Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Budulman

Takže, od včera mám na internet modem Vodafone Station 3.1 a 1Gb se podařilo zprovoznit až dnes dopoledne po dvou volání na VF linku včera a dalším hovoru dnes.

Čili internet mám dořešený a zatím čistě jen spokojenost. Všude zmiňovaný Bridge mod neřeším, takže za mě když porovnám stabilitu oproti netu z HDR Mediaboxu velké zlepšení.

Horší je to se TV settopboxem.

- Dočasně jsem nafasovan klasický Mediabox, který po půlce dne včera začal fungovat co se vysílání všech kanálů týká, opět bylo nutné volat na VF linku, jelikož na 4K TV Samsung nešel zvuk a je to prý chybou ve fw tohoto Mediaboxu a musí se na HDMI vypnout HDR funkce. Pak jde zvuk normálně. Operátor mě navedl a vyřešeno.

- Větší problém ale je se zpětným zhlídnutím a Videotékou...

Nefunguje ani jedno...

Na VF lince dnes opět "potvrzeno", že jsou všechny služby aktivní včetně nového Mediaboxu a "že by to mělo jít"...

Jenže Mediabox u ZZ jen hlásí "Zpětné zhlédnutí není pro váš Mediabox dostupné" a Videotéka hlásí "Obsah na vyžádání není k dispozici" a "Tlačítko na vašem ovladači není funkční"...

Kabelem je Mediabox s VF Station propojený LAN kabelem (zkoušeny 2 dodané kabely, zkoušl jsem i různé LAN porty), bliká to oranžově (nejspíš protože 100Mb).

Po restartu Mediaboxu (vytáhnutí ze zásuvky), nebo po hození do továrního nastavení (už jsem absolvoval snad 10x), je na VF Station chvilku vidět, že se přidělí IP adresa, ale po pár minutách zařízení z VF Station listu LAN zmizí.

Ani když na VF Station je po restartu vidět, nebo pak zmizí, přes Menu, ani Guide, ani tlačítka na ovladači není nikde ani ZZ, ani Videotéka dostupná, v Nastavení v Info o Mediaboxu není vidět ani IP adresa, jak navádí jeden z návodů na kontrolu na VF stránkách.

Už upřímně nevím co dál zkoušet, ale přijde mi, že mám snad "štěstí" na špatnej Mediabox...

Pokud to do zítra nerozjedu, bude mi VF posílat znova technika s jiným Mediaboxem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemusí to s tím nutně souviset, ale já mám od konce minulého týdne, zřejmě poté co byl na Mediaboxu (Kaon900) proveden upgrade firmware úplně stejný problém, set-top box se najednou chová jako kdyby internet neexistoval a veškeré pokusy to zprovoznit byly bez úspěchu.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman
před 5 minutami, technik napsal:

Tak prosím teď zkuste provézt reboot zařízení (ideálně odpojením od napájení)

Co je tohle za kouzla a čáry? Jakto že to teď najednou po restartu jde? 😄

Díky díky díky, jsem vděčnej za cokoliv, co se stalo! I když to nechápu 😄

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Budulman

No jo, ale samo nepřišlo, ne? 😄

Dva dny se mu nechtělo a najednou si řeklo, už ho nebudu trápit a dorazím? 😄

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ivan666
V 20. 3. 2021 v 11:03, Evzen napsal:

Nechapu, cemu se divite, kdyz jste vymenili kvalitni DVB-C za kdovijaky IPTV...

No ono jaksi nebylo na výběr.Přišel mě email, že si musim vzít jejich přístroj jelikož cihla přestává fungovat a už nebude možné přes ní sledovat tv.takže jsem musel dobrovolně povinně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...