Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Vodafone box neumí fungovat bez připojení k  internetu, takže kdo používá kaon mediabox bez internetu, tak tomu ještě nějaký čas zůstane i po migraci do Vodafone TV,

Koncem dubna na HD mediaboxech proběhla aktualizace firmware, která je právě na to připravená, pokud media box nemá na přístupové kartě předplatné v zóně 6, tak se začne chovat jako úplně hloupý setobox a všechny internetové funkce jako zpětné zhlédnutí, videotéka nebo aplikace jsou úplně deaktivovany a nejsou vůbec viditelné.

Stejně tak jsem si třeba všiml že předplatné zóně 6 chybí u CA modulů, které pochopitelně internetové funkce nepotřebuji.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ta druhá televize byla od začátku koncipovaná jako "hloupá" TV. Tam jsem nikdy nepočítal s možností videotéky, zpětného shlédnutí a podobný fičurinek. Proto právě tam jsem do poslední chvíle držel STB Handan (ten s tím "zeleným okem"), který jsem měl ještě z dob Karnevalu a proto právě tam jsem ho vyměnil za malý Kaon. "Cihličku" a teď STB Vodafone s modemem jsem proto dával na velkou TV v obýváku, kde jsem to od začátku koncipoval i pro sledování "netelevizních" programů, pro mě hlavně filmotéka. Tu velmi využívám.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Santo

A když mám tedy od půlky května HD Mediabox Kaon (s bílými hodinami) s novým FW od Vodafonu, a mám předplacenou zónu 6 (kontroloval jsem to) spolu s černým Compalem (500 Mbps) - jsou propojené eth. kabelem, bude se mi Kaon měnit za Vodafone STB nebo ne? Mám v tom pořád zmatek. Rád bych využíval služby jako zpětné zhlédnutí nebo videotéka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavost z Vodafone v Německu. Nutno ovšem dodat, že Vodafone tam před X lety pohltil celý Kabel Deutschland. A že rozdíl mezi Kabel Deutschland a globálním UPC je prostě velký. Takže Vodafone v Německu to měl mnohem snazší, než u nás. .... ale třeba se i my časem dočkáme všeho, co mají tam.

https://zuhauseplus.vodafone.de/digital-fernsehen/tv-endgeraete/

 

 

 

2021-06-21_133712.jpg

  • Souhlasím 2
  • To se mi líbí 1
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Blaha nevedomost - Vodafone GigaTV app na Apple TV nevie timeshift ani nahravanie (lokalne ci do cloudu), nedaju sa zoradit programy.

A co sa tyka tych zariadeni - rozhodne nefunguju vsetky uvedene v kazdej casti siete Vodafone DE, v podstate je to rozdelene ako internet - Vodafone Ost (exKDG) a Vodafone West (exUPC/Unitymedia)..

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se dnes bohužel dočkal výměny HD Mediaboxu za ten jejich novej krám - jinak se nazvat nedá. I vypnutý STB ovlivňuje komunikaci HDMI CEC u TV, BR a AVR. Projevuje se to tím, že se neustále přepojuje zvuk z AVR do TV, AVR nereaguje na zapnutí / vypnutí TV, když manuálně přepnu výstup zvuku zpět na AVR, tak nefunguje ovládání hlasitosti přes ovladač TV. Nefunguje ovládání BR z ovladače TV (stejná značka) - dosud plně funkční. Když pustím STB a ručně přepnu zvuk na AVR tak se po chvíli opět přepne zvuk z TV s hláškou o chybě v komunikaci.

Vůbec nejde sledovat program z STB a mít zvuk z AVR, to nevydrží ani 30s než se to přepne na TV. Za posledních 10 let jsem nikdy nesledoval TV se zvukem přímo z TV (taky si nevybírám TV podle kvality zvuku - to mě vlastně vůbec nezajímá) a rozhodně to nehodlám změnit. Co ale vážně zvažuji je, že po více než 20 letech opustím CATV.

 

Jen pro zajímavost: i vypnutý STB komunikuje s amazonaws a netlixem + nějaké další servery. Teď si nějakou dobu s nikým "nepopovídá" je odpojený a bez napájení.

HD mediabox mi zůstal. Dá se používat i bez připojení k internetu (pro nahrávání)? Že bych ho připojil  jen k TV kabelu a ne tak jak byl k internetu.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • CH7465LG , CA modul, HD PVR, STB zmetek
  • Bílina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...