Přejít na obsah

Internet 200+ vs Fiber Business 240


Návštěvník Magic

Doporučené příspěvky

Návštěvník Magic

Zdravim vsechny,

 

chystam se v nove lokalite (Plzen) pripojit k UPC a vybiram mezi dvema tarify. Mam totiz moznost se pripojit jako fyzicka osoba (spotrebitel) a take jako podnikatel (nespotrebitel).

 

Vsiml jsem si, ze UPC ma cenove velmi podobne tarify, takze to neni jako u jinych spolecnosti, kde jakmile zjisti, ze chcete na fakture IC spadate do kategorie 30x nasobek ceny a 5-ti nasobne ponizeni rychlosti.

 

Tady jsou ty dva zminovane tarify:

http://business.upc.cz/zivnostnici-a-po ... ctID=61119 - business, smlouva na 2 roky, 589 Kc bez DPH/mes. (prvni 3 mesice se slevou na "uchlacholeni"), o neco malo vyssi rychlost, staticka IP zdarma, zrejme jde rovnez moznost zakoupit modem 1.750,- namisto pronajmu a dale take usetrit

 

http://www.upc.cz/internet/internet-200/ - fyzicka osoba, smlouva jen na 1 rok, 499 vc. DPH/mes., dle toho co jsem dohledal chteji za statickou IP adresu 200 Kc/mes , ale nevyplati se to, protoze se snad meni jen parkrat do roka, jde koupit modem 1.750 Kc a usetrit na mesicnim pronajmu

 

Mam na zkusenejsi tyto dotazy:

1) Vyplati se mi priplatit si a uvazat se na 2 roky s business tarifem?

2) Je skutecne rychlost u business tarifu o neco malo vyssi jak parametrove uvadeji v balicku?

3) Chovaji se u UPC z hlediska reseni problemu k business tarifum lepe, a nebo je naopak za to, ze jsou nespotrebitele trestaji?

4) Je to vazne s tou statickou IP adresou tak, ze se u ubycejneho tarifu pro spotrebitele nevyplati za to priplacet, protoze se meni 1-2x do roka?

5) Mam si dat na neco dalsiho pozor pred sjednanim?

 

Diky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Business tarif je hlavně o tom, že si z fakturovaný částky můžeš odečíst DPH a dát to celý do nákladů. Navýšení rychlosti je tam pravda taky, ale to už nehraje tak zásadní roli. A fixní IP je dobrá v případě, že máš pro to nějaký využití.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Co jsem koukal, tak business by mi vyšel lépe, kdybych se upsal na 2 roky. Jenže jsem to vzdal, protože jsem dostal retenční nabídku a to se nedalo odmítnout :lol:

2,3) Možná podpora bude lepší?

4) Smrtelník - dostane pro tento tarif 3 veřejné IP adresy, tzn se můžou měnit a mění se velmi málo. Takže se to nevyplací příplacet a ba naopak již to nelze. Ale tohle se dá vyřešit přes DDNS.

Rozdíl mezi službami není. Pevná IP adresa je v ceně 1x k podnikatelskému klientskému účtu.

5) Ne.

 

Teď k tomu Vašemu dalšímu vláknu, které jste založil a nemohl jste to sjednotit. PROČ?!

1) Compal i Technicolor by měli zvládnout bez problémů 1 Gbits. 2,4 GHz pokud nemáte zarušené kanály tak cajk (ale stále platí, že 5 GHz N > 2.4 GHz N), ale řešte to nejlépe přes dualband.

2,3) Berte raději Compal. Ten umí AC. Ale.. lepší volba rozhodně je Cisco EPC3208 / případně Cisco EPC3925 (v BRIDGE zvládne 250+-, v router modu 150+- , navíc píská, ale to se dá eliminovat a trošku "topí") a koupit si za to svůj vlastní router. Který bude výkonnější, lepší a jako bonus to nebude děravé jak pytel much

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Business tarif je hlavně o tom, že si z fakturovaný částky můžeš odečíst DPH a dát to celý do nákladů. Navýšení rychlosti je tam pravda taky, ale to už nehraje tak zásadní roli. A fixní IP je dobrá v případě, že máš pro to nějaký využití.

 

Nevim proc by jsi nemohl odečíst DPH i u Internet 200+ ???

