Přejít na obsah

Compal a Wi-Free


Návštěvník jobro

Doporučené příspěvky

Návštěvník jobro
...vymaž záznam o síti WiFree, přestanou se připojovat.

 

Díky za radu. Vymazat Wi-Free nejde - vždy je znovu "nalezena". Existuje volba "Upozornit na otevřenou síť" a ta by to mohla řešit (nevyzkoušeno).

 

tomus - s UPC se snažím komunikovat, zatím mám jen odpovědi od automatu: na řešení vašeho požadavku...stále pracujeme

Po resetu modemu zatím Wi-Free nevysílá.

 

Zůstává ale patálie s volbou "bridge" (podle terminologie UPC modem). Aktivací této volby na Compalu dojde k totálnímu zamrznutí komunikace s modemem. A je nutný jeho restart pomocí tlačítka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

sodekcz - po aktivaci volby modem se roztočí "růžice", která má signalizovat, že modem provádí zvolenou akci. Bohužel tento stav nekončí a prohlížeč po chvíli vypíše, že IP adresa 192.168.0.1 neodpovídá.

A po restartu Internet Exploreru se nelze znovu přihlásit do Compalu, který zůstal viset v nějakém podivném (mezi)stavu.

 

Jediné řešení, které mě napadlo - reset Compalu do továrního nastavení (tlačítko Reset).

 

P.S.

Chtěl jsem se zbavit vysílání Wi-Free tím, že Compal přepnu do bridge módu a pro Wi-Fi použiji svůj router TP-Link. Tuto operaci jsem nedokončil z výše uvedených důvodů. Resetem Compalu jsem ale dosáhnul toho, že Wi-Free už nevysílá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

"růžici" neznám, bo nemám Compal. Nebo tím myslíš růžici v prohlížeči? Pak by to bylo jasné, protože po přepnutí do režimu modem(bridge) bys ho měl hledat na adrese 192.168.100.1 (to znamená, že si IP adresu počítače budeš muset nastavit na nějakou ze stejného rozsahu)

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

Ta pověstná "růžice" vypadá takto:

 

http://www.jpeg.cz/obrazek/gPw9

 

Paprsky kolem "obíhají", když se v prohlížeči zobrazuje činnost, vyvolaná účastníkem v admin módu Compalu.

 

P.S.

Když nemáš Compal, nedivím se, že podobné úkazy neznáš.

 

Nikde v manuálu jsem se nedočetl, že v bridge módu je jiná adresa pro vstup do administrace Compalu.

A technická poradna UPC stále mlčí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je jasné, že obíhají, když modem na původní adrese po přepnutí není. Už jsi vyzkoušel to co píšu? Přepni to, zapoj router a mělo by ti to fungovat. Není na co čekat a na podporu už vůbec ne. Po přepnutí do bridge mění adresu všechny UPC modemy, to je normální jev.

 

edit: manuál ke Compalu, str. 23 ti popisuje tu změněnou IP adresu, kdybys hledal https://www.upc.cz/pdf/manualy_inet/15258_UPC_Mercury_modem_uzivatelsky_manual_v5.pdf

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník jobro

sodexcz

Díky za informace a snahu pomoci. Manuál jsem prošel, ale na str. 23 nic není od IP adresách, které se "mění". Manuál je možná určen pro mírně poučené laiky a režimem "bridge" se vůbec nezabývá. Možná, že jsem moji situaci špatně vysvětlil. Proto znova:

 

1. Compal propojen Ethernetovým kabelem s počítačem.

2. Přepnu Compal zatržítkem "Zapnout režim modem". Dám "Použít změny".

3. Odhlásit se už nemohu, protože ta "větrná růžice", která signalizuje vykonávání změn se neustále točí.

4. Internet Explorer po chvíli ohlásí, že zařízení na adrese 192.168.0.1 neodpovídá

5. Od toho okamžiku je Compal nepřístupný pro uživatele na původní adrese pro administraci 192.168.0.1.

6. Adresu 192.168.100.1 jsem nezkoušel. Oficiálně není nikde uvedena. Snad někdy příště, až mi poradna z UPC odpoví.

 

P.S.

Primárně mi šlo o to, zbavit se vysílání sítě Wi-Free. To se po resetu podařilo, pokud mi to UPC zase dálkově nezapne...

Upraveno uživatelem jobro
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rezim modem = bridge

Compalu se po prepnuti do rezimu modem zmeni IP adresa ze 192.168.0.1 na 192.168.100.1 a prestane fungovat DHCP server uvnitr (logicky). Naopak pokud odpojite kabel a pripojite ho, dostanete verejnou IP adresu od UPC.

 

Pristup do administrace Compalu je stale mozny, ale je treba si na pocitaci rucne nastavit IP adresu napr. 192.168.100.2 s maskou 255.255.255.0 a pak v prohlizeci otevrit http://192.168.100.1/

 

mackani tlacitka Reset neni treba.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sodexcz

Díky za informace a snahu pomoci. Manuál jsem prošel, ale na str. 23 nic není od IP adresách, které se "mění". ...

 

Tak str.22, záleží jak se to otevře. Je to kapitola Režim modemu. (jasně se píše : Poznámka: Výchozí adresa IP webového rozhraní režimu modemu je 192.168.100.1)

 

Ale ty se hlavně nesnažíš pochopit, co se ti pokoušíme se zajdee poradit. Že ten tvůj Compal je nejspíš naprosto v pořádku. Jen nevíš, jak na to a zafixoval ses na tu tvou "růžici".

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pristup do administrace Compalu je stale mozny, ale je treba si na pocitaci rucne nastavit IP adresu napr. 192.168.100.2 s maskou 255.255.255.0 a pak v prohlizeci otevrit http://192.168.100.1/

Pro přístup do administrace není třeba nastavit na 192.168.100.0/24 vůbec.

  • Super 800 Mb/s Profi
  • -
  • Komfort
  • VF Station + 3x CA Moduly
  • Praha - Jinonice
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...