Přejít na obsah

Výměna zařízení HD DVR Mediabox za Vodafone TV


Návštěvník pavel8zvonicek

Doporučené příspěvky

když připojím přes hdmi tak je mi jasný že nebudu ovládat setobox televizí ale tím setoboxem a co ten net ten by ale prolíst měl do tv a podle mě i z tv do toho připojenýho zařízení proč by to tam jinak dávali, myslím to tak že když mám v tv net připojenej a např připojím bd přehrávač tak by ten net měl do toho přehrávače vlíst pokud to zařízení uměj a mám správnej kabel

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Holt budeme muset tlačit na Vodafone aby na svých set-top boxech HbbTV zprovoznil, myslím že v roce 2021 by tam taková funkce měla být, minimálně aspoň u toho premioveho boxu.

Myslím že na tenhle problém začne postupně narážet čím dál větší množství uživatelů, protože malé HD Mediaboxy měli aspoň propojku a výstup na koaxiální kabel, takže ho stačilo propojit televizorem koaxem a bylo hotovo, ale Vodafone boxy už tento výstup nemají, takže to bude nutné řešit rozbočovačem.

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

22 minutes ago, Honza333 said:

když připojím přes hdmi tak je mi jasný že nebudu ovládat setobox televizí ale tím setoboxem a co ten net ten by ale prolíst měl do tv a podle mě i z tv do toho připojenýho zařízení proč by to tam jinak dávali, myslím to tak že když mám v tv net připojenej a např připojím bd přehrávač tak by ten net měl do toho přehrávače vlíst pokud to zařízení uměj a mám správnej kabel

Potřebuješ ten zmiňovaný PID, který v TV aktivuje červené tlačítko, a který je pouze ve streamu, nikoliv v již dekódovaném signálu (navíc i kdyby v tom signálu přes HDMI byl, tak si s ním TV stejně takto neporadí). To není o netu (ten můžeš dostat do TV i přímo přes LAN nebo WiFi).

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen
před 7 hodinami, namec napsal:

Nic o CA-modulu v tvém příspěvku neni.Zevšeobecňuješ to na celé DVB-C.Až dodatečně to konkretizujes na ten modul

No tak si precti od zacatku, na co jsem reagoval (napoveda: na dotaz na migraci CA modulu).
To je totiz potreba sledovat kontext diskuse, ne jenom vytrhavat jednotlive prispevky...

 

 

před 6 hodinami, tomus napsal:

ale pak musíš nějak dodatečně suplovat funkci zpětného zhlédnutí a videotéky

Ne, nemusim. Protoze ani jedno nepotrebuju.

Upraveno uživatelem Evzen
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pročetl jsem si to tu, a jen se chci ujistit. Když teď mám samostatný modem COMPAL připojený do datové zásuvky, a klasickým koaxiálem připojený starý HD PVR box Kaon, tak se mě to netýká, zůstává to jak to je, a žádnou novou krabičku mi nutit nebudou?

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A sakra. 🤔

A to mi myslíš seberou i modem, nebo mi jen místo HD PVR dají ten nový box? Jak ten se vůbec připojuje, do datové zdířky jako modem, nebo do TV?

Jde o to, že mám modem na druhém konci bytu, než PVR, a chtěl bych to tak zachovat.

  • 500 Mb/s
  • -
  • Klasik
  • modem Compal, VTV Box, CA Modul
  • Plzeň Bolevec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Modem ti zůstane beze změny, vymění ti pouze set-top box, ten se připojuje stejně jako tvůj stávající set-top box do zdířky s výstupem pro TV.

Nový set-top-box pak budeš muset propojit se svým modemem a to buďto kabelem, nebo přes wi-fi, v případě že dostaneš ten prémiový model, základní model wi-fi neumí.

  • Děkuji 1
  • Smutný 1
  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mě taky zajímá. Mám staříčký box Kaon KCF-B4003HCO , ale v podstatě funguje i když má nějaké mušky. Jaký je důvod ke změně ?  Internetová TV mě moc nezajímá, vyhovuje mi DVB-C. Modem Compal mám koupený, takže taky žádný důvod ke změně.

Upraveno uživatelem okrizek
  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • Modem Compal, STB Kaon KCF B4003
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...