Přejít na obsah

WiFi Mesh systém


Návštěvník cajky

Doporučené příspěvky

Také jsem nad MESH Deco uvažoval, ale po přečtených recenzích na CZC spíš raději ne právě kvůli těm omezeným možnostem nastavení a pouze přes mobilní aplikaci

https://www.czc.cz/tp-link-deco-m4-3-jednotky/258599/produkt/vypis-recenzi

https://www.czc.cz/tp-link-deco-m4-2-jednotky/250708/produkt/vypis-recenzi

 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od toho systému bych prchal pryč. Osobně jeden MESH ještě provozuji (AX20 + RE300), ale žádná sláva se nekoná. Rychlost poloviční, všechna zařízení se navíc primárně připojují právě k MESH RE300 (i když stojím metr od AX20) a dost často na MESH RE300 zmizí připojení k netu (vše se tváří jako připojené s dobrým signálem, ale net nikde). Bohužel teď jaksi váznou dodávky AP UniFi od Ubiquiti (čekací doba přes 3 měsíce), ale to je to jediné smysluplné řešení. Ne hračky typu MESH. A to mám TP-Link celkem rád, routery jsou vesměs v pohodě.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano ale to co popisuješ je systém one mesh, tedy klasický router plus mesh jednotka připojená přes wi-fi, kdežto tady ten systém mesh je možné propojit kabelem a možná to funguje líp, nevím možná bych si to i vyzkoušel protože to věčné přepojování mezi routerem a AP je občas otrava.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja to neresim pro sebe, tak jsem chtel vedet co a jak. Osobne jsem radil Unifi U6 lite AP. Na unifi mam i Controler v cloudu, ale podnajem v nove rekonstruovanem byte nedovoluje takove zasahy. A ani majitel nedelal dratovy rozvod UTP. Tak jim nekdo poradiil Deco jako reseni. Ja koukal co a jak a mastavovani pres mobilni apku mi nevadi, ale rad nastavim podle sebe aspon kanal na 2,4 a pro ucely rozliseni dosahu ruzne nazvy 2,4 a 5 GHz. Lidem je pak sjednotim pro jednoduzsi pristup. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tomus Nevím jak DECO, ale běžný MESH jde pro jednotnou WiFi síť propojit pouze bezdrátově a není to jako u UniFi, kde je k AP dotažené UTP a není co řešit. Pokud to tak má i DECO (a RJ45 tam není jenom čistě pro případ, že zařízení bude ve funkci hlavního routeru), pak OK a snad to může fungovat.
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mi právě přijde, že v těch "složitých" nastaveních se celkem dobře orientuji a nastavím si co a jak chci, než tyhle vychytávky v mobilní apce, kde nastavíte 4 věci a dalších 50 si apka nějako odvodí a nastaví sama.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U známých se nám kdysi před covidem podařilo nastavit 3 jednotky Deco, jednu další časem dokupovali. Moc už z toho nepamatuji, hlavní nastavení bylo přes apku. Všechno jsme nastavovali postupně u routeru a na kabelu. Osvědčilo se všechny jednotky potom mít na kabelu i po rozmístění v domě. Routování dělal Compal, Deco mají jen pro WiFi. Zatím všechno funguje.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...