Přejít na obsah

Výměna modemu nebo nový router


Návštěvník FrOst

Doporučené příspěvky

Návštěvník FrOst

Zdravím,
mám zakoupený stařičký nepodporující dual band modem Techni Color 7200, dnes se mi router odporoučel do křemíkového nebe a já řeším otázku zda je lepší modernizovat modem něčím novějším z nabídky vodafone nebo si pořídit router, který pokryje standartní potřeby malého panelákového bytu 45m. Dosavadní internet mám 150Mb/s.
Díky za vaše nápady a postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník FrOst

Ne ne, TC7200 nezdechl, zdechl router za ním který zajištoval 2,4 GHz WiFi..
Hledám optimální variantu jak znovu uvést do provozu 2,4GHz.. Jestli modernizovat modem od VF nebo ho ponechat a koupit jen router který bude dual nebo 2,4 GHz..
Mám starý notebook, který nepodporuje 5GHz, a tak potřebuji ještě 2,4  wifi ale TC7200 není schopna vysílat obě pásma zároveň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než ti začneme dávat rady co je lepší, tak zkus zjistit proč ten router vlastně umřel, nejčastější příčina totiž bývá vadný napájecí zdroj, zkusil bych ho nejprve vyměnit, podívej se jaký má zdroj výstupní napětí a proud a podle toho tam zkus zapojit nějaký jiný, který bude mít stejné výstupní napětí případně o malinko nižší může být i a stejné nebo vyšší výstupní proud, můžeš ho použít třeba z nějakého jiného zařízení, ale musí pasovat konektor.

Samozřejmě je ale otázka jestli se vůbec vyplatí kupovat nový zdroj, i když je to investice tak do 200kč.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník FrOst

Přes mobil jedu na 5GHz, notebook nepodporuje 5GHz, tudíž potřebuju dual band a nebo dvě zařízení jedno na 2,4 a druhý na 5GHz.  Do teď jsem měl TC na 5 Ghz a starej Tp-Link na 2,4, ten Tp-link dnes odešel, byl starej a už nějáký čas problémovej.. Řešim otázku jestli zavolat na VF a chtít novější MODEM dejme tomu za cca 2 tisíce a vyřešit tak tento problém a nebo nechat TC a za to koupit třeba Archera C6 nebo cokoliv s dual bandem a nechat na tom routeru. Jestli mě v něčem limituje stáří toho TC7200 nebo je to vlastně jedno a router je lepší, protože je více unyverzálnější.
Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...