Přejít na obsah

COMPAL CH7465LG stream


Návštěvník u3totu

Doporučené příspěvky

Návštěvník u3totu

Ahoj,

zaznamenávám si přes stream internetové rádio, abych si pořady mohl poslechnout později v klidu z mobilu. Měl jsem modem Technicolor TC 7200 a všechno bylo v pohodě. Přesně ode dne, kdy jsem si vyměnil tento modem za nový COMPAL CH7465LG, se mi nahrávky kouskují, tzn. že ten stream asi vypadává. Během 3 hodin se to stane třeba 4-8×, není to v pravidelných intervalech. Zdá se, že prostě třeba na vteřinu, dvě vypadne internet. Jsem k modemu připojený kabelem, není to přes WiFi.

 

Kdysi jsem se bavil s kamarádkou, která si také pořady z internetu nahrávala, a říkala mi, že si nově pořídila internet od UPC a od té doby se jí toto začalo dít, u předchozího zprostředkovatele bylo vše OK. Mysleli jsme, že to může být celkovým připojením k internetu. Teď to ale vypadá, že i její problém byl spíše v modemu...

 

Poradil by někdo? Může to být například nějakým nastavením? Moc se v těch pojmech, jako např. treshold, nevyznám... :-)

 

Díky moc.

Aleš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Vlastním také onen inkriminovaný Compal. Za dobu používání jsem nazaznamenal žádné "vteřinové" výpadky. Používám jej nejen pro poslech internetových rádií, ale i vysílání České televize. V druhém případě by během hodinového sledování TV výpadky projevily vadami v obraze. Nic takového se neděje.

Je možné, že se modemy liší firmwarem. Můj modem má tuto verzi: CH7465LG-NCIP-4.50.18.22-1-NOSH

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
Stejny problem tu nedavno resil uzivatel Weiny, nakonec se vratil k modemu Technicolor, nic jineho nepomohlo.

viewtopic.php?f=24&t=5747&p=100331p100331

Děkuju!

Vlastním také onen inkriminovaný Compal. Za dobu používání jsem nazaznamenal žádné "vteřinové" výpadky. Používám jej nejen pro poslech internetových rádií, ale i vysílání České televize. V druhém případě by během hodinového sledování TV výpadky projevily vadami v obraze. Nic takového se neděje.

Je možné, že se modemy liší firmwarem. Můj modem má tuto verzi: CH7465LG-NCIP-4.50.18.22-1-NOSH

Děkuju, taky mám software CH7465LG-NCIP-4.50.18.22-1-NOSH, hardware 5.01. Nejde tu však o poslech, ale o záznam - nahrávání....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Vycházím z logiky věci: když běží nepřerušeně stream, měl by být plynule zaznamenán. Pauzy může dělat softwarový rekordér, který to ukládá na disk.

Z toho bych modem nevinil, i když kdo ví. Už tu byla stížnost na výpadky Compalu. Uživatel to dokumentoval na záznamu komunikace pomocí aplikace PingPlotter.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
Vycházím z logiky věci: když běží nepřerušeně stream, měl by být plynule zaznamenán. Pauzy může dělat softwarový rekordér, který to ukládá na disk.

Z toho bych modem nevinil, i když kdo ví. Už tu byla stížnost na výpadky Compalu. Uživatel to dokumentoval na záznamu komunikace pomocí aplikace PingPlotter.

Děkuji, od Vás už radu opravdu nepotřebuji. 8 let to nahrává v pořádku a po výměně pouze modemu kus za kus je najednou chyba v rekordéru? :salut:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal je opravdu špatný modem. Ztrácení paketů je na běžném pořádku. Co to může udělat s datovým provozem streamu, je každému jasné - zaškobrtnutí, případně nezotavení se ze zaškobrtnutí. Hned, jak bude mít UPC v nabídce lepší modem, přecházím. Pokud nepotřebujete nejvyšší rychlost, přejděte na jiný modem. (Pro mě je alternativou downgradovat Compal v režimu bridge na Ubee modem, což znamená i downgrade služby z 400/40 na 300/30...)

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Compal ako taky nie je zly, len soudruzi v Intelu urobili srackovy firmware! Trpia tym vsetky 24x8 Intel Puma 6 modemy (co je 95% vsetkych DOCSIS 3.0 modemov), zlaty Broadcom. Napriek natlaku velkych US cable operatorov na Intel, aby s tym nieco urobil, stale nie su vypadky a jitter (kolisanie latencie) vyriesenie (vie sa o tom uz rok)..

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník u3totu
No může být. Může chybovat to, na co nahráváte, RAM paměť ... toho by bylo. Ta možnost tam bohužel vždy je.

Pardon, ale blbost. Jediné, co se změnilo, je router. Abych ty vaše nesmysly odboural, vzal jsem PC k sousedovi, který má ještě Technicolor TC 7200, a tam vše zase nahrávalo bez problémů. Může za to Compal a šmytec.

 

Compal je opravdu špatný modem. Ztrácení paketů je na běžném pořádku. Co to může udělat s datovým provozem streamu, je každému jasné - zaškobrtnutí, případně nezotavení se ze zaškobrtnutí. Hned, jak bude mít UPC v nabídce lepší modem, přecházím. Pokud nepotřebujete nejvyšší rychlost, přejděte na jiný modem. (Pro mě je alternativou downgradovat Compal v režimu bridge na Ubee modem, což znamená i downgrade služby z 400/40 na 300/30...)

Díky! Já mám 100/10 ... nepotřebuju superultra rychlost. :-) Jak provedu ten "downgrade"? To je spíš hardwarová záležitost než softwarové nastavení, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...