Přejít na obsah

Nízká rychlost pouze na jednom PC


Návštěvník Adoner

Doporučené příspěvky

Návštěvník Adoner

Zdravím.

 

Momentálně mám problém s rychlostí mého připojení. Zvláštní je, že je tento problém pouze u stolního PC. Pokud připojím nějaký notebook, rychlost je taková, jaká má být. Co se týče internetu, měl bych mít cca 250/25. Po připojení stolního PC je rychlost 10/0,14. Po připojení k notebookům je rychlost normální. Vše připojuji přes stejný kabel a přímo z modemu.

 

Stolní PC je staré cca 2 měsíce a do dnešního dne nebyl problém. Antivir žádné viry nenašel (projížděno 2x), neběží žádné stahování ani aktualizace. Bylo mi řečeno, že je modem správně nastaven a neměl by v něm být problém, ale člověk nikdy neví. Zítra by měl dorazit technik a zkontrolovat modem. Sem píšu proto, protože se mi nezdá, že by to bylo modemem, jelikož je problém pouze u jednoho PC. A rád bych to opravil co nejdřív - je to celkem otravný...

 

Ocením jakékoliv rady, tipy a pokud bude třeba, dodám jakékoliv další informace.

 

PC specifikace:

MB: MSI Z170A GAMING M3 - Intel Z170

CPU: Intel Core i5-6600K

RAM: Crucial Ballistix Sport LT Red 8GB DDR4 2400

GPU: MSI GeForce GTX 1070 GAMING X 8G

PSU: Corsair RMx Series RM650x 650W

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také bych tipl síťovou kartu, resp. třeba její špatný ovladač... i když už jsem zažil i intoleranci některých síťovek na konkrétní typ kabelu, takže i když na ostatních PC to jede normálně a kabel je stejný, neznamená to, že to jím nemůže být... preventivně bych rovněž vyzkoušel jiný...

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Komplet
  • Bílá krabice
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník lada-vir

Jen upozorním že výjezd technika je v tomto případě zpoplatněn, aby ses pak nedivil na faktuře částce 404,- za servisní výjezd

jestli to jde na jiném PC v pohodě tak závada v modemu (problém UPC) nebude

 

Zkusil bych aktualizovat ovladač nebo naopak nahrát starší, kouknout na nastavení jestli nemáš na SK nastavenou na tvrdo speed & Duplex na 10 Mbps

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Adoner

No, tak teda můžu říct, že jsem to nějak opravil už včera tím, že jsem zadal 3 příkazy do cmd a následný restart:

 

netsh winsock reset catalog

netsh int ipv4 reset reset.log

netsh int ipv6 reset reset.log

 

Dnes se ten problém vrátil, ale tentokrát stačil samotný restart. Takže nejspíš ty commandy byly zbytečný, nebo možná ne, jsem z toho už jelen :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník harrycallahan

Jak už tu kolegové psali, překontroluj nastavení síťové karty v PC. Měla by být nastavena rychlost i duplex na auto. Pokud je modem na auto (jakože ve výchzím nastavení by tak měl být), tak i když máš v PC natvrdo nastaveno třeba 100Mbps, tak modemu autonegotiation nemusí projít (protože natvrdo nastavená karta autonegotiation nedělá) a přepne se na "nejjistějších" 10Mbps, half duplex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...