Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

@kenny pořízenou nahrávku z mediaboxu a Vodafone boxu asi nelze úplně srovnávat, protože u mediaboxu se ukládá čistý stream přímo na interní disk, kdežto Vodafone boxu se nahrávka ukládá do cloudu a odtud se streamuje přes internet a tam se pochopitelně vždycky trošku šetří datovým tokem, takže nahrávka zřejmě není v plné kvalitě jako zdrojový originál.

U Horizon Go je to podobné, takže žádné překvapení.

 

@Pavel m Vodafone teď zřejmě tlačí čas s výměnou HD DVR Mediaboxů, takže jestli máš nějaký jiný box, tak je na to času dost.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mě čeká migrace. Zjistil jsem, že budu mít ještě jeden koaxiální kabel navíc. Vůbec se mě to nelíbí. Odsouvání těžkých skříní, odšroubování lišt, vrtání do zdi atd. Zjišťoval jsem jak to vyřešit a ono to jde. Dám si jenom internet a potom v prodejně zařídím internetovou Vodafone TV, což znamená, že modem s boxem propojím ethernetovým kabelem. Takže jestli jsem to správně pochopil, tak jsou vlastně dvě Vodafone TV. Jedna kabelová, ta se používá při migraci od UPC TV, tam se použije ten koax kabel do boxu a druhá internetová, kterou se nabízí všem ostatním. A tu asi využiji já i když to bude komplikovanější. Jestli jsem napsal nějaké nepřesnosti, tak se omlouvám.

  • Basic 250 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • Modem
  • Litomyšl
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus U některých pořadů to nemusí vadit ale při dynamickém pohybu v obrazu je to tragédie. Nahrávky jsem používal výhradně pro F1, F2, F3, Moto GP a pak někdy HBO. Teď je to k ničemu, protože se na to nedá dívat. Mě ty artefakty ruší a nemám ten pocit z kvalitního obrazu jako dosud, protože kvalitní není. Jestli chtějí šetřit datový tok, tak ať vysílají všechno v SD. A pokud bych to srovnal např. s Netflixem a jejich Drive to Survive, ten obraz některých záběrů (na velké obrazovce)  je prostě nádhera - to láká sledovat F1.  Pak přijde realita přes záznam Vodafone (nebo přes zpětné zhlédnutí - ale to i na Horizonu bylo špatné) a nic z toho se nekoná. Nechtěl jsem věřit některým skeptikům, když byl oznámen nákup české UPC Vodafonem. Teď  musím uznat, že alespoň v něčem měli pravdu. Zatím to vidím tak, že za stejnou cenu, dostávám horší službu. Asi budu svých 1 500,- co jim platím měsíčně, dávat někomu jinému.

Dají se přes ten jejich krám poslouchat rádia? Nikde jsem to nenašel.

 

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus To technické značení by se stejně neujalo. Jinak "Cihla" to dostalo označení už během testování v UPC. 

@Ivo Mašek Tedy klobouk dolů před Vaším zapojením. Takovéto rozvody jsem neviděl už dlouho.

@kenny Liberty Global se už nevrátí. Nahrávky se asi nedělají ve formátu TS streamu z DVB-C. Jinak box má HDMI CEC, jelikož lze využít většinu těch funkcí, co píšete, že neumí.

@Pavel m To znamená, že ta původní objednávka a komunikace k přechodu neplatí a to kolečko bude absolvováno znovu.

@Ladik Nemělo by být nutné chodit na prodejnu. Každopádně je třeba se připravit na to, že OTT TV šířená výhradně přes internet má mnohdy nižší kvalitu než čistý DVB-C stream. 

@namec Rádia by se měla v blízké době rozšiřovat, resp. by se měla v nabídce Vodafone boxu ukázat i ta, které jsou v síti UPC šířena.

 

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Ladik není nutně potřeba tahat další kabel od zásuvky Vodafone,

momentálně ti jde k setoboxu internet a TV v jednom kabelu,

Po výměně za Vodafone box, stačí dát na konec tohoto kabelu rozbočovač, pomocí kterého rozbočiš signál na dvě cesty, k set-top boxu a k modemu, na výstup k set-top-boxu by bylo dobré ještě dát filtr zpětného směru, který odfiltruje frekvence který posílá modem zpět do sítě a které by mohly rušit tv vysílání, zkus se pak na místě domluvit s technikem, zda by ti ho tam dal, včetně toho rozbočovače, protože v obchodech se špatně shání.

A nebo druhá varianta, pokud do zásuvky Vodafone máš zapojený pouze stávající set-top box a už nic jiného, tak lze zásuvku zrušit, na místo ní tam dát spojku a zásuvku přesunout kam potřebuješ, takže někde do místa kde máš momentálně setobox.

Jinak nejsem si jistý zda by ti Vodafone vůbec umožnil použít setobox přes IP TV/OTT, když je u tebe dostupná kabelová televize v DVB-C.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, Marek-26 napsal:

 

@kenny Liberty Global se už nevrátí. Nahrávky se asi nedělají ve formátu TS streamu z DVB-C. Jinak box má HDMI CEC, jelikož lze využít většinu těch funkcí, co píšete, že neumí.

 

@Marek-26 A jak se teda dají funkce HDMI CEC využít? Zatím STB jen blokuje / narušuje dříve funkční spojené ovládání TV, AV Receiveru a Blu-ray přehrávače a neustále odpojuje AV Receiver, a to i když je STB vypnutý. Buď musím odpojit HDMI nebo úplně odpojit od napájení. Vzhledem k bídné "kvalitě" záznamu se stejně přikláním k tomu, že ho vrátím a budu používat jen CA modul, nebo to vyřídím úplně jinak - bez Vodafone.

 

Co nám převzetí přínáší? Zatím jen horší služby.

Sledování TV na PC - není

Oblíbené programy pro eliminaci odpadních kanálů - není

Záznam pořadu - horší kvalita, omezení časem

Ovládání hlasitosti, přepínání vstupu na TV ovladačem od STB - nově není

Timeshift - není, resp. je třeba spustit nahrávání pořadu, s tím je ale spojená horší kvalita

 

Upraveno uživatelem kenny
Nedopsal jsem
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...