Přejít na obsah

jak funguje přenos signálu?


Návštěvník vladimirN

Doporučené příspěvky

Návštěvník vladimirN

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak vlastně přenos signálu do TV vlastně funguje.

Koupil jsem si totiž byt, ve kterém se v rámci rekonstrukce bohužel zničila zásuvka od UPC. Jelikož v bytu ještě nebydlím nastálo, neobjednával jsem si zatím služby UPC a tutiš technik zatím nepřijel a nenainstaloval novou zásuvku.

Jako provizorní řešení, než tohle zařídím, jsem si zkusil prodloužit koaxiální kabel od UPC a zapojit do TV s vizí, že mi budou fungovat alespoň ty základní free programy (ČT1, ČT2 atd), což pokud se nepletu u UPC jde.

Jenže To nejde, takže jediné co mi napadá je, že je k tomu potřeba ta UPC zásuvka. ale Proč? Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, k čemu je ta zásuvka potřeba? Myslel jsem, že koaxiálním kabelem lítají různé frekvence a TV při lazení kanálů je všechny projde a zjistí, jestli tam je TV kanál. A že ta zásuvka jen rozděluje ty frekvence a pouští jen část do zdířky na internet a část do zdířky na TV.

Děkuji za objasnění a přeji hezký den.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Mravenec

Po kabelu. Ale musí být zapojen v rozvodnicové bedně ( většinou někde v suterénu). A zapojen bude tehdy, pokud budete mít v tomto místě aktivní služby.

 

Odesláno z mého Lenovo P1ma40 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník vladimirN

Takže jestli to chápu správně, problém že nejdou free kanály není ten, že kabel není v zásuvce od UPC(v bytě), ale že nemám objednané žádné služby?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky
Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jak vlastně přenos signálu do TV vlastně funguje.

Koupil jsem si totiž byt, ve kterém se v rámci rekonstrukce bohužel zničila zásuvka od UPC. Jelikož v bytu ještě nebydlím nastálo, neobjednával jsem si zatím služby UPC a tutiš technik zatím nepřijel a nenainstaloval novou zásuvku.

Jako provizorní řešení, než tohle zařídím, jsem si zkusil prodloužit koaxiální kabel od UPC a zapojit do TV s vizí, že mi budou fungovat alespoň ty základní free programy (ČT1, ČT2 atd), což pokud se nepletu u UPC jde.

Jenže To nejde, takže jediné co mi napadá je, že je k tomu potřeba ta UPC zásuvka. ale Proč? Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, k čemu je ta zásuvka potřeba? Myslel jsem, že koaxiálním kabelem lítají různé frekvence a TV při lazení kanálů je všechny projde a zjistí, jestli tam je TV kanál. A že ta zásuvka jen rozděluje ty frekvence a pouští jen část do zdířky na internet a část do zdířky na TV.

Děkuji za objasnění a přeji hezký den.

Popis Vašeho problému je dosti nesrozumitelný. Je tam tedy ta zásuvka od UPC, na kterou jste se připojil, nebo ta zásuvka byla zničena při rekonstrukci bytu?...

 

Nicméně: Do rozvodů STA, či STR (společná televizní anténa, či společný televizní rozvod) - pokud bydlíte např. v paneláku je Vám distribuován signál rádia a TV v pásmu DVB-T. V bytě byste měl mít zásuvku pro připojení. Pokud se chcete připojit přes "zničenou" přípojku na UPC, (a máte ji v bytě), pak musíte TV proladit v pásmu DVB-T, kde najdete programy volně šiřitelné ( Musí tam fungovat programy veřejnoprávní televize, ale i ostatní programy šířené v DVB-T). Pásmo DVB-C Vám bude fungovat až když si objednáte kabelové služby UPC.

Upraveno uživatelem hupkydupky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je v rozvodné skříni (v panelácích bývá obvykle někde ve sklepním prostoru) jeho kabel odpojen, tak přes UPC nechytne vůbec nic.

Společná anténa na střeše domu nemusí vůbec být. Pak mu nepomůže ani rozvod STA, pokud tam vůbec je. Tudíž nenaladí ani DVB-T šířený vzduchem z nějakého vysílače

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hupkydupky

Ze zákona musí být do domácností přiveden signál TV a rozhlasu minimálně veřejnoprávní televize a rozhlasu. Nova, Prima a další, jakožto komerční TV, volně šiřitelné do tohoto balíku spadají taktéž. Tudíž tam je buď STA, nebo přípojka UPC, či někoho jiného (pokud si nechtějí hyzdit barák anténami), ale tito operátoři jim musí zajistit bezplatný příjem "základních" programů. Samozřejmě si dotyčný může zajistit příjem signálu i jinak, ale vraťme se k tématu. Pokud v domě figuruje např UPC a má v bytech své přípojky, musí být aktivní minimálně na ČT a ty další, co jsem uvedl výše.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...