Přejít na obsah

Internet funguje, TV Start televize nenaladí


Návštěvník forbik

Doporučené příspěvky

Návštěvník forbik

Dobrý den,

máme internet od UPC a nyní chceme využívat i služby TV Start zdarma. Co jsem pochopil, tak by mělo stačit připojit televizi do TV konektoru ve zdi a měl bych dokázat přijmout DVB-T signál (ve starém bytě to tak fungovalo). Předchozí majitel bytu při rekonstrukci upravil rozvody a tam, kde dle mého dřív bývala účastnická zástrčka je příprava na rozvedení do celého bytu. Nicméně nyní kabel od UPC vede přímo do obýváku, kde je zástrčka TV/SAT. V této zástrčce je připojen modem (SAT výstup) a s internetem nejsou žádné problémy. Po připojení televize do TV výstupu se nic nenaladí. Testováno na dvou zařízeních. Nemá někdo z tušení, kde může být zakopaný pes? Čekal bych, že bude buď fungovat obojí nebo nic.

Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník forbik

Tak jsem šel po kabelu a do bytu jdou z chodby dva koaxialni kabely a jeden z nich je za skřiní useknutý a nepokračuje. Původně jsem myslel, že UPC vše vede v jednom kabelu a rozděluje se to až v zástrčce. Takže jestli to chápu správně, tak by se musel useknutý kabel dovést společně se stávajícím datovým kabelem až k zásuvce, kterou má UPC nějakou svou speciální s oddělenými vstupy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zásuvka zcela jistě není TV/SAT, protože SAT frekvence je 950-2050 MHz, což je mimo rozsah, jaký VF (UPC) používá pro internet. Spíš je ta zásuvka nějaký překopaný bastl, což lze zjistit tak, že se z ní odpojí internet, připojí do ní TV a zkusí naladit programy. Když se ty programy naladí, jakože je velká pravděpodobnost, že ano, tak původní zásuvku nasměrovat do popelnice a od VF si vzít originál TV/R/DATA.

Druhý kabel s tím nesouvisí, možná je to nějaký starý již nefunkční nebo byl pro připojení někoho jiného (jestli jde o bytový dům).

Upraveno uživatelem Adolf.Shitler
  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník forbik

Tak jsem zkusil přepojit kabel, naštěstí jsem měl doma potřebnou redukci a opravdu TV kanály našla. Ještě se zeptám jestli se někde dá sehnat originální zásuvka nebo musím řešit objednání technika.

Ještě jednou moc děkuji, moc mi to pomohlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V obchodě se taková zásuvka bude asi blbě zhánět, ale našel jsem použitou třeba tady:

https://aukro.cz/zasuvka-data-fm-tv-od-upc-6973448957

Nicméně radši bych doporučoval toho technika UPC, teď už je tuším montují modernější zásuvky který mají větší frekvenční rozsah, který se využije pro internet v budoucnu, ale záleží na vás jestli si na to troufáte, tahle zásuvka na Aukru se na vstupu připojuje přes šroubovací f konektor.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

je opravdu otázkou, co je ten druhý kabel, co vede do bytu. Mohl by to být rozvod na STA (je v domě?) nebo v domě dříve bylo více poskytovatelů TV, kteří se následně spojili pod UPC. Měl jsem to tak v Hekrově ulici, kdy jeden rozvod vedl po fasádě a druhý stoupačkama. Jedna zásuvka byla tedy pod oknem a druhá nad kuchyňskou linkou, každopádně UPC poté využívalo jen novější vnitřní rozvod.

Každopádně bude třeba opravdu vyměnit tu zásuvku, jelikož má na výstupech jiný frekvenční rozsah, než je třeba pro UPC služby. Začal bych tím, že bych si objednal servis od Vodafone a výměnu "střev" v zásuvce by mělo jít (dle mě) na jejich náklady. Jen je třeba počítat s tím, že případný vnitřek zásuvky nemusí pasovat s aktuální zásuvkou a nebude dostupná kompatibilní krytka (např. pro zásuvkovou lištu typu Tango). Když byste nechtěl rušit aktuální zásuvku, bylo by řešením rozbočení, kde doporučuji výstupy 110-860 MHz pro TV a 5-1200MHz pro data (ale pak je otázka, jaký výstup je aktuálně na tom, kde je připojen internet).

Když nebudete řešit rozbočení, ale necháze si to od Vodafone vyměnit, nebude to bráno jako vlastní rozvod a pak za kvalitu signálu budou ručit.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jentak mimochodem, ten nápis SAT na zásuvce bude pravděpodobně jen designové víčko, pokud připojený modem funguje ...
Proč ale není signál na TV výstupu je otázka, kterou nelze vyřešit bez proměření a kontroly zapojení

Takže určitě zavolat technika VF ( UPC) a ten to vyřeší

x Redmi Note 5 x

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník forbik

Tak záhada s mrtvym TV konektorem vyřešena...sundal jsem kryt a pro každý výstup je samostatný vstup...a kabel je zapojen jen na SAT. Takže prakticky by se dalo říct ze UPC kabel vede přímo do modemu, ALE...vyhledal jsem si typ zasuvky na netu a dle všeho tento typ jede na frekvencích 118-2400MHz...myslel jsem, pro data je potřeba rozsah od 5MHz...

Takže návštěva technika bude asi nutná...

127868028_122882866135255_1325516242495265414_n.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...