Přejít na obsah

Modem zamrzává


Návštěvník defcon.def

Doporučené příspěvky

Návštěvník defcon.def

Zdravím,
potýkam se již několikátý den s výpadky internetu. Mám klasický Compal od UPC (režim bridge), za ním TP Link Archer C7 (režim router). Mám připojené čtyři zařízení přes lan, a pět přes WiFi. Jedno ze zařízení přes lan je můj server (apache2,nextcloud - port forwading a virtual server na routeru) - potenciální zdroj problémů.

Když jsem volal na UPC, tak mi jenom řekli, že modem kompletně zamrzl a mám ho restartovat. Restart modemu pomůže, ale jenom na X minut (někdy se to drží hodinu, někdy to spadne po pár minutách). 

Tohle zapojení fungovalo více jak měsíc, teď poslední dny toto. Koukal jsem jak do logu Compalu, tak TP Linku v čas výpadku tam není jediný řádek.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Pagan

Jestli máte bílý Compal od LG, tlačil bych to na výměnu - osobně jsem měl obdobný problém po připojení Xiaomi Mi TV na WiFi compalu. V bridge módu to tuplem nic dělat nemusí tak není co se sekat... Možná akorát ještě přijeďte log tplinku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník defcon.def

Jj, bílý Compal. Nechal jsem teď vypojený server a stejně to zamrzá, takže zítra jdu volat. Na log tplinku jsem koukal, v ten čas tam nic neobvyklého není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník defcon.def
V 2. 12. 2020 v 23:20, ost-plus@seznam.cz napsal:

A je funkční po restartu do továrního nastavení bez toho přepnutí do bridge ?

Tovární nastavení, režim bridge a zatím to dneska nespadlo. UPC ještě k tomu v noci dělalo údržbu sítě, tak snad jedno z toho pomohlo. Uvidím, co následující dny.

Tak nic, dneska už zase Compal zamrzává. Rozdíl oproti včerejšku je počet zařízení, +3 na wifi.

Během toho jsem měl call přes ms teams a ten překvapivě vydržel (zvuk i video, chat už nejel).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník defcon.def

Dneska to zamrzlo během stahování dat (PS4 a pak Steam). Volal jsem na UPC, mám si odpojit svoje TP a oni to do rána budou monitorovat a pak se ozvou. 

Zapojil sem si tam i svůj server s nextcloudem. Minule to crashovalo Compal (důvod, proč sem kupoval TP). Teď to zatím jede, ale upload je v destíkách kB (na TP to jelo mnohem lépe) a administrace neskutečně zpomalená během uploadu. :(

Edit: Tak nic, crash. Už sem si myslel, že tu chybu opravily. Ale v pohodě, to byl důvod TPčka...

Upraveno uživatelem defcon.def
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...