Přejít na obsah

Compal a Wi-Free


Návštěvník jobro

Doporučené příspěvky

Návštěvník jobro
To je jasné, že obíhají, když modem na původní adrese po přepnutí není. Už jsi vyzkoušel to co píšu? ...

...edit: manuál ke Compalu, str. 23 ti popisuje tu změněnou IP adresu, kdybys hledal https://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/15258_UPC_Mercury_modem_uzivatelsky_manual_v5.pdf

 

Už se vyjasnilo: tebou uváděný popis je na straně 22! (a ne na 23). Soustředil jsem se na čtení "vpřed" a necouvnul o jednu stránku. Také je to dáno tím, že manuál v PDF je graficky špatně zpracován - šedé písmo na světlém pozadí - to moje dioptrie nezvládají...

 

Díky.

 

P.S.

Zkoušet to zatím nebudu, když se mi podařilo vypnout Wi-Free. Když mi budou nutit abych také na Compalu "vysílal", tak přejdu na režim bridge a použiju vlastní router.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Přístup do administrace modemu, který je v režimu "router" umožňují obě adresy 192.168.0.1 i 192.168.100.1.

V režimu "modem" jen adresa 192.168.100.1.

Na počítači není nutné nic měnit.

 

Přepínání režimů není ukončeno žádnou hláškou. Po provádění tohoto úkonu se jen zastaví otáčení "růžice" a prohlížeč po chvíli vypíše hlášení, že zařízení přestalo komunikovat.

Toto chování jsem považoval za chybu, ale je to svérázné chování Compalu.

Po každé změně režimu modem dělá úkony, jako po restartu a delší dobu trvá, než lze pokračovat v jeho užívání.

 

Podobné zmatky dělá Compal když obnovíme konfiguraci z uloženého konfiguračního souboru. Soubor (který vytvořil) ve složce nenajde, musí se ručně vypsat jeho jméno. Během obnovy se střídají různé podivné obrazovky, ale Compal nakonec sám úspěšně restartuje...

 

Takže tolik ke kauze Wi-Free - operátor UPC mi deaktivoval vysílání této sítě (cituji: ...změna se propíše nejpozději do 24 hodin), doufám, že to vydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Návštěvník jobro

Pokračování Compal - poněkud jiné téma:

Stalo se, že občas modem "ztrácel" pakety. Ztráta paketů byla až tak velká na př. 66%, že modem nenavázal spojení s internetem. Pomoc byla zvláštní: vyjmout a znovu zasunout datový kabel do zásuvky (F-konektor). A už to opět fungovalo. Stávalo se to jednou nebo dvakrát ročně a projevovalo se to zřetelně při spojení Skype.  Ale poslední dobou už to dělalo kdykoliv v týdnu.

Podle mé laické úvahy byla vada v samotné F-zásuvce. Technik od UPC ale měřením zjistil, že vada je v přívodním kabelu (který byl poškozen necitlivým ohybem v přívodní krabici). Údajně stačí nesprávný rádius zahnutí kabelu a dojde k jeho narušení.  Nakonec ustřihnul cca 10cm (vadného) kabelu. Zatím se zdá, že vada byla odstraněna. Ale vzhledem k tomu, že se projevovala nepravidelně, není vyhráno...

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

F-konektor je dobré min. 1x ročně dotáhnout, povolí se cca o půl otáčky za rok. A nejčastější závada u kabelů bývá právě v konektorech a ohybech okolo nich. Nějak mi nejde do hlavy, jak by mohlo vysunutí a zasunutí kabelu do zásuvky ovlivnit kabel v rozvodné skříni.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro
před 49 minutami, Marek-26 napsal:

F-konektor je dobré min. 1x ročně dotáhnout, povolí se cca o půl otáčky za rok....Nějak mi nejde do hlavy, jak by mohlo vysunutí a zasunutí kabelu do zásuvky ovlivnit kabel v rozvodné skříni.

Nejednalo se o zkrácení kabelu v rozvodné skříni, ale v účastnické zásuvce v bytě... Asi jsem to popsal poněkud nejasně. Kontakt v zásuvce není tvořen pružnou růžicí, která by svírala vodič z kabelu. Je tam špatně vidět, ale vypadá to tak, jako by kontakt byl tvořen pružným jazýčkem (nepozlaceným) a dotýká se vodiče jen z jedné strany. Je pochopitelné, že když se s kabelem celé měsíce nepohne, tak může ztratit kontakt. Svůj vliv může mít i tolerance průměru vodiče v kabelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...
Návštěvník cojetipotom

Několikrát jsem se snažil UPC wifi-free vypnout. S technickou podporou jsem to také asi 2x řešil a dle jejich sdělení to vypnuli. Dnes jsem zjistil, že to pořád běží. A v profilu moje UPC není jasná informace, zdali je to aktivní, či ne. Aniž bych nějaký požadavek zadával, je tam jen info "Váš požadavek je zpracováván.". Už mě fakt vytáčí. Opět.

Několikrát jsem se snažil UPC wifi-free vypnout. S technickou podporou jsem to také asi 2x řešil a dle jejich sdělení to vypnuli. Dnes jsem zjistil, že to pořád běží. A v profilu moje UPC není jasná informace, zdali je to aktivní, či ne. Aniž bych nějaký požadavek zadával, je tam jen info "Váš požadavek je zpracováván.". Už mě fakt vytáčí. Opět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Slamb uzavřel téma
Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...