Přejít na obsah

Prosincová promo akce na rychlejší internet


Návštěvník Retiree

Doporučené příspěvky

Návštěvník Evzen
před 3 hodinami, Adolf.Shitler napsal:

VF zjevně nabízí něco, na co kapacitně na posledních mílích nestačí a má obavy, aby mu ta síť nelehla.

No teda ale jakto, vzdyt tady se tvrdilo, ze zvyseni rychlosti se na provozu v siti vubec neprojevi... a ze jsem uplne blbej, kdyz tvrdim opak...<grin>

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ Evzen Jo, také jsem žil v podobném klamu. Až do dneška, kdy mě VF vyvedl z omylu a na můj oficiální požadavek na navýšení rychlosti z 240/40 na 350/40 mně bylo sděleno, že v lokalitě nedostačuje kapacita, ale mohou prý nabídnout 150/30 s tím, že by vyšší rychlost byla jako bonus. Po mém sdělení, že umím číst jak v obchodních podmínkách, tak ve specifikaci služeb a na nic takového samozřejmě nejsem ochoten v žádném případě přistoupit (protože je jasné, jaká je garance u jednotlivých tarifů), to operátorka ještě trapně zkusila s výmluvou, že se 240/40 asi bude rušit. Načež po mé odpovědi, že vyčkáme, až to nastane a zatím zůstane status quo, promptně ukončila telefonický hovor. Popravdě řečeno, člověk se za ty desítky let s internetem setkal již s ledasčím, ale co předvedl VF, to je skutečně rarita :D No, aspoň má VF jistotu, že když se objeví nějaká vhodná konkurence, tak už nebude muset u mé osoby žádný tarif řešit...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neviem, aky ma zamer u vas VF - v kazdom pripade taketo navysovanie rychlosti "zdarma" skor zakaznika nas*rie, ako potesi (a je nevyhnutnym dosledkom, kedze siet nie je nafukovacia a je zdielana).. este by som pochopil, keby zaroven uzivatelom vymienali modemy za VFS (bez ohladu na tarif), aby tak odlahcili sieti (vyssi pocet kanalov DOCSIS 3.0 a OFDM DOCSIS 3.1), ved aspon papierovo ma VF CZ podstatne lepsie pokrytie DOCSIS 3.1 ako UPC SK (to je zatial stale obmedzene na hlavne mesto a nejake dve dediny pri nom).

Na druhej strane - spolahlivost ci robustnost DOCSIS 3.1 modemov je stale nizsia ako stare dobre Cisco/Technicolor (tie bezali mesiace ci rok v kuse, pokial nevypadla elektrina alebo operator nieco nerobil), co sa o Arrise neda urcite povedat v sucasnom stadiu (a to je uz 1,5 roka, co mam ten kram).. a aj vyrobca to priznava, ked pozeram release notes verzii fw pre Arris TG 34x2.

Upraveno uživatelem quadra2030
  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fanfán tulipán

Po několika letech u UPC/VF jsem zrušil službu trapného internetu u této firmy a u jiného poskytovatele mám za 449.-/měsíc rychlost 650MB Download / 250MB Upload v optice. 

Upraveno uživatelem fanfán tulipán
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trochu OT

Jo taky mam 300/20. Stacil by mi i pomalejsi, ale dostal jsem ho od UPC za cenu nizsiho na trvalo. 

Jo firma ma pripijeni optikou od CETINu, ISP je nejaka mezinarodni firma, aby jsme byli propojeni az do Svedska.

Vnitrni optika je 10 Gb/s. Switche na metalice 1Gb/s s PoE. Sice mame 14 zamestnancu, ale beha na tom zakaznicka WiFi (56 AP), videokonference, ale tu od zavedeni MS Teams moc lidi nevyuziva, navigacni panely, panel na jizdni rady, IP CCTV, kamery na pocitani zakazniku a aut, MaR a jeste nejake blbinky jako odesilani spotreb energii naservery, co jsou spise kb za hodinu.. Kolik je rychlost na optice netusim, ale zalozni je UPC bussines 100/100 Mb/s, kde jde i vetsi cast routingu, jako webove stranky a tak

Upraveno uživatelem Tube
  • Super 500 Mb/s
  • -
  • -
  • Compal CH7465 černý
  • Ostrava - Zábřeh
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...