Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

před 4 hodinami, vita_k napsal:

napadlo by vas jeste co s tim podrbanym zvukem? 🤷‍♂️

U Mediaboxu někdy zlobil zvuk když byl zvukový výstup nastavený na Dolby digital, zkus kouknout do nastavení set-top boxu zda tam není nějaká volba zvukového výstupu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 23 hodinami, Marek-26 napsal:

Ano, máte tam slevu, abyste neplatil více jak za HD DVR box, který jste měl též se slevou.

Já mám ale dojem, že to ve Vodafonu sekali každému, kdo přechází od UPC k Vodaf., jak Baťa cvičky. Někdo platí za prémiový box Vodafone 120 Kč, někdo výše psal o 29 Kč (!!!), já budu platit nezlevněných 190 Kč jako jsem platila za cihlu. Zatím jsem se tady v diskusích a od známých dozvěděla, že každý má tu "pomigrační" kalkulaci postavenou úplně jinak. No nic, budu si tam muset asi s někým promluvit 😉 . 

  • Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • HD DVR Mediabox, modem (odkoupený)
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jinak, cena před a po je +/- stejná? Jelikož za ta léta ty různé tarify a slevy u UPC nabobtnali, tak bych řekl, že se jim do nového systému nechtělo všechno toto překlápět a je to jedinečná šance to trochu pročistit. A ti, co píšou, že za HD DVR platili 120 Kč, tak k tomu mají i modem za 70Kč, což je třeba připočítat. Takže těch 120 za prémiový box + 70 za modem dá dohromady oněch 190Kč.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník JK7906
před 11 hodinami, marmira napsal:

Já mám ale dojem, že to ve Vodafonu sekali každému, kdo přechází od UPC k Vodaf., jak Baťa cvičky. Někdo platí za prémiový box Vodafone 120 Kč, někdo výše psal o 29 Kč (!!!), já budu platit nezlevněných 190 Kč jako jsem platila za cihlu. Zatím jsem se tady v diskusích a od známých dozvěděla, že každý má tu "pomigrační" kalkulaci postavenou úplně jinak. No nic, budu si tam muset asi s někým promluvit 😉 . 

já platím již zmíněných 29kč+70kž za modem .Celkem 99kč což je úplně stejně jako jsem platil za HD DVR media box. Prostě jen výměna a cena zůstala stejná v součtu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vita_k
On 5/15/2021 at 11:45 PM, tomus said:

U Mediaboxu někdy zlobil zvuk když byl zvukový výstup nastavený na Dolby digital, zkus kouknout do nastavení set-top boxu zda tam není nějaká volba zvukového výstupu.

Mam tam stereo, zkousel jsem i ostatni optiony, ale stejny. Divim se, ze by byl problem jen u me? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, Marek-26 napsal:

No jinak, cena před a po je +/- stejná? Jelikož za ta léta ty různé tarify a slevy u UPC nabobtnali, tak bych řekl, že se jim do nového systému nechtělo všechno toto překlápět a je to jedinečná šance to trochu pročistit. A ti, co píšou, že za HD DVR platili 120 Kč, tak k tomu mají i modem za 70Kč, což je třeba připočítat. Takže těch 120 za prémiový box + 70 za modem dá dohromady oněch 190Kč.

Cena je +/- stejná, resp. o 50 Kč dražší, než byla u UPC, což mě asi finančně nezruinuje, ale za stejnou službu bych chtěla platit stejně. Já mám modem od UPC odkoupený (a zůstal mi), takže se domnívám, že bych za set-top-box neměla platit 190, ale 120 Kč. To ale nevyřeším tady, budu to řešit s Vodaf. 🙂 

  • Internet 150
  • -
  • TV Komplet
  • HD DVR Mediabox, modem (odkoupený)
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem to tu kdysi o zvuku psal, ale jeden z místních adminů mě setřel a vymazal. Dál bylo pod mou úroveň se o to už handrkovat 🙂

 

