Přejít na obsah

Xiaomi mi box s


Návštěvník klaudiasmelkova

Doporučené příspěvky

MI BOX S jede uz na Android TV 9. Jak jsem napsal, na WiFi jede dobre. Pokud mam dobre kanal na 2,4 GHz jede dobre i tak. 

Ze to kamosovi nevyhovovalo, muze byt narocnejsi. Ale mam rad lidi, co to doma nemaji, nemeli a je to "Shit". Mel jsem Tanix s klasickym Androidem a to byl shit. HBO jelo jen v SD. Videa z NAS v FHD se sekaly - poskakovaly. 

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebylo snad ani jedno video z NAS, co by na tom krámu šlapalo plynule. Oproti tomu SAT přijímač Formuler neměl s přehráváním téhož sebemenší problém (a to je primárně určený pro SAT příjem a ne jako mediální centrum). Cokoliv s Androidem stojí za velký lejno a platí to jak pro tyto hračičky, tak pro televizory apod. Pouze v mobilu je to nutnost, když člověk nechce iOS.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, klaudiasmelkova napsal:

UPC Slovnesko teraz ponúka Xiaomi mi box s. Aké s ním máte skúsenosti? Teraz mám HD media box spolu so starým SD DVR boxom, ktorý už dosluhuje a rozmýšľam, že by som ich vymenila za už zmienený Xiaomi mi box s.

Tenhle box ale není náhrada za klasický set-top box s dvb-c tunerem, ale spíš alternativa, protože televizní signál k vám pak putuje přes aplikaci Horizon TV prostřednictvím internetu jako IPTV OTT, což rozhodně není tak kvalitní a spolehlivé jako u klasického vysílání přes DVB-C. 

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic, protože ho ani nebudu mít a vystačím si i nadále s CA moduly :) A pokud by náhodou přestaly být, pak již nadále nebudu zákazníkem VF. O žádné krabice a další šaškárny, ať už s Androidem nebo bez něj, prostě nestojím.

P.S. Ne, nebude mně scházet nic, protože i prvotní blábol, na který jsem reagoval, je fuč také.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 19. 12. 2020 v 19:51, Adolf.Shitler napsal:

Nebylo snad ani jedno video z NAS, co by na tom krámu šlapalo plynule. Oproti tomu SAT přijímač Formuler neměl s přehráváním téhož sebemenší problém (a to je primárně určený pro SAT příjem a ne jako mediální centrum). Cokoliv s Androidem stojí za velký lejno a platí to jak pro tyto hračičky, tak pro televizory apod. Pouze v mobilu je to nutnost, když člověk nechce iOS.

Zajímavé. Mi to z NAS (Synology) šlape perfektně a to včetně 4K přenášeného na větší vzdálenost onou 5GHz WiFi. Ale budu teď po novém roce předělávat a na druhý konec bytu tahám kabel a bude tam druhý router přepnutý na AP, abych posílil WiFi signál. Paneláky jsou na propustnost 5GHz WiFi o ničem.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

Za cenu Xiaomi Mi BOX S  IMHO těžko najdete něco jiného - protože je to jedno z velmi mála certitifikovaných boxů na 4K Netflix s plně funkčním Widevine a chromecast.

Co se týče Rj45 -  řešení IHNED -   stačí koupit levný 4 portový USB Hub +  levnou siťovku na USB  (!bez chipu realtek!  s  tím jsou teď v posledních verzích firmware problémy) - já bral jen 100mbps - neboť na streamování to bohatě stačí (dohromady ~450kc)  Z Alika se doporučuje UGreen - kde je hub & síťovka integrovaná - jen to nějaký ten pátek potrvá než to dorazí - cena cca $10.

Krabička umí využít 'nativní' refresh rate TV,  když si  s tím člověk trochu pohraje - takže naprosto plynulé video 24/5060/... fps podle toho, co umí HDMI.

Na použití HorizonGO přimo v krabičce (doporučím  'wm density 260) je potřeba airmouse, jinak je třeba castovat z telefonu nebo tabletu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ako ten kram prepina framerate? Treba sa s tym zlozito piplat/odrbavat alebo je to "out of the box", t.j. prehravac podla suboru zvoli prislusny framerate a posle do TV? Podporuje to 23.976, 24.000 a podobne? Nemam velke skusenosti s lagdroidmi, ale jediny bezproblemovy kram v tejto oblasti (ako aj PQ - picture quality) bola Nvidia Shield, implementacia lagdroid TV vo vlajkovom modeli Sony OLED bola uplna tragedia..

Dlhe roky som pouzival Popcorn NMT (rozne verzie), ked skoncili pred par rokmi, presiel som na Apple TV (ano, aj ta mala v zaciatkoch fixny framerate).. ale aspon to funguje, ako ma.

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 17 hodinami, Tube napsal:

Zajímavé. Mi to z NAS (Synology) šlape perfektně a to včetně 4K přenášeného na větší vzdálenost onou 5GHz WiFi. Ale budu teď po novém roce předělávat a na druhý konec bytu tahám kabel a bude tam druhý router přepnutý na AP, abych posílil WiFi signál. Paneláky jsou na propustnost 5GHz WiFi o ničem.

Naprosto souhlasím a stejná zkušenost. Mi Box S funguje s NAS i Netflixem naprosto skvěle. Pokud se někomu seká nebo nejde, tak může hledat problém spíš v tom, jak u něj vypadá wifi pásmo (nebo má prostě hodně smůlu a má vadný kus). A pokud někomu chybí Ethernet, tak dokoupit ho do USB je záležitost snad stokoruny.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komfort
  • Vodafone Station, CA modul
  • Pardubice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Špatnou zkušenost s tím krámem má víc lidí (https://multimedialni-centra.heureka.cz/xiaomi-mi-tv-box-s/recenze/?s=3#reviews) a i ti, kteří napíší kladnou recenzi, nezřídka popisují problémy. Budiž útěchou, že všechny ty Androidí hračkárny za pár stovek jsou na tom víceméně stejně, takže nemá smysl o nich vůbec uvažovat a pokud mediální centrum, tak si ho postavit sám na bázi PC a je klid.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...