Přejít na obsah

Přechod ze set-top-boxu na CA modul


Návštěvník Roman88

Doporučené příspěvky

Návštěvník Roman88

Zdravím, mám setopbox do kterého jde F kabel ze zdroje a hdmi kabel do televize u ste-top-boxu a další f kabel ze set-top-boxu do tv do vedlejší místnosti.

Ptám se, set-top-box vubec nevyužívám na nějaké zpětné zhlédnutí apod, a poamlu se přepínají programy, byl bych radši za klasické ovládání.
Napadlo mě zakoupit CA modul, do něj bych dal UPC kartu a přidal do TV. Tuším, že to stejný bych musel udělat i pro druhou tv v další místnosti ale kde bych sehnal další kartu ?

Zajímá mě jestli je toto řešení reálné, kde objednat další kartu pro muj tarif abych měl druhou a jaký přesný CA modul koupit poprosím o odkaz.

 

Tím padem set-top-box bych dále potřebovat nemusel ? Ale pořád mi vrtá hlavou kde bude zapojen ten jeden F kabel co jde ze zdroje do set-top-boxu.

 

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kartu Vám bez problémů dodá Vodafone.

CA modul aktuálně Vodafone jen pronajímá za 70Kč. Můžete zkusit sehnat starý odkoupený od UPC (nutno ověřit odkoupení ).

CA modul od kohokoliv než českého UPC/Vodafone Vám nepovolí (=nebude fungovat).

Settopbox pak potřebovat nebudete, alr přijdete o zpětné zhlédnutí.

Upraveno uživatelem Zlaťák
  • -
  • -
  • Klasik
  • Technicolor, 4x CA modul
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Retiree

Každý CA modul (stejně jako každý set-top-box) je spárovaný se "svou " konkrétní kartou, s jinou kartou není funkční.
Na každou kartu posílá VF automaticky každý měsíc údaje o tvém tarifu.
Místo prvního set-top-boxu zapojíš tzv. rozbočovač (splitter), na jednu větev rozbočovače svůj první televizor a podobně na jeho druhou větev televizor v další místnosti
O vhodném rozbočovači podle účelu (počtu výstupů) a potřebném typu připojení (F nebo IEC konektor) si můžeš udělat představu třeba tady. Zakoupit pak můžeš v téměř každém elektru nebo prodejně se satelitní technikou...

Upraveno uživatelem Retiree
překlepy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo počkat až začnou výměny stávajících set-top boxu za modernější a mnohem svižnější Vodafone boxy, ale to ještě několik měsíců potrvá.

Ale každopádně CA modul je také dobrá volba a zpětné zhlédnutí se pak dá řešit přes Chromecast.

  • Kabel 150 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal VF, VTV box, CA modul
  • Brno
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chromecast je lepší? Mám tedy dotaz. V pátek jsem si na starého Kaona nahrál z CT Art koncert. Dnes jsem to porovnal s Chromecastem  (Horizon Go aplikace na tabletu) a zvuk je o dost horší. Kaon i tv mám s AV recieverem propojené optikou. Upravuje se u aplikace  Horizon Go zvuk? Díky

  • 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • CA modul, VTV Set-Top-Box 2G_B, CH7465LG
  • Kladno, Kročehlavy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník zka

Ano HorizonGO  má o DOST HORŠÍ kvalitu než kabelovka -  logicky kvalita obrazu je podstatně horší.  Doteď nechápu, proč už dávno v daném bitrate nepřejdou alespoň na h265  (chtít AV1 by byla dnes asi utopie).   Internetová TV je v rozlišení dost tragédie (zvláště hodně pohyblivé scény jsou kostičková katastrofa)  a docela by mě zajímalo, jak na tom různí další poskytovatelé s kvalitou jsou.   DVB-T2 je třídu lepší než to, co běží skrz HorizonGO - bohužel je to tak. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když se přejde na H265, tak s tím bude mít většina lidí akorát problémy. Tento kodek se zavedl v pozemním vysílání z důvodu úspory, ale jinak není žádný rozumný důvod s ním zasírat i další formy šíření TV signálů. On ten rozdíl ve streamech na netu H264 vs. H265 zase není tak zásadní...
A že je internetová TV tragédie, je prostě fakt. TV nikdy nebyla stavěná na přenos po netu a nebýt xDSL operátorů, kteří kdysi zjistili, že nemohou konkurovat kabelovkám, protože nemají TV, a tak se tedy vymyslel jakýsi paskvil IPTV, tak by snad nebyla dodneška. Bohužel později tomu všemu nasadila korunu ještě OTT, kde se zase spousta všemožných rádoby-poskytovatelů snažila urvat z trhu co se dá a nabízí vesměs polofunkční (nezřídka i nefunkční) služby a čekají, koho z lidí nachytají. Přitom by stačilo, aby stát netrval na jakési pochybné síťové neutralitě a hned by tito zlatokopové byli z trhu pryč...

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@zka Že by jeden z důvodů byly poplatky za uvedené kodeky? Nutnost výměny HW u klientů za nové opět zatíženými vyššími licenčními poplatky? 🙂 A to nemluvíme o zbytečných nákladech na změnu technologie. Internetová televize by neměla být náhradou klasické televize, měla by být jejím doplňkem. Samozřejmě velké spoustě lidí to stačí

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

H265 já myslím dnes nutnost, všechno jede přes satelit, tam se platí přenesená data a při zachování stejné kvality prostě méně přenesených dat a tím samozřejmě menší platba, pokud vím tak i čt má zaplacenej balík dat co můžou přenášet a nikoli počet kanálů a tím z toho vyplívající datové toky, proto taky v různých vysílacích časech mění na jednotlivých kanálech datové toky a upřednostnují co uznají za vhodné aby mělo něco lepší kvalitu, pochopitelně při stejném počtu kanálů je to na ukor kvality těch ostatních.

  • 1000 Mb/s
  • Jiná služba
  • Komplet
  • CA modul 3x + ac Wi-Fi COMPAL CH7
  • Liberec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...