Přejít na obsah

jak funguje přenos signálu?


Návštěvník vladimirN

Doporučené příspěvky

Bohužel myslím,ze v současnosti to není pravda, protože u známého v novém domě v Brně je pouze "nezapojena" eth zásuvka, kam si můžeš objednat nějakou službu včetně TV od nějakého lokálního operátora. Řešili jsme jak si tam na balkoně přidělat UHF anténu nebo satelit.

 

odesláno z MT

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Možná to je jenom tím, že tohle v Brně v novém domě neřešil developer. Proč taky? On jen postavil barák a ať si pak uživatelé rozhodnou sami co budou chtít. Elektřinu tam máte, teplou a studenou vodu také, plyn taktéž, kanalizace funguje. Jestli budete příjem TV řešit přes satelit, po kabelu nebo pozemně možná neměl v podmínkách. Nebo možná měl v zadání do každého bytu instalovat ethernetovou zásuvku ... Já nevím

Vím jen to, že když jsem se nastěhoval do současného bydliště a i teď vytáhnu kartu od UPC z TV, tak mi televize v pásmu DVB-C nenajde nic, ale v DVB-T pár programů ano. Samozřejmě v zásuvce UPC a ne STA!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Ještě reakce na Ivo Maška:

Kabely v rozvodných skříních se odpojovaly v ´90 letech, kdy to vše jelo ještě v analogu. Vzpomínáte na "dekodéry" na HBO? Originály se prodávaly za 1000Kč a napodobeniny za 400,- Já myslím, že teď nemá cenu odpojovat kabel. To tam musí jet technik, což když sáhne vedle... V éře digitalu stačí zadat číslo a jste OUT. Nebo zavolat a jste zase IN. Nemyslíte?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor, v některých domech se přepojují kabely z rozvodu STA do bedny UPC a při zrušeni UPC zpět na rozvod STA.

 

Je divné, že by se na zásuvce "od" UPC nenacházel signál DVB-C. Nemyslím si, že by UPC investovalo do aktivních matic pro domovní rozvody. To je opravdu zatím jednodužší poslat na odpojení technika na přepojení.

Ten signál DVB-T je na kanálech K21 - K27?

  • 300 Mb/s
  • ∞ GB 10 Mb/s
  • Komplet
  • modem, VTV box
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Ze zákona musí být do domácností přiveden signál TV a rozhlasu minimálně veřejnoprávní televize a rozhlasu. Nova, Prima a další, jakožto komerční TV, volně šiřitelné do tohoto balíku spadají taktéž. Tudíž tam je buď STA, nebo přípojka UPC, či někoho jiného (pokud si nechtějí hyzdit barák anténami), ale tito operátoři jim musí zajistit bezplatný příjem "základních" programů. Samozřejmě si dotyčný může zajistit příjem signálu i jinak, ale vraťme se k tématu. Pokud v domě figuruje např UPC a má v bytech své přípojky, musí být aktivní minimálně na ČT a ty další, co jsem uvedl výše.

Ten zákon bych rád viděl! A to ohledně UPC je naprostá pitomost, protože operátor není povinen nikomu dodávat signál bezplatně - u veřejnoprávní TV si nemůže účtovat za program jako takovej, ale za dodávku signálu samozřejmě ano. Taky je dobrý vědět, že UPC odvádí z každýho účastníka peníze ochranným svazům (OSA, Intergram), takže už kvůli tomuto nemůže dávat signál zadarmo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

K tomu nemusím nic Googlit, protože taková pitomost co popisuješ vůbec neexistuje. Zadarmo ani kuře nehrabe, natož aby ti kabelovka dávala signál (možná v KLDR jo, pokud tam vůbec nějakou mají) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Je fajn, že to takhle dokážeš hned ohodnotit. Co neznám - to neexistuje a je to blbost! No, a co když ne? Já si stojím za svým. Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání existuje, najdi si ho. Já už ho tu mám a opětovně ho pročítám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Tak to čteš buď zákon z nějaký jiný planety, anebo máš krapet halucinace, protože v něm není ani slovo o tom, že by kabelový operátor byl povinen někomu dodávat signál zadarmo :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě reakce na Ivo Maška:

Kabely v rozvodných skříních se odpojovaly v ´90 letech, kdy to vše jelo ještě v analogu. Vzpomínáte na "dekodéry" na HBO? Originály se prodávaly za 1000Kč a napodobeniny za 400,- Já myslím, že teď nemá cenu odpojovat kabel. To tam musí jet technik, což když sáhne vedle... V éře digitalu stačí zadat číslo a jste OUT. Nebo zavolat a jste zase IN. Nemyslíte?

Jak kde.

V každém případě, i na to "dálkové" zapojení, to někdo musí dálkově odněkud zapnout, zprovoznit, pustit signál. Pokud v bytě, kde doposud nebydlí zákazník UPC, tak tam opravdu UPC pánu bohu do zásuvky fakt nic nepouštějí. Prostě nic tam není.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...