Přejít na obsah

DLNA server na/z PC do routeru připojeného za hlavní router


Návštěvník europoint

Doporučené příspěvky

Návštěvník europoint

Dobrý den, prosím o radu, jak vyřešit následující situaci. Mám UPC cihlu nastavenou na adresu 192.168.200.1

Router Asus zapojený do cihly má přidělenou adresu 192.168.200.113

Router Asus mi přiděluje přes DHCP adresy v rozsahu 192.168.1.2 - 255

Moje PC má adresu 192.168.1.111 a běží na něm DLNA server.

Když připojím kabelem nebo přes WiFi moji TV, tak obsah DLNA adresáře v pořádku vidím a vše mi funguje jak má.

Nyní jsem si koupil nový router TP Link, který jsem připojil do svého Asus routeru a ten mu přidělil adresu 192.168.1.193

 

Teď to důležité:

 

Pokud se chci přihlásit do administrace přes WiFi nebo LAN kábel na ten nový TP Link router, tak se tam dostanu přes adresu 192.168.42.254, ale jen pokud jsem připojený na přímo, ne přes síť routeru Asus. Je to jiný adresní rozsah - to ještě chápu.

Zařízení připojené do routeru TP Link dostávají adresu přes DHCP TP Linku, mám z nich přístup na internet - skrz Asus-cihla, ale nejsem schopný udělat nastavení tak, aby mi zařízení připojená do routeru TP Link "viděla" můj DLNA server v síti routeru Asus (běží na adrese 192.168.1.111).

 

 

Zkoušel jsem na routeru Asus nastavit "static routes", ale nezadařilo se.

Zkoušel jsem na routeru TP Link změnit adresní rozsah, ale také to nepomohlo.

 

Existuje prosím nějaký způsob, jak to nastavit?

 

 

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Všechno špatně. Jeden router je cihla, za ním další router Asus a za ním ještě třetí router TP-Link. To není síťovej rozvod, ale naprostý harakiri, který nemá ani smysl rozcházet. V zásadě je správný řešení jenom jedno, a to nechat celou síť routovat pouze cihlou a všechny další prvky dávat switche, AP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník europoint

Děkuji za reakci, ale situace je taková jako je, protože cihla neumí Guest WiFi a vzdálený přístup na USB, Asus ano, dále potřebuji mít připojená některá zařízení s pevnou IP a některá s dynamickou, druhý router TP link je nezbytý, protože je na něm nastavená firemní VPN. Takže přesto, že jsou věci tak jak jsou, potřebuji to přenastavit, pokud tedy neexistuje řešení v podobě nějakého media serveru, který by byl schopný "vysílat" do druhé sítě?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA

Pokud potřebuju router s funkcema, který cihla nemá, tak holt cihlu hodím k šípku (případně ji nechám jenom na TV) a vezmu od UPC čistej modem a za něho dám router svůj. Jinak samozřejmě nastavení vnitřních IP lze dle MAC adres. Ovšem vzájemná viditelnost zařízení ve dvou oddělených sítích (jedna pod Asus a druhá pod TP-Link) je v této podobě neřešitelná věc. K tomu TP-Linku ještě tolik, že nevím co to je za model, ale existujou typy (třeba 4300), který mají jak guest funkce na WiFi, tak možnost vzdálenýho přístupu na USB. Nebo tu guest WiFi řešit samostatným AP. Máš to dost zamotaný, já bych to prostě celý zjednodušil. Třeba ale někdo přijde na něco lepšího.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...