Přejít na obsah

Compal CH7465LG - režim modem


Návštěvník SachlJ

Doporučené příspěvky

Návštěvník SachlJ

Řeším doma bezpečnost. Mám MikroTik RB na routování, řízení wifi, fw atd. Nepotřebuji routování od Compalu. Když ho přepnu do režimu modem co pak musím nastavit na Mikrotiku. Nebo na jiném routeru co nahradí část Compalu. Žádný návod na UPC jsem nenašel, pokud je někde schovaný stačí mi na něj link. Apropo, nemá to UPC pojištěné, že když vypnu routování na Compalu tak rychlost internetu spadne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hrochada
před 45 minutami, SachlJ napsal:

Řeším doma bezpečnost. Mám MikroTik RB na routování, řízení wifi, fw atd. Nepotřebuji routování od Compalu. Když ho přepnu do režimu modem co pak musím nastavit na Mikrotiku. Nebo na jiném routeru co nahradí část Compalu. Žádný návod na UPC jsem nenašel, pokud je někde schovaný stačí mi na něj link. Apropo, nemá to UPC pojištěné, že když vypnu routování na Compalu tak rychlost internetu spadne?

Rychlost se nemění.

Na Mikrotiku půjdeš do IP - DHCP Client, klikneš na plus a vybereš rozhraní, ke kterému máš připojený Compal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, SachlJ napsal:

Mám RB760iGS který zvládne toho hodně. Jde mi o to, že pokud přepnu router do funkce modem tak se vypne DHCP a RB dostane adresu z UPC ?

Ano, ale musíš mít Mikrotik alespoň v základním nastavení. Pak plní funkci běžného routeru včetně základního firewallu. Doporučuji použít winbox. Ten Mikrotik máš úplně nový, nebo už někde běžel?

  • Premium
  • -
  • Základní
  • Vodafone Station
  • KrPole
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník SachlJ

Nový ale nemám ho jeden den. Nejdřív byl RB750g2 ale ten mi výkonově nestačil, hlavně nemá SDHC a nemá usb, sfp a hlavně paměť, procesor a funkce co má  RB760iGS. Z druhé ruky se toho dá taky sehnat hodně. Nedávno byl rackový RB za pár kaček. Ale ten nepotřebuji.

Upraveno uživatelem SachlJ
doplnění
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...