Přejít na obsah

nabídka rádií v digitálním režimu od 10.3


Pavel m

Doporučené příspěvky

Souhlasím že ty stanice které jsou na digitáním TV kabelu tak pozemně nechytím. Mi vadí ztráta jednoduchosti. Zapnu receiver a rádio hraje, výběr byl slušný. Naštěsí receiver umí hrát internetová rádia, ale zase potřeba mo mobilu mu vybrat jaké a už je to složitejší. Zase je výhoda obrovského množství stanic. Určitě je nesmysl (alespoň pro mne) pořizovat si další krabici a přes ní pouštět rádio po HDMI do receiveru. Ale někdo to tak možná dělat bude. A počet stanic v DVB-C (rádiových) je oproti internetovým z celého světa zanedbatelné množství.

  • Internet 300
  • -
  • TV Komfort
  • CA modul
  • Ostrava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsme u těch inetových radií. Já mám rád americký blues. Ale ne ten tradiční, ale ten s elektrickáma kytarama a ještě jsem vybíravý v tom, že dávám přednost 60-tým létům. To tady v Evropě nikde není, takže si občas pustím inetové americké stanice. A můžu ti říct, že to není zase takový to pravý ořechový. Časté výpadky, kvalita občas taky na nic.

  • Super 500 Mb/s
  • -
  • Komplet
  • STB Vodafone, modem Compal CH7465
  • Jirkov
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No. Než si pořizovat další cihličku, abych mohl do receiveru pustit rádio, to už skutečně rovnou můžu přehrávat stanice šířené po internetu přímo na receiveru, nebo z mobilu/tabletu.

 

Btw, jedna věc tu nezazněla: rádia v DVB-C hrají i bez CA modulu/karty, takže kdyby existoval nějaký schