Přejít na obsah

WiFi Mesh systém


Návštěvník cajky

Doporučené příspěvky

Návštěvník cajky

Potom tedy nechapu, jakto ze fungovala ta wifi, kdyz jsem dal premostene nastaveni a Tube rikal, ze wifi se tim bridge modem vypne. Pokazim neco, kdyz k tomu premostene nastaveni jeste vypnu tu wifi, pokud to tedy neudela samo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Tak jsem to zkusil znovu nastavit premostene nastaveni, prihlasil se do modemu a v bezdratu bylo porad povoleno u wifi.

edit: nicmene jsem nasel navod, kde se pise to, co ty rikas, takze to tak udelam, az bude doma router e dej se vule bozi. Ale mockrat dekuji za rady a pomoci.

Upraveno uživatelem cajky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@cajky - před přepnutím do bridge modu můžeš WiFi vypnout ručně. Pro jistotu. Pak teprve přepnout do bridge. Přepnutím do bridge Technicolor ztratí adresu 192.168.0.1 (ale to už jsi zjistil).

Ber na vědomí, že v bridge modu nezapojíš za Technicolor více zařízení (max .třeba 1/2/3, dle typu linky) a nemáš za ním vytvořenou vnitřní síť. Máš veřejnou IP přímo na koncovém zařízení, což je pro běžného uživatele nepříliš bezpečné.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Jediné, co do něj potřebuji zapojit je ten nový router a maximálně ještě ten powerline, pokud nebude stačit signál, takže v tuhle chvíli max. dvě věci.

S tou vnitřní sítí a IP adresou, to mi vůbec nic neříká, tomu já nerozumím. Já jen chci, aby mi to fungovalo, heslo si nastavím a to mi stačí ke spokojenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ak sa mi spravne mari, Technicolor po prepnuti do bridge modu skutocne nevypne WiFi.. a tiez da WiFi do bridge (takze prihlasene WiFI zariadenia dostanu verejnu IP, kym nebude vycerpany limit IP adries v tarife), cize ho treba manualne vypnut.

Ano, bude mat verejnu IP adresu na WAN porte routera - ale to by som nepovazoval za nebezpecne (naopak ziaduce), vacsie nebezpecie su taki BFU, ktori si nieco precitaju o IPv6 a v pripade DS-Lite vypnu firewall Compalu (ktory je by default zapnuty) a nie su chranene koncove zariadenia (kedze IPv6 nema NAT).

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník cajky

Takže prvně vypnu WiFi, hned poté přepnu do bridge módu, poté připojím router k modemu a... budu se modlit, aby to fungovalo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...