Přejít na obsah

Výměna modemu nebo nový router


Návštěvník FrOst

Doporučené příspěvky

Vezmeme to jinak. Ten TP-Link opravdu jen zajišťoval 2.4GHz WiFi síť a na nic jiného nesloužil? Pokud ano, tak bych koupil nějaké bazarové AP. Druhou možností je si nechat od Vodafone nechat vyměnit modem za Compal, ale pozor, zpět už Technicolor nezapojí. A modemy zatím stále jen pronajímají (nejde odkoupit). A třetí možností je na Technicoloru zapnout 2.4GHz síť a zatím se vybodnout na 5GHz, nejspíše si s rychlostí 2.4GHz WiFi vystačíte pro všechny 3 zařízení.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze jsem pochopil ze 5GHz resi kvuli nezaruseni. 

A pokud je @FrOst trochu narocnejsi, asi by mu vice sedel novy router a modem si prepne do bridge. Pripadne router da do AP modu a modem od UPC/VF necha routrovat a vypne na nem radio na WiFi.

Nevim, jak ted mezi svatky rychle dostane novy Modem od VF, opatreni routeru (byt jej prepnr na AP mod) se da jeste ten den. 

A az dojde doba na vymenu modemu, tak stale v pohodr muze pouzivat svuj router/AP

Jeste se zeptam, ten dosavadni router je mrtvy, jako ze se nerozsviti, nebo se rozsviti, ale nepracuje jak ma? 

I k modemu od VF (Cisco) jsem uz kupoval v GES novy zdroj. A k mnoha routerum u ruznych lidi taktez. 

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@FrOst  Kdybych měl zkušenosti, které mám dnes, kdybych věděl, že UPC nechá Technicolory ještě aspoň rok/dva/tři žít, kdybych věděl, že nebudu chtít zvýšit rychlost internetu nad 300Mbit/s, koupil bych vlastní slušný duální router,  TC dal do bridge a za něj vlastní router.

Je tady spousta neznámých 🙂

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník gloom

Pánové, mám takový dotaz. Mám ještě původní technicolor a pokud jsem správně pochopil, tak vodafone je chce časem vyměnit za jejich novější zařízení.

Já bych teď potřeboval omezit net na nějakých zařizeních tak, aby fungoval jen v určitý čas, případně zablokoval nějaké servery a v nastavení technicoloru se mi to moc nedaří.

Tak bych se rád zeptal, jestli novější modemy mají parental controls nějak vychytanějsí nebo raději koupit nějaký router za technicolor, připadně jestli nejsou někde zvěsti, do kdy bude technicolor funkční.

Děkuji vám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na lepsi spravu doporucuji vlastni router a zarizeni od UPC/VF prepnout na modem. Idelane je nahrat do routeru openwrt. Ale da se vystacit i s firmwarem koupenym. S casovym vypinanim (omezovanim internetu) zarizeni nemam zkusenost, nevyuzivam. Tak vhodny router asi nedoporucim. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...