Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Má hlasové ovládání (nezkoušel jsem) tak by to měl být ten prémiový.

Zkusil jsem připojit znovu ten HD mediabox, ale po dlouhém načítání vyskočila chyba (myslím 1001) s informací o absenci sítě a na tom to zůstalo viset. Nic víc se mi nepodařilo s ním udělat. Zatím jsem si připojil disk k televizi a pojedu asi po staru s omezením jednoho tuneru na DVB-C (škoda, DVB-S má ta TV dvojitej).

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kenny: Nejedná se spíše o "cihličku"., a nikoli Kaon, které ukazují hodiny? 

Ten tvůj poslední post na to vypadá. "Cihlička" ti opravdu zahlásí absenci sítě, protože ten koax do něj je veden z datové zásuvky, i když na "cihličce" je vstup do klasické TV zdířky. 

Klasický Kaon (ten s těmi hodinami) se zapojuje do TV zdířky (jak na STB, tak i na TV zásuvce v bytě. Ten by šlapat, byť omezeně, měl.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenapsal jsem to úplně přesně, je to HD DVR mediabox. Ten asi nepůjde.

Před chvílí mi restartovali modem (čímž mě při práci vůbec nepotěšili, když mi shodili VPN - mírně řečeno) a od té doby nejde ani telefon. Čím dál tím lepší.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kenny: Proč se ti na dálku hrabali v modemu, když tebou popisované problémy jsou v audiu, tedy v STB .................. no, jsou věci mezi nebem a zemí ...........

Co se týče audia, tak zatím pouze a jenom nastavit v menu položku "stereo". Na ostatní zapomeň. Nebude to fungovat. Zatím .....

 

Moje poznatky po zhruba týdenním provozu:

Po přepojení z "cihličky" na STB Vodafone a modem (měl jsem jednu krabičku, teď mám dvě krabičky., stačil mě jeden koax, teď mám dva koaxy, .....) jsem nejdříve vyzkoušel internet, ten byl a je OK., na mobilu jsem předělal nastavení na WiFi, také OK.

Pak jsem si zapnul TV a ...... zhruba 70 procent kanálů černá obrazovka bez zvuku, bez hlášení chyby / error. Provedl jsem tedy vypnutí jak modemu, tak i STB, po chvíli opětovné zapnutí (modem fakt najíždí na můj vkus opravdu dlouho) a hle .... vše OK. Všech 199 programů funguje.

Dva problémky přesto zůstaly.

1) Když si projíždím všechny kanály, tak minimálně u jednoho z nich (a je to různorodé, vždy je to jiný kanál) se objeví černá obrazovka bez zvuku. Řešení fungue tak, že na dálkovém ovladači vypnu STB, po pár vteřinách zapnu a hup - obraz i zvuk je OK. Nejdříve jsem to zkoušel tak, že když jsem narazil na takový "černý" kanál, tak jsem přepnul na další v pořadí (ten byl OK) a opět se vrátil o krok zpět, na ten "černý". Byla tam furt tma. 

Sranda je v tom, že tyhle "černý" kanály (programy) jsou různorodé, v celém spektru. Není to vlastně problém jen jednoho muxu. A nikdy to nejsou stále a ty samé kanály. Jak píšu - objevuje se to cik cak v celém spektru 199 programů / kanálů. A vždy (až na jednu výjimku) je to jeden kanál. Nestalo se mě, že bych při procházení narazil na nějaké další.

 

2) Na 51. kanále mám AXN HD. Obraz i zvuk v pořádku. Přepnu na další kanál, tedy na 52., tam je TV1000Russkoje Kino. Tam se objeví obraz v pořádku, ovšem zvukový doprovod zůstává z 51. kanálu (AXN HD). Přepnu na další kanál (je to 58.,protože 53. až 57. jsou vynechané - neexistují), a tam je logo Amazon a ticho. Vrátím se na 52. kanál (to ruské kino) a hle - správný zvuk, který přísluší tomu ruskému kinu. Opět se přepnu zpět na 51.kanál (AXN HD) a obraz i zvuk je správný, tedy AXN HD. Schválně opět přepnu dopředu na 52. kanál (ruské kino), obraz v pořádku, ovšem zvuk AXN HD. ........ Mě osobně je tohle fuk. Rusáky nesleduji. Ale jako zajímavost je to dobrý, ne?

 

Tak to by asi tak zatím bylo všechno.

