Přejít na obsah

TT-Connect CT-3650 CI + UPC modul + Win10 nastavení


Návštěvník poustevnk

Doporučené příspěvky

Návštěvník poustevnk

Prosím o pomoc s nastavením UPC programů. Mám USB tuner TT-Connect CT-3650 CI, Windows 10 a CA modul s kartou od UPC.

Mám nainstalované ovladače ze stránky TechnoTrendu a od tamtéž nainstalovaný TT viewer, ale nevím co dál. Nikde se mi nezobrazují programy, nevím jak je naladit ani jak to ovládat.

ca-modul-v-ci-slotu-1553.jpg.05d5a98b4c642ad177d47a33f1047b07.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Neznám ani tento USB tuner, ani program TT Viewer, přesto: Tuner může přijímat tv v obou standardech, ve kterých UPC své stanice v kabelu šíří, tedy alternativně DVB-T nebo DVB-C.

CA modul s kartou prozatím ulož do skříně, pro vyhledání a naladění stanic není potřebný.

Předpokladem správné funkce je (správné) připojen VF signálu, zkus upřesnit.

V Obslužném programu TT Viewer máš jistě možnost volby standardu DVB-T nebo DVB-C, pro začátek je jedno, který zvolíš. Ze seznamu poskytovatelů (sítí) zvol takového, který se dle Tvých představ nejvíce blíží UPC. V DVB-T použil něco jako Europe All a spusť vyhledání.

Pokud neuspěješ, zkontroluj instalaci ovladačů: V profilu správce (nestačí heslo) pravým na Tento počítač.>Spravovat>Správce zařízení a zde vyhledat (nejspíš) Řadiče zvuku, videa a her. Zde kontrolovat nainstalovaný ovladač tuneru TT

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník poustevnk

Moc děkuji za radu, ale bohužel tomu zcela nerozumím. CA modul je už venku a správce zařízení nezobrazuje nic, věřím, že ovladače jsou OK.

Nevím co je "VF signál", nemohu tedy upřesnit.
Nevím co je myšleno "Obslužným programem TT Viewer", ale pokud je to ten TT Viewer samotný, tak tam se mi právě že žádné nastavení (menu nebo tak něco) najít nepodařilo. Ani nic, co by spustilo nějaké vyhledávání a to je důvod, proč vznáším tento dotaz.

Vidím toto:

tt.png

Upraveno uživatelem poustevnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Tak jsem se nudil a ... Pro ostatní, pokud chtějí pomoci

1. TTViewer je pouze jedna z mnoha mutací programu DVB Viewer, velmi okleštěná

2. INI soubory mají stejnou strukturu, jako v mateřském programu, data programu jsou ve složce ProgramData/CMUV

3. V instalačním balíku je, jak bývá obvyklé, celá řada INI souborů (na tomhle fóru známé také jako ladicí skripty), UPC nikoli

Pro tazatele: TTViewer je skutečně velmi omezený, nenašel jsem a dál nehodlám zjišťovat, jak se s ním pracuje. Ta stažená verze má implicitně jen satelity... Jdi na stránku DVB Viewer, stáhni si demo verzi programu (je to jeden z nejlepších) a začni cvičit s ním. Od placené verze se příliš neliší a bude se nám lépe radit. Pokud budeš úspěšný, pak velmi doporučuju koupit.

 

VF - vysokofrekvenční signál (na rozdíl od NF - nízkofrekvenční) Signál přiváděný koaxiálním kabelem z antény, nebo v tomhle případe z účastnické zásuvky UPC

Je více typů zásuvek, ale každá by měla mít zdířky/konektory pro TV, pro Radio a pro DATA. Provedení/typ konektorů se může lišit

Pro přivedení signálu z účastnické zásuvky do tuneru použiješ Účastnickou šňůru, připojeno do zdířky TV na zásuvce. Případně přilož foto nebo odkaz na tvou zásuvku

Upraveno uživatelem Retiree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník poustevnk
před 22 minutami, Retiree napsal:

2. INI soubory mají stejnou strukturu, jako v mateřském programu, data programu jsou ve složce ProgramData/CMUV

3. V instalačním balíku je, jak bývá obvyklé, celá řada INI souborů (na tomhle fóru známé také jako ladicí skripty), UPC nikoli

Co jsou to INI ladící soubory? a potřebuji tuto informaci k zprovoznění TV v PC?
DVB Viewer pro demo mám už nainstalovaný, ale chce to spoustu nějakých nastavení, kterým nerozumím. PAT a MAT ... čísílka.. jako z Návštěvníků. Navíc mi to psalo, že ta DEMO verze nebude nahrávat a time limit je tam 45 minut. to není zrovna ideální software.

Jinak PAT (v editoru seznamu kanálů) svítí a něco se tam asi ladí. A kontrolka na tuneru byla zelená, teď je červená.

pat.png

Upraveno uživatelem poustevnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

To co cituješ, bylo určeno spíš pro další případné radily. Předpokládám alespoň minimální vědomosti o PC, takže pokud se nemýlím pochopíš, že v uvedené cestě ony soubory s extenzí INI najdeš a prohlédneš si je. Každý soubor obsahuje tyup tuneru, pro který je určen, počet multiplexů (transpondérů), které obsahuje a charakteristiku každého multiplexu . kmitočet (frekvenci), kód typu modulace a datovou rychlost.

Pokud nenainstaluješ správně správné ovladače, nemá smysl pokračovat. Ve správci zařízení musí být nějaké BDA Technotrend...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník poustevnk
před 27 minutami, Retiree napsal:

Ve správci zařízení musí být nějaké BDA Technotrend...

INI soubory si sice prohlížet mohu, ale nevím co s nimi. A jak říkám, myslím že ovladače jsou OK.

driver.png

 

A ještě k tomu VF signálu. Mám normální koaxial kabel od UPC, který je přesně v té třídírkové zásuvce co jsi popisoval a zastrčený do zdířky TV a druhá strana kabelu vede do toho TechniTrendu.

Takže mám zapojeno, nainstalovány ovladače a software TT Viewer a teď i Demo verzi DVB Viewer Pro.

Upraveno uživatelem poustevnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Předpokládám, že (po rozkliknutí) Toto zařízení pracuje správně

DVBViewer demo (liší se od pro verze, kterou používám) musí po instalaci automaticky detekovat instalovaný tuner. Netuším, jaký skin (vzhled) programu se nainstaloval, buď v horní liště, nebo na praví klik je v nabídce Nastavení/Option, o něm bude řeč... Projdi automatické nastavení, čemu nerozumíš neměň. žádným tabulkám (PAT) nevěnuj při nastavování pozornost. Pro naladění vyber nějaký vhodný ini soubor, musí naladit

Fórum umí jen DOCX, pokud se soubory nezměnily, stačí tu extenzi navíc odmazat

DVB-C_cz_UPC.ini.docx

DVB-T_cz_UPC.ini.docx

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník poustevnk

Samozřejmě, pracuje správně. Děkuji za INI soubory, jdu se na to podívat.

To skenování v "editoru seznamu kanálů" viz ten obrázek nahoře, je cca v 55% Mám to stornovat, nebo počkat?

Upraveno uživatelem poustevnk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...