Přejít na obsah

COMPAL CH7465LG stream


Návštěvník u3totu

Doporučené příspěvky

Sehnat si modem z druhé ruky (je ale potřeba si ověřit, že je zakoupený) a poslat ten "prémiový" modem k vodě.

( Buď si pro něj přijedou a nebo bude nutné ho odnést případně poslat)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na stolním PC připojeném kabelem jsem výpadky nezaznamenal, ale na tabletu připojeném přes Wi-fi občas dochází k výpadkům trvajícím až několik minut, máte někdo podobnou zkušenost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No může být. Může chybovat to, na co nahráváte, RAM paměť ... toho by bylo. Ta možnost tam bohužel vždy je.

Pardon, ale blbost. Jediné, co se změnilo, je router. Abych ty vaše nesmysly odboural, vzal jsem PC k sousedovi, který má ještě Technicolor TC 7200, a tam vše zase nahrávalo bez problémů. Může za to Compal a šmytec.

Já nepsal, že to tím je, ale že se to též může stát. ;-)

 

 

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
Na stolním PC připojeném kabelem jsem výpadky nezaznamenal, ale na tabletu připojeném přes Wi-fi občas dochází...

 

Tablety a jiné hračky mají automatiku, která připojí první volnou síť. V menu Nastavení lze otevřít Wi-Fi a je zobrazen seznam okolních sítí, ale bez podrobností, což je škoda. Existují různá udělátka, která ukážou rozložení i sílu signálu okolních sítí. Podobné aplikace existují i pro PC (notebook).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Návštěvník u3totu

Tak jsem po testování, kdy jsem na radu technika UPC zkusil přepnout Compal do režimu modem (bridge), zjistil, že v tomto režimu výpadky nejsou. Ale nefunguje samozřejmě WiFi. Technik doporučil výměnu kus za kus, tak to se v pátek stalo (jak to probíhalo nemám už nervy psát). Jenže to nepomohlo. I tenhle Compal dělá to samé. Oni tvrdí, že výpadky nevidí, že je všechno v pohodě, ale mně to rozseká hodinu záznamu na 8 částí (jak přes kabel, tak přes WiFi).

Přepnul jsem tedy Compal do režimu modem a za něj hodil svůj starý ZyXAL, abych měl WiFi. V tomhle postavení stream nahrává bez výpadků přes 8 hodin, pak jsme to vypnul, páč je evidentní, že to takhle funguje.

Napsal jsem do UPC, ať si tu obludu odvezou, že ji nechci (bohužel jsem si ji koupil a vrácení nestihl do 14 dnů), a dnes mi napsal technik, že tam vidí, že mám za ním nějaký jiný router, ať zkusím počítač připojit přímo... a to je prosím diskuse e-mailová, kde v předešlé konverzaci si mohl přečíst (už je to 3. technik /Havran, Krmela, Grygar/, co se zapojil do konverzace), že toto už jsem zkoušel a právě proto tam asi mám ten svůj router, protože jinak bych byl bez WiFi a jinak by to padalo, že?

Vypadá to, že dva tisíce jsem vyhodil oknem, že v nejbližší možné chvíli ukončím smlouvu s UPC na všechno možné a půjdu někam, kde se dá s lidmi domluvit.

To jen kdyby zapojené do této diskuse zajímalo, jak to vše probíhá a dopadne. :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím říct, že od okamžiku přepnutí přípojky na IPv6+DS-Lite (a tedy i násilného přepnutí Compalu z Bridge do režimu Router) se mi Compal chová trošku slušněji. S dřívější konfigurací začal do 24 hodin od rebootu ztrátovat pakety, od přepnutí jsem tenhle stav neviděl (v4 i v6 je stabilnější). Uvidíme za týden, dva, jestli to není jen nějaká krátkodobá dobrá nálada.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
To by mě fakt zajímalo kam půjdeš, resp. proč jsi tam nešel už dávno, když je to takový terno jinde :D

Tak popravdě mi 30 Mbit stačí a u nás nabízejí kabelem těch 30 za 300 Kč. Nicméně bych raději platil o stovku více, kdybych s tím neměl problémy. Chápeš?

Kaká mě to dost na to, abych oželel výhody toho, co ani nevyužiju. A namísto takových příspěvků bych raději radu, jak to vyřešit. Děkuju.

K čemu mi je příspěvek: "Jinde to mají horší, tak radši zůstaň tam, kde ti internet padá a štve tě to." To je nějaká rada? :thumbdown:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...