1.jpg

2.jpg

Upraveno uživatelem Ivo Mašek
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo to je to názvosloví, uživatelé si to pletou pořád, nad tím musel někdo hodně dlouho přemýšlet, když vymyslel pro dva různé  setoboxy skoro stejný názvem, tedy HD DVR Mediabox a HD Mediabox.

Naštěstí právě Ivo Mašek přišel u toho většího setoboxu v roce 2015 se slangovým názvem Cihla, nebo Cihlička a postupně se to ujalo a začalo používat.

@Ivo Mašek nechceš ještě vymyslet nějaký název pro ty Vodafone boxy, které se také jmenují prakticky stejně, tedy Vodafone box a Premium Vodafone box ? 😉 Protože už teď se to plete.

 

Co se týká těch chyb u Vodafone boxů, tak by jsme na to mohli založit nějaké extra vlákno, kam by uživatelé mohli psát nalezené chyby a návrhy na zlepšení, třeba si to i někdo kompetentní z Vodafonu přečte a pošle to dál vývojářům.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

😄 Tam se bude špatně vymýšlet odlišný název. Ony ty "drobečky" jsou oba stejné. Já mám tedy ten Premium, co se do ovladače "zašeptá a on splní přání" 😄, ale zatím nemám potřebu to používat. Technik, co mě to přivezl, to vyzkoušel a fakt to funguje.

A jsou to opravdu lehké "drobečky", protože já jsem musel formovat kabely, neb ony ten STB nadnášely. A to vypadalo fakt divně. Takže jsem musel vyformovat přívodní kabely, hlavně koax. Ten je originál od kabelovky a je robustní. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mě napadlo, zda Vodafone pro ty dva set-top boxy nepoužívá nějaké interní označení, abys jsme to třeba sjednotili.

Protože třeba pro Mediaboxy se používá označení Dawn pro ten velký HD DVR a Helios pro ten malý HD Mediabox, resp. ono to asi bude označení těch systémů na kterých to běží, ale to už je celkem jedno.

Takže netuší někdo jestli nějak Vodafone od sebe interně odlišuje tyto dva Vodafone boxy ?

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl jsem dát STB Vodafone druhou šanci a nepřesvědčil. Už tolik neruší původní HDMI CEC (hlasitost, vypínání, přepínání vstupů TV, AVR, BR), ale pokaždé při zapnutí přepne zvuk na TV. Ten lze přepnout zpět a zatím drží. Nezáleží na nastavení stereo / DD obojí stejné. Vůbec nechápu, proč CEC má, když stejně neumí nic z toho použít. Nezapne TV, nepřepne vstup ani neumí ovládat hlasitost. Jediné co umí je, že se identifikuje svým názvem u vstupu HDMI - tím si pověst nezachrání.

Nemožnost alespoň oblíbených položek je hrozná. Když mezi první stovkou programů je 85 k ničemu.

Zkusil jsem nahrávání a musím konstatovat, že nahrávka na STB je horší, než je původně vysílaný program. Stejný pořad jsem nahrál na STB a i na TV (jednalo se o závod F3, cca v 5 hodin ráno). Nahrávka puštěná z STB má znatelně horší kvalitu (časté atrefakty digitální komprese) a ta se v průběhu přehrávání mění. Někdy je to lepší a někdy horší. Nahrávka z TV je zcela znatelně někde jinde. Takhle dobře to nahrával i HD DVR mediabox proto jsem ho používal místo zpětného zhlédnutí, které mělo taky dost proměnnou "kvalitu".

Pro upřesnění: STB je zapojen na LAN, port 1Gb, přímo do routeru. Na síti (u mě) v tu dobu neprobíhal další významný provoz, měření rychlosti málo kdy klesne pod 300 Mb/s, takže omezením internetu ta "kvalita" nebude.

 

Vzkaz: UPC, prosím, vraťte se.

Upraveno uživatelem kenny
Oprava chyby
  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes příšla SMS od Vodafone .To jsem teda nasmal .Oni ještě oficialně nedaly termín a už ho mění  dobrý ne.

Změna termínu převedení exUPC služeb.
Převedení vámi využívaných služeb do systému Vodafonu proběhne v jiném termínu. Dáme vám vědět hned, jakmile ho přeplánujeme.

  • Premium
  • -
  • Základní, Family, Sport, Cinema
  • Vodafone Station, CA modul
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...