Přejít na obsah

Zapojení HW pro VoIP


Návštěvník Mirek H.

Doporučené příspěvky

Moje situace je následující:

Připojení TURBO 5M, 2 připojené PC (původně na 2 neveřejných IP adresách - nyní u jednoho PC provedena změna na DHCP adresaci, u druhého zatím ne) - hodlám začít s VoIP telefonií. Plánuji nákup HW telefonu.

Z jiných příspěvků to vidím na pořízení routeru a zapojení:

 

KAB. MODEM (RJ45) ------> ROUTER ------> HW telefon ------> PC 1

l

l (USB)

---------------> PC 2

 

Moje dotazy:

a) je toto zapojení správné?

b) nebylo by lepší zapojit PC 1 na jiný výstup routeru, než "průchodem" přes HW telefon?

c) s ohledem na budoucí využití hodlám pořídit bezdrátový router - má někdo vlastní zkušenost a doporučil by konkrétní typ routeru?

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, někde četl, že jsou telefony s routerem, ale taky často i upozornění, že to nebývá router, ale pouze switch. Většina HW telefonů má 2 x RJ45, takže "skrz něj" lze připojit PC. Myslel jsi tohle?

Router jsem hodlal pořídit hlavně proto, aby měl telefon svoji IP adresu (z DHCP routeru) a nemusel jsem kupovat od Karnevalu další IP za 30,- měsíčně.

 

Pokud někdo ví o telefonu s routerem - díky za tip...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník milink
Ano, někde četl, že jsou telefony s routerem, ale taky často i upozornění, že to nebývá router, ale pouze switch. Většina HW telefonů má 2 x RJ45, takže "skrz něj" lze připojit PC. Myslel jsi tohle?

Router jsem hodlal pořídit hlavně proto, aby měl telefon svoji IP adresu (z DHCP routeru) a nemusel jsem kupovat od Karnevalu další IP za 30,- měsíčně.

 

Pokud někdo ví o telefonu s routerem - díky za tip...

 

viz www.telefonujeme.com

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kleff

taky bacha na voip branu s routerem, malem jsem to uz koupil kdyz jsem zjsitil ze to je jen 10MBit takze pak vali pomaleji i mistni sit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

To Kleff: Myslel si 10 Mbit ze jo. Na dnesni pomery je to sice malo, ale pokud mas za tim switch tak ti sit jede normalne na 100 Mb. Takze zas takova nevyhoda to neni, protoze asi nemas pripojeni rychlejsi nez ten 10 Mb. Jako Voip brana a router je dobra Linksys SPA2100, vsichni rikaj ze je nejlepsi, takze to zkus ceknout..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

No to je ale blbej nápad...

proč si nezapojíš do toho routeru vše? Oba PC i ten telefon? Drtivá většina routerů, co se prodávají, v sobě mívají 4 porty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Používám Turbo 3M s modemem Motorola SB 5101E. Rád bych zahájil VoIP ale ne v síti Karnevalu / neboť si myslím, že kvůli paušálům a minutové tarifikaci jsem odešel od ČT.kde jsem používal ADSL IEX 2Mb/s./ Poradte mi prosím zda lze současný modem nějak použít a jak zapojit? Nebo vyměnit / koupit /za Motorola 5120E, který má Karneval pro svou tel síť, nebo úplně něco jiného. Děkuji Bary

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...