Přejít na obsah

Zamyšlení o televizních reklamách


sodekcz

Doporučené příspěvky

Někdy si to změřte. Běžně je reklama delší než pořad, počítám to včetně promo na své pořady, což zákon nepočítá. Teď nedávno jsme to měřili, Nova nebo Prima, nevím který z jejich programů. Asi by to zákonu vyhovělo, ale dívat se na to nedalo.

  • Kabel 1000 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • V.Station 3.1, VTV STB 2G_A, 3xCAmodul
  • Hradec Králové
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@sodekczno já si tedy reklamou určitě hlavu nevyplachuju. Přece mě nikdo nenutí něco kupovat. Víš co znamená slovo reklama? Pochází z francouzštiny reclame což znamená ukázat, představit, seznámit... Já teda na tom absolutně nevidím nic špatného. Naopak reklama v televizní branži (a nejen) představuje velkou revoluci, protože kdyby nebylo jí, neexistovala by televize nebo přesněji televizní vysílání tak, jak jej známe... Ale ano, je pravda, že u nás jsou dlouhá proma a proto se protahuje ten reklamní čas. V tomto souhlasím. Max 30 sek proma stačí.

  • Basic
  • Red Basic
  • -
  • -
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale nikdo nikoho nenutí se koukat na Primu a ani na Novu, jsou i jiné TV stanice..... Nova, Prima a pořád dokola Nova Prima, je tam spousty dokumentů nebo sportu nebo hudby ale pořád dokola Prima Nova. Když někomu ta reklama tolik vadí no tak si holt musí dát něco kde to není nebo kde je ta reklama není tak agresivní a pořád dokola je pravda že na Nově i Primě jsou s tím opravdu nechutný za hodinu něco lejt do palice 5x nebo nevím kolikrát...přepínám a jdu od toho takový pecky tam nedávaj

Upraveno uživatelem Honza333
  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Upoutávky na svoje pořady má i veřejnoprávní ČT, prostě tak to je. A reklama na komerčních stanicích je upravena Zákonem o provozování rozhlasového a televizního vysílání 231/2001 Sb., konkrétně

§ 49
(4) Provozovatel televizního vysílání s licencí nesmí vysílání filmů vyrobených pro televizi, kinematografických děl a zpravodajských pořadů přerušit reklamou nebo teleshoppingovými šoty více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut. Provozovatel rozhlasového vysílání s licencí nesmí vysílání zpravodajských pořadů přerušit reklamou nebo teleshoppingovými šoty více než jednou za každý plánovaný časový úsek v trvání alespoň 30 minut. Do plánovaného časového úseku vysílání filmů vyrobených pro televizi, kinematografických děl a zpravodajských pořadů se započítává zařazená reklama a teleshoppingové šoty.

§ 50
(2) Čas vyhrazený reklamě a teleshoppingovým šotům v televizním vysílání provozovatelů vysílání nesmí přesáhnout v průběhu 1 vysílací hodiny 12 minut.

Jestli je tomu jinak, pak se obrátit na RRTV, jak jsem už psal.

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 marek-81: jasně, je to tak v itálii a proto je to tak dobře. Dobrý. Máš to jednoduchý. Avanti! 
Imo dívat se na dobrý film, který reklamy, které mě nezajímají prodlouží na dvojnásobek, rozbijí dramaturgii filmu, ničí spád a dojde ke ztrátě kontinuity a atmosféry, tak to je jen pro divné masochisty nebo prostatiky. Naštěstí na těch dvou omílaných stanicích se prakticky nic dobrého nenajde, tak je mi to ukradené.  
 

  • -
  • -
  • Komplet
  • Takový bílý, nastojato
  • Praha Žižkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Katoda

Kdyby 20x za den. Někdy to je, např. na Eurosportu i 20x dejme tomu jen za dvě hodiny. Musím říct, že v poslední době mě nikdo nedožírá tak jako člověk, co si říká Tomáš Srovnaný. 😂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ten je povedenej.....   na tom Eurosportu to holt musím vydržet je to dan za to že tam něco dávaj co mě zajímá ale ani na Nově a Primě k tomu nemůže dojít tam nic takovýho není abych to překousnul a nepřepnul to jinam ale někdě jsem dokonce viděl článek že končí Růžovka to bude něštastnejch idealní program na výplach lebky reklamou

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...