Přejít na obsah

Zamyšlení o televizních reklamách


sodekcz

Doporučené příspěvky

Bohužel, reklamy jsou daň za obsah. A většině lidí to zas až tak moc nevadí, aby přestali na dané programy koukat nebo si platili obsah bez reklam. Televize jako všechny společnosti se snaží hlavně vydělat a zůstat v černých číslech. Snad to oblíbenost HBO, Netflixu, Amazon Prime atd. změní. Pro mě má kabelovka dobrý poměr kvalita a cena, kdybych si měl všude platit 200 a více Kč za nabídku jednoho poskytovatele, tak by ta výsledná cena byla mnohem vyšší (já osobně tedy Tv nesleduji skoro vůbec, takže to řešit nemusím.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 25. 11. 2020 v 16:55, marek-81 napsal:

@sodekczno já si tedy reklamou určitě hlavu nevyplachuju. Přece mě nikdo nenutí něco kupovat. Víš co znamená slovo reklama? Pochází z francouzštiny reclame což znamená ukázat, představit, seznámit... Já teda na tom absolutně nevidím nic špatného. Naopak reklama v televizní branži (a nejen) představuje velkou revoluci, protože kdyby nebylo jí, neexistovala by televize nebo přesněji televizní vysílání tak, jak jej známe... 

Jo, máš pravdu. Seznamují nás, jen to sviští. Copak TV stanice, ale my  bychom byli bez takové reklamy ouplně v řitce 😇

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekcztak v řiti by jsme třeba nebyli, ale minimálně 50% výrobků bychom neznali. To se vsad. Reklama je totiž všude není to pouze televize, ale billboard, rádio, tramvaje, zastávky mhd, fasády domů, značky... Kdyby jsi měl firmu a peníze tak by jsi viděl, jak bys šel do televizní reklamy! A to by ti předpokládám nevadilo, možná by jsi se i zajímal o sledovanost. ,:)

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si to myslím taky, je spousta programů kde to můžu ovlivnit a zaplatit si kanál kde to není, potom jsou programy kde se tomu nelze vyhnout např. zmíněný Eurosport to ale beru jako dan za to že se na to můžu koukat protože když to chci vidět tak jinou možnost  nemám když ani placený kanál to nevysílá, ale u programů jako je Nova to vynechat můžu takový pecky tam nejsou, ale někomu to nevadí, to je na každým z nás. To je pohled diváka samozřejmě podnikatel který tu reklamu prodává na to má jinej pohled. Je jasný že to zaplatit někdo musí, já osobně než bych volil film prošpikovanej reklamama tak volím jinou možnost to vidět - ty možnosti jsou ale jak jsem říkal je to volba každýho z nás

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Honza333placene kanály byly a vždy budou minoritní záležitostí. Síla tzv mainstreamu (to je např Nova, Prima) je ta, že cílí na většinu. To znamená, že každý divák by si tam měl najít to své a pokud ne, od toho pak jsou tematické okruhy (Nova Cinema, Prima Cool...) kde se vysílá doplňující obsah. Placené kanály jsou pouhou třešničkou na dortu pro fajnšmekry, něco jako pro labužníky pětihvězdičková restaurace. Většina z nás se ale spokojí s pizzou nebo gulášem. A tou pizzou nebo gulášem jsou Nova a Prima obrazně řečeno. 

Navíc, mainstreamová televize má obrovskou výhodou oproti pay tv, že jde s časem. Tzn přizpůsobuje vysílání aktuálním trendům, podle chuti diváků. Určitě pamatujete na období reality show, pak na období velkých soutěží až na dnešní talentové show.

Navíc, veškeré filmy nebo seriály které dnes vidíme na pay tv, do jednoho roku uvidíme i na Nově či Primě, takže ze strany pay tv se ve skutečnosti nejedná o exkluzivitu, je to tzv absolutní tv premiéra, ale ne exkluzivita jako je například u sportu.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...