Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

@kenny problém prostě je, že Vodafone box je setobox trošku odlišné kategorie než byl HD DVR Mediabox, který měl integrovaný disk na který si mohl nahrávat pořady v plné kvalitě a používat timeshift,

bohužel od tohoto řešení operátoři postupně upouští a nahrazují to internetovým streamem, protože set top box s integrovaným harddiskem je prostě drahý a poruchovější než jednoduchý set-top box bez pohyblivých částí.

Takže ti zatím asi nezbývá než třeba pořídit ten zmíněný CA modul a nahrávat na externí disk z televizoru nebo nějakého volně prodejného set-top boxu s dvb-c tunerem a slotem na CA modul.

Nicméně ono by se takové kompromisní řešení najít dalo, Vodafone box totiž disponuje USB portem, který je tam momentálně ale pouze na okrasu a pro uživatele nemá žádné využití, 

Kdyby vývojáři softwaru pro tento set top box vyvinuli trošku snahu a integrovali do něj možnost nahrávání na externí disk přes USB, jako to umí třeba malé HD mediaboxy, tak by to tvůj problém do jisté míry vyřešilo.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě by nevadila technologie na kterou přecházejí, kdyby fungovala stejně kvalitně jako ta předcházející. A ta technologie ten potenciál má. Oni se úmyslně rozhodli tu technologii degradovat s vidinou většího zisku. A ještě si dovolí prohlašovat, že se jedná o zlepšení.

Měli by pravdivě uvádět: "Pořad si můžete nahrát, ale jen v horší kvalitě.", nebo: "Zavádíme nové služby, jsou sice horší než jste měli ale nezoufejte platit nám budete stejně.".

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník silebiscz
V 23. 6. 2021 v 13:22, tomus napsal:

Co se týká těch chyb u Vodafone boxů, tak by jsme na to mohli založit nějaké extra vlákno, kam by uživatelé mohli psát nalezené chyby a návrhy na zlepšení, třeba si to i někdo kompetentní z Vodafonu přečte a pošle to dál vývojářům.

 

Vlákno bychom mohli mít, ale stejně nám nic nebude. Sám jsem sepsal velmi dlouhý elaborát s chybami a návrhy na zlepšení. V různých časech poslány chyby na podporu, přes app store, dokonce na mě jednou v appce vykoukl formulář pro zpětnou vazbu. Můžete hádat, zda-li se někdo ozval, nedej bože, že by chyby opravil.

Myslím si, že vývoj a opravu aplikace nemají v prioritách. Asi jim nevadí, že appka dostává na storech a uživatelských recenzích pěknou sodu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si také nedělám iluze že vlákno kde se budou řešit chyby a nedostatky Vodafone boxů bude mít nějaký znatelný efekt,

protože vím jak to chodilo třeba u HD DVR mediaboxu, tam když si uživatelé stěžovali že nejdou řadit kanály, tak to v Holandsku kde se vyvíjel software nikoho nezajímalo, protože prý nikdo jiný než Češi to nechce.

Ale zkusit to vlákno založit můžeme, pořád je lepší když ty chyby budou shrnuté na jednom místě než, když to naštvaný uživatelé po jednom střílí třeba na Facebooku Vodafone.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Viky

Má také někdo problém se zvukem při zpětném prohlížení nebo při spuštění nahraného programu?

 

Při běžném dívání se na TV je zvuk normální, vše je jasně a čistě slyšet, ale jakmile si obraz vrátím zpátky a spustím zpětné shlédnutí, zvuk se rapidně sníží a musím pustit zvuk na TV na maximum, abych slyšel běžný rozhovor v televizi. To samé se děje pokud si pustím nahraný program. Jakmile zpětné shlédnutí zruším, hlasitost se opět zlepší a televize řve jako blázen 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Sexton

Pročetl jsem vlákno a vy co už máte po výměně, pochopil jsem že cena zůstane stejná (pokud nechci premium set-top-box, nebo jsem neměl v minulosti vlastní), ale co se týče podpisu smlouvy při výměně, nevznikl vám závazek na dalších 24 měsíců?

 

Díky

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...