednoduchým způsobem nemožné. Vím že to nebylo bez chybičky, ale bylo to plně dostačující a hodno právě probíhajícímu století... a to nemluvím o možnosti upřednostnit pouze oblíbené programy...

Upraveno uživatelem rokolo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@rokolo IPTV od Vodafone:

  • 1. Nekvalitní záznam - technologie by to zvládla, ale VF se rozhodl šetřit a je to bohužel hodně znát.
  • 2. Nefungující settobox - někomu ty vady možná nevadí, mě hodně.
    • a. Zásadní chyba HDMI CEC, kvůli které nemůžu mít STB vůbec zapojený.
    • b. Chyba zvukového výstupu, neumí (u některých pořadů dle vysílaného zvuku) správně nastavit zvukový výstup.
    • c. Neumí řadit nebo alespoň eliminovat programy přes oblíbené. Řazení je tak, jak nastavil VF. Např. dneska máte program na předvolbě č. 132 a zítra už tam není, protože je třeba na č. 136. To bylo i u UPC na Mediaboxu, ale ten uměl alespoň zobrazit jen oblíbené.
    • d. Neumí Timeshift. Pokud bych chtěl na chvíli přerušit sledování, tak jedině přes nahrávání pořadu a pak pustit mezi záznamy.

Na víc chyb si teď už nevzpomínám. VTVbox (prý prémiový) jsem dostal 21.6. a od 23.6. je zpátky v krabici.

 

IPTV používám jen při sledování na PC přes prohlížeč, a taky to není žádná sláva.

  • Proměnlivá kvalita obrazu
  • Nedotažená webová aplikace
    • Chybí EPG  nebo vůbec jakýkoliv program, takže je složité se dostat na požadovaný pořad.
    • Probíhající pořad nelze začít sledovat od začátku. Ovládání se tváří že to jde, ale program stále pokračuje v původním (aktuálně vysílaném) programu.
    • Žádný přesah záznamu pořadů. Takže když se pořad protáhne, musí se opět najít pořady (které se zobrazují jen při spuštění aktuálního vysílání) a pak vybrat ten následující.
    • U pořadu je tlačítko nahrát pořad, který se ale po nahrání stejně nedá v aplikaci spustit. Jestli by šel v STB to nevím. Zapojovat ho kvůli tomu nebudu, už napáchal dost problémů.
  • Aplikace v telefonu / tabletu EPG má. Na malý displej se ale delší dobu dívat nehodlám, a zrcadlení na větší je nefunční nebo spíše zablokované.

 

Jak Mediabox tak Horizon byly v mnoha ohledech lepší. Taky to nebylo dokonalé, ale nikdy by mě nenapadlo, že to může být ještě horší. Jak je vidět, může.

  • Souhlasím 4
  • Nesouhlasím 1
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník rokolo

kenny - děkuji za velmi přehledný a vyčerpávající popis aktuální situace. To manželce nevysvětlím 🙂 Nevím proč reklamy tlačí lidi ke koupi televizorů 4K nebo 8K, když je potom na trhu takováto situace a ne určitě jediná. Možná proto, aby se koukali právě na ty reklamy v přímém přenosu... Nejsem žádný televizní maniak, ale občas mne něco zajímá a chci z toho mít požitek, když to dnešní technologie umožňuje a při 165cm uhlopříčce televizoru je už potřeba  nějaká kvalita signálu.

Zatím tedy netuším, jak toto budu řešit, až si pro mne od Vodafonu přijdou... (myslím tím, že mi zruší stávající technologii). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...