Přejít na obsah

Compal zmena lokalni IP adresy, segmentu pro sit, ne 192.168.0.X..


Návštěvník ruthan

Doporučené příspěvky

Návštěvník ruthan

Ahoj,
mam napsanych spoustu skriptu, ktery pocitaji s jinou adresou adresou nez - 192.168.0.x, nikde v nastaveni jsem modemu jsem nenasel nic, kde se tohle meni, tohle je snad moje svobodna vec, takze bych mel mit pravo si to zmenit, ne?

  Nevite jak na to, nejaky custom firmware?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Dragokazov

Mám obavu, že to nepůjde, ten firmware je značně osekaný a nejedná se o plnohodnotnou náhradu za routery s cenovkou nad 500 Kč.. Minimálně dříve to nešlo žádným způsobem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Marek-26 napsal:

A 192.168... je standard pro privátní adresy.

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

  • 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • Modem Compal, HD Mediabox, CA modul
  • Mladá Boleslav
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to mezinárodní standard. S anarchií bychom daleko nedošli. Není to výmysl UPC, to bylo dáno dříve než vzniklo UPC.

před 2 hodinami, marena napsal:

To ano, ale ne natvrdo 192.168.0.*. Já měl taky vždycky 192.168.1.* a změna mi taky  vadila. Nechápu takové nesmyslné ořezání základní funkčnosti, kterou mají i ty nejlevnější  normální routery. Je to až absurdní. Ale router v cihle je snad ještě horší, takže někdo v UPC se v tom mrzačení firmwarů zjevně vyžívá.

Nesmíte to brát jako router, ale jako modem pro příjem docsis internetu. Základní funkce, aby to šlapalo každému a router je to jen proto, aby si BFU mohli připojovat rovnou více zařízení a nemuseli řešit nákup dalšího přístroje, který nebudou umět nastavit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník mtrakal

@Marek-26:  standard to je, ale rozhodně ne celý, pro privátní rozsahy jsou přiděleny 3 rozsahy. 192.168.X.X /16, dále 10.0.0.0/8 a 172.16.0.0/12.

To, že UPC vynucuje 192.168.0.0/16 je pěkná prasárna. Dneska jsem si psal se supportem  (jelikož jsem měl model na IPv6 který neumožňuje DMZ a má osekané další nastavení ve web interface...) Jiný rozsah IP pro vnitřní síť dle supportu nastavit nejde :/.

Neplánuji měnit vnitřrí statické adresy pro zařízení jako NAS, TV, raspbery a další krabičky jen proto, že změním operátora. To je padlé na hlavu a totální kravina (ano vše po celém bytě mám na 10.x.x.x/8)

Bohužel mi řekli, že změnit IP adresu na jinou nejde.

Je jen otázka kdo hackne sshčko, který modemy beztak mají, ale přístup oficiálně není, nebo se povede poslat podvrhnutý request z toho web interface.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...