Přejít na obsah

Nastaveni site po zmene pridelovani IPcek


Návštěvník Derek

Doporučené příspěvky

Návštěvník Kleff
Po zadani MAC na muj.karneval.cz muze trvat za 30m nez se zmena aktivuje. A navic pokud jsi mel pridelenou dynamickou adresu 89.102.x.x tak je mozne, ze windows si ji pouze prodluzovali misto toho aby si rekly o novou, takze to mozna jen chtelo ipconfig /release

hmm, to je mi vsechno jasny, MAC sem na muj.karneval.cz potvrzoval vcera nekdy v deset

a ipconfig /release pouzivam

:?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník fazole

Zdravím. Mám dotaz. Nemám pevnou IP. Jen dvě dynamické. Poběží mi to přes router? Jaké parametry do něj nastavit, když v návodu píšou, že nemůžou být zapojeny dva DHCP servery za sebou? Nebo mám do routeru nasekat stary nastavení a doufat, že s ním to půjde napořád? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

V tvém případě nějaké omezení nemožnosti zapojení několika DHCP serverů za sebou nehrozí. Stačí pouze na routeru nastavit, aby získaval IP adresu u WAN pres DHCP server.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejake info a navod k dhcp se objevil zde: http://muj.karneval.cz/ip/

 

Zadna reakce? Zkouseli jste nekdo napriklad prepinaci script?

no mne osobne ten script nemuze pomoct, protoze ve vlastnostech TCP/IP mam nastaveno jak IP, tak DNS na pridelovani z DHCP serveru - to mi dela router Edimax - mam to tak proto, ze na siti mivam nekdy i 4-5 kompu ... v tom routeru mam nastaveno Static IP - no a kdyz dam Dynamic IP, tak sice vsechno jede jako driv, ale proste nektery stranky mi nejedou a nemuzu se pripojit na IRC

  • Kabel 300 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • modem Cisco, box VTV
  • Brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník dmnc

No dynamické IP adesy by prý měly mít dobrý týden již reverzní záznam, tedy nemělo by docházet k problémum např. s připojováním k IRC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník iNDYCZ

Mymak: nejakou dobu trva, nez se DNS zaznamy rozdistribuuji do vsech siti. Napr. CESNET ma tusim pomerne dlouho DNS cache, takze to, ze se nemuzes dostat zrovna na irc.i.cz nebo irc.felk.cvut.cz je pomerne pochopitelne (diky nutnosti reverse DNS, nebot IRC server kontroluje u IP, zda jsou v CZ/SK rozsahu, jinak ti max. prideli +r flag (restricted))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...