 

UPC je platcem Dph, takze v tom nevidim problém, spis ze smlouva bude napsana na Ico u Business, takze smysl to ma u sro

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komfort
  • Compal bilý
  • brno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Magic

Kotasek:

Jde o s.r.o., takze jsi popsal presne jeden z hlavnich financnich rozdilu. Oni ti podle meho proste na IC ten retailovy tarif pro domacnosti nenapisou a odkazou te na business tarif. Proto inklinuji k business tarifu, ale jsem opatrny. Jini provideri vazne cokoliv na IC vylozene trestaji. Uz nekolikrat se mi stalo, ze tarif 300 Kc / mes. je v pojeti firmy 3.000 Kc / mes. a jeste ti ponizi rychlost na 1/5.

 

Pepe:

Dky za info. Ja preferuji 5 Ghz, 2,4 Ghz pouzivam jen na starsich zarizenich, nebo tech, ktere 5 Ghz pasmo nepodporuji (napr. klimatizace). Router mam v nynejsi domacnosti dual band Cisco EA4500 (pouze nkovy) a proto mne zajima jestli neni treba nejaky modem s ac podporou, abych nemusel vzit nko a za to pichnout router s ac, coz mi prijde jako overkill, kdyz samotny modem umoznuje WiFi.

 

Nesjednotil jsem to soudruzi z jednoho prosteho duvodu a to pak proto, ze tohle vlakno je v kategorii Sluzby a druhe v kategorii Sit, hardware a software. Ne kazdy musi mit stejny dotaz jako ja a tudiz by v tom pak byl zmatek.

 

Kdyz uz jsi to ale nakousl zde, tak jestli to tedy chapu spravne UPC nabizi spoustu modemu, jen je nemaji ve verejne nabidce a mohu si je vybrat? Nebo to je mysleno tak, ze nemam od UPC brat zadny modem a radeji si ho objednat naprimo na internetu a pak si ho nakonfigurovat a za to pichnout ac router, protoze vsechny modemy stoji za starou belu a nejlepsi bela z nich je prave Cisco EPC3208/3925?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak jsem psal vedle. Nabízejí do pronájmu už jen Technicolor/Compal (Podle dostupnosti na skladu, co technik přiveze. Nemáte šanci to ovlivnit). Když si ho zakoupíte dostanete Compal. V galerii (jenom sice jedna fotka) pak pohledat po internetu a doopravdy zjistíte, že tam prakticky nic nenastavíte. Nebo jedině koupit již odkoupený modem od někoho na inzerčních portálech. Za Cisca dáte maximálně 300 Kč. Raději ušetřené peníze investovat do kvalitního modemu. Compal profituje díky 16 kanálům DS, takže umožní do budoucna vyšší rychlost (stále neumí DOCSIS 3.1), přitom je ještě děravej ale je pravda, že umí dualband... ale to je fakt jediná výhoda.

Jestli by jste třeba rád vyzkoušel wifi bridging, tak s Compalem to nejde a fakt to dát do bridge, ale jestli si pomůžete.. kdo ví je to hop nebo trop.

 

K té poslední otázce pro využití internetu od UPC je nutné mít od nich modem. Jiný Vám nepřipojí. Teda tvrdí, že s tím nemají problém, ale realita je jiná :lol:

 

*Skrytá reklama* proto je dobrý mít router Turris. Když WiFi nestačí, vyměníte karty a jedete dál :)

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Business tarif je hlavně o tom, že si z fakturovaný částky můžeš odečíst DPH a dát to celý do nákladů. Navýšení rychlosti je tam pravda taky, ale to už nehraje tak zásadní roli. A fixní IP je dobrá v případě, že máš pro to nějaký využití.

 

Nevim proc by jsi nemohl odečíst DPH i u Internet 200+ ???

 

UPC je platcem Dph, takze v tom nevidim problém, spis ze smlouva bude napsana na Ico u Business, takze smysl to ma u sro

Nemůžeš to odečíst proto, že smlouva bude na fyzickou osobu - nepodnikatele. Ovšem pokud si to v takovým případě nějak obhájíš před FÚ, tak OK :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Když seš živnostník, tak seš sice fyzická osoba, ale s IČ a pokud plátce DPH, tak i s DIČ. A to ti na fakturu UPC u home tarifů nenapíše. V podstatě UPC ti jako fyzické osobě - nepodnikateli vůbec nemusí daňový doklad vystavit, stačí jenom potvrzení o prodeji služby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...