Každopádně já mám propojený STB s receiverem Onkyo HDMI kabelem. Doma sestava repro 5.1. V STB Vodafone mám zvuk nastavený na Dolby Digital. A tady začíná zádrhel. Programy ČT 1,2, asi i Art nebo Déčko - stále nastavený příznak 5.1 ze signálu, ale 5.1 to většinou není, tzn. že dialogy, hlas, nehrají z centrálního reproduktoru, ale z pravého a levého (stereo). To lze vyřešit přepnutím zvukové stopy přes tlačítko OK na ovladači a položku Jazyk. Akorát je to metoda pokus-omyl. Jazyků na tam několik, třeba 4, všechny označené Čeština a jeden Původní znění. Některý nehraje vůbec, některý přepne z 5.1 na asi stereo, které mi receiver rozloží přes Dolby Pro Logic na všech 5 repro, takže to hraje i z centrálu. Problém je u ČT Sport, kde výběr jazykové stopy není, stále je zvuk s příznakem 5.1, takže tam s tím nic neudělám, hraje neustále stereo. A ne, DD 2.0 to není, příznak na receiveru ukazuje 5.1. Pokud pořad vysílá opravdu v 5.1, je vše OK. Některé filmy, seriály, možná i sport, ale na to jsem zatím neměl štěstí. Možná až nějaké ME ve fotbale, olympiáda.

 

Jiné stanice, jako například Prima, hrají v pohodě "5.1", tzn. dialogy jdou i z centrálu. Stanice Novy raději ohledně zvuku nekomentuju, ale je to podobné.

 

Varianta je přepnout zvuk v STB na Stereo, ale pak nebude hrát nikde Dolby Digital. Buď to bude jen stereo nebo možná někde rozložené přes Prologic.

 

Nevím, proč se tak děje, je to naprdlajz. Cihla od UPC to uměla sama nějak přepínat, hrála podle mě to, co přišlo za signál od vysílatele. Vůbec jsem na to nemusel sahat. Vodafone STB přenáší asi pořád to, co je nastavené v Nastavení, bez ohledu na to, jaký je původní zdroj zvuku. Takže se musí pořád přepínat. Ale to je jen moje laická domněnka. Ale hlavně, nepamatuje si to nastavení. Takže přepnete z ČT 1 pryč a zpátky a zase musím ten už jednou přepnutý zvuk nastavovat znovu. Nepřišel jsem na to, jak to celé "rozchodit".

 

EDIT: Po nedávné aktualizaci firmware v STB se v nastavení objevila vedle položek Dolby Audio a Stereo i položka Auto, která jsem si myslel, že toto řeší. Bohužel to nemá na zvuk vůbec žádný vliv. Podle mě to vůbec neuloží nebo je to nefunkční položka v menu nebo jsem nepochopil, jak to má fungovat 🙂

Upraveno uživatelem honza265
Přidána informace
  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Vodafone TV STB
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, tak to platilo jen u internetu 500, který na HD DVR nešel a musel k tomu být modem Compal, tam pak dávali slevu na HD DVR. Ale pokud někdo chtěl HD DVR jen jako nahrávací box a modem zvlášť, tak se platila většinou normálně plná cena za obojí. Pak byly nějaké ty výjimky, jako když už se nedodávaly HD PVR Kaony a někomu odešel a chtěl nahrávací box s HDD, tak dávali také se zvýhodněnou cenou, aby byla stejná.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jajaja28
V 14. 5. 2021 v 11:57, JK7906 napsal:

Problém bude,jako u mne. Jde o to že oni potřebují k novému zařízení 2x kabel, což vezmou z obouch přípojek na účastnické zásuvce, tudíž vám již nezbývá další kabel k analogu. Jediné řešení je jako u mne , použít rozbočku z toho jednoho na dva a jeden dát do analogu. Mě to technik udělal před chvilkou takto a vše funguje.

Hotovo! Ihned volal a dnes vyměněno. Vše funguje i ovladač jsem nastavil na TV, takže zvuk, vypnutí jako na starém

JK7906 moc děkuji za odpověď a vysvětlení. Bylo by možné to vyfotit jak a kde je rozbočka umístěná a jak pokračují kábly? Třeba by nám to pak někdo podle toho provedl a zapojil. Předem děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...