Přejít na obsah

Nefunkční zvuk u HD Mediaboxu


Návštěvník europoint

Doporučené příspěvky

Návštěvník europoint

Dobrý den, prosím o radu.
Mám HD Mediabox připojený HDMI kabelem k TV. Do dnešního dne vše fungovalo bez zásadnějších problémů, ale dnes po zapnutí HD Mediaboxu naskočil pouze obraz bez zvuku na všech kanálech.

Vyzkoušel jsem následující:
Restart HD Mediaboxu
Vyhledání aktualizací HD Mediaboxu
Zda jde zvuk u pořadů v katalogu - nejde
Vypnutí Dolby v HD Mediaboxu
Vyměnil jsem HDMI kabel
Vyzkoušel jsem jiné HDMI vstupy na TV
Odzkoušel jsem připojit na stávajcí HDMI vstup na TV jiné zařízení (herní konzole a Chromecast) - zvuk jde bez problémů
Obnovení továrního nastavení TV

Připojil jsem HD Mediabox ke starší TV původním kabelem, který s novou TV přestal fungovat a zvuk FUNGUJE!

Připojil jsem tedy HD Mediabox k novější TV tímto odzkoušeným kabelem a zvuk nefunguje při připojení do žádného HDMI vstupu.

Nastavení HDMI vstupu na TV jsem prošel, není tam co změnit a zvuk i obraz z herní konzole i Chromecastu funguje.

Nenapadá mě, kde může být ještě problém, poradí mi prosím někdo?


Děkuji.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník europoint

Děkuji za tip. Ano, zkoušel, zvuk nefunguje. Mám tři HDMI kabely, které fungují se svými periferiemi a s HD Mediaboxem nejde zvuk ani přes jeden. Divné je, že to fungovalo a na druhé starší TV jde zvuk také. Nechápu, kde může být problém.

Edit - upřesnění: Vyzkoušel jsem všechny HDMI vstupy také s kabelem od konzole a nic, zvuk z HD Mediaboxu nejde.

Upraveno uživatelem europoint
Upřesnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • tomus změnil název na Nefunkční zvuk u HD Mediaboxu
Návštěvník europoint

Ano, je, smím se zeptat proč?

Zdá se, že za problém stojí Xbox SX, který TV přepíná  do nějakého režimu optimalizovaného pro UltraHD. Po obnovení TV a připojení jen HD Mediaboxu je zvuk O.K., po připojení Xboxu vyskočí okénko, zda chci optimalizovat pro UltraHD, potvzeno, Xbox jede na UltraHD, HD Mediabox na jiném HDMI má zvuk zpět.
Nechápu, proč první tovární nastavení TV nepomohlo.

Takže snad trvale vyřešeno. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S  televizí  Philips (Android) jsem se trápil poslední tři roky. Zvuk vypadával i několikrát denně při přepnutí na jiný kanál. Někdy pomohlo vrátit se zpět na předchozí kanál, ale většinou restart Androidu. S CA modulem to bylo trochu lepší, ale úplně to problémy se zvukem nevyřešilo. Jednou za dva až tři měsíce jsem dělal tovární nastavení televize, to pak vydrželo i 14 dní. 

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...