Přejít na obsah

EPG


Návštěvník mipo

Doporučené příspěvky

Tak zkráceně:

EPG (v DVB normách označované jako EIT) je rozděleno na několik sequencí:

1/ Actual a 2/ Other (myšleno TS)

každá část (1 i 2) jsou rozděleny na:

A/ Present / Follow (současný a následující pořad) a B/ Schedule (0-7 dni)

část B/ je rozdělena na X/ den 0-3 a Y/ den 4-7 (neřeším dále dny 8-30, které se nevyužívají, ale teoreticky by se mohly vysílat)

Každá část se vysílá s jinou rychlostí "opakování"

Vše pak hodně závisí na alokovaném BW, který chcete obětovat pro EPG

 

doplnění:

Vše se vysílá pod ES s PID18 (HEX12)

Provedl jsem trochu optimalizaci a EPG by se mělo načítat rychleji

Upraveno uživatelem technik
doplnění
  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

19 minutes ago, technik napsal:

Tak zkráceně:

EPG (v DVB normách označované jako EIT) je rozděleno na několik sequencí:

1/ Actual a 2/ Other (myšleno TS)

každá část (1 i 2) jsou rozděleny na:

A/ Present / Follow (současný a následující pořad) a B/ Schedule (0-7 dni)

část B/ je rozdělena na X/ den 0-3 a Y/ den 4-7 (neřeším dále dny 8-30, které se nevyužívají, ale teoreticky by se mohly vysílat)

Každá část se vysílá s jinou rychlostí "opakování"

Vše pak hodně závisí na alokovaném BW, který chcete obětovat pro EPG

 

Díky za odpověď. Je to tedy tak, že ta část 1/ Actual (EPG kanálů konkrétního muxu) se vysílá nezávisle od té části 2/ Other (EPG všech zbývajících kanálů)? Protože píšete, že každá část se vysílá jinou rychlostí opakování, není ale jasné kterých částí se to týká, protože výše uvádíte členění na několik různých částí (1/Actual - 2/Other; A/Present,Follow - B/Schedule; X/den 0-3 - Y/den 4-7).

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, technik napsal:

Není problém, jestli to načte a zobrazí. Ty data musí prostě přijít. A když čas, za který se data vysílají je 3-5 minut, tak nemohu očekávat, že tam budou po 2 minutách.

Všechny informace tam jsou a jsou identické s DVBC

Už dříve jsem psal o tom, že se mi nenačtou ani po několika hodinách a naskočí až těsně před pořadem, tady úsek 3-5 minut je o ničem. (DVB-T). Problém pořád přetrvává. Na anténě (vzdušném příjmu DVB-T) všechno v pořádku.

 

Tedy ať nekecám, momentálně to nemám jak ověřit, protože jsem mimo televizi. Ale bylo to tak od začátku, co mám UPC TV Start až do teď

Upraveno uživatelem sodekcz
  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všechny části se vysílájí "postupně" v rámci jednoho ES pod různým ID/Tag (vše je právě v těch normách a je to trochu složitější).

Opravdu nechci zabíhat do podrobností

1 minute ago, sodekcz napsal:

Už dříve jsem psal o tom, že se mi nenačtou ani po několika hodinách a naskočí až těsně před pořadem, tady úsek 3-5 minut je o ničem. (DVB-T). Problém pořád přetrvává. Na anténě (vzdušném příjmu DVB-T) všechno v pořádku.

O jaký TV se jedná,

problém může být opravdu v kapacitě paměti TV. UPC vysílá informace o všech pořadech u všech programů, ve "vzdušném" EPG si každý mux vysílá informace pouze k aktuálnímu muxu

V 26. 2. 2018 at 16:25, mirij napsal:

Tak nám zrušili 8 denní EPG (oficiálně po komunikaci s nimi). Jste rádi? Já osobně ne. Není už nelze naplánovat nahrávání pořadů, např. v neděli, na celý týden až do příští neděle, včetně ní.

Prý většina uživatelů stejně využívá dlouhodobé EPG pouze na 1 - 2 dny dopředu a prý je to kvuli problémům s přijmem 8 denního EPG nějakými set top boxy.

 

Zkuste se schválně podívat do "vzdušného" DVBT na jak dlouho vysílají jednotliví operátoři své EPG, jen tak pro zajímavost ..

  • -
  • -
  • Jiná služba
  • nic
  • UPC
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 minutes ago, technik napsal:

Zkuste se schválně podívat do "vzdušného" DVBT na jak dlouho vysílají jednotliví operátoři své EPG, jen tak pro zajímavost ..

K "vzdušnému" DVB-T já osobně nemám přístup. Možná někdo jiný tady na diskuzním fóru. Ale pro mne to ani není nějak důležité, mám přístup pouze ke kabelové televizi UPC a pro svou "práci" jednoduše potřebuji 8 denní EPG a tím to končí.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • TV Komplet
  • CA modul
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, technik napsal:

O jaký TV se jedná,

problém může být opravdu v kapacitě paměti TV. UPC vysílá informace o všech pořadech u všech programů, ve "vzdušném" EPG si každý mux vysílá informace pouze k aktuálnímu muxu

SONY KDL-40EX700. Kapacitu paměti pro EPG nedokážu zjistit. Nenašel jsem ani na podpoře u SONY.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Evzen

Mas v seznamu programu v TV nechane vsechny co UPC vysila, tj. i ty, ktere nesledujes nebo ani nemas zaplacene? Pokud ano, zkus je vymazat (ne jen skryt, ale fyzicky odstranit ze seznamu), treba ChanSortem.

Pak nezabiraji data tech kanalu drahocennou pamet "do sirky" (pocet kanalu) a vejde se tam vic dat "na delku" (pocet dni).
A je mozne, ze by to mohlo nejak pomoct i na to podivne (ne)nacitani. Sice me nenapada jak, ale nikdo z nas programatorum firmware TV pod ruce ani do hlavy nevidi, zejo... ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ChanSort není pro moji televizi. Kanály vidím jen ty, které jsou v balíku k internetu - TV Start (t.j. naprosté minimum). Proto předpokládám, že by paměť neměla být přehlcená, když placené nabídky mají kanálů daleko víc. Co se týká smazání kanálu, nevím jestli to bude řešení. TV si nově zjištěné kanály většinou umí naladit sama, tak je možné, že by se mi smazané kanály vrátily. Momentálně to nemůžu vyzkoušet.

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 11 hodinami, Standa napsal:

Že by se něco dělo a nastala změna k lepšímu. Na cihle vidím program do 13.3.

Potvrzuji, EPG dnes funguje normálně (nyní, zřejmě dočasně, dokonce o jeden den dopředu navíc). Chválím:upclogo:

  • Super
  • -
  • ALLinONE
  • Vodafone Station, Set-top box Premium
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree
46 minutes ago, sodekcz napsal:

 Kanály vidím jen ty, které jsou v balíku k internetu - TV Start 

Zřejmě to špatně chápeš, nebo se nepřesně vyjadřuješ. Vidíš všechny kanály, které jsou v kabelové síti UPC vysílány ve standardu DVB-T, tj. asi 41 televizních kanálů a něco málo rádií. Leda bys to chápal ještě méně a ladil v DVB-C, kde je nekódované, tedy sledovatelné, v podstatě totéž....

 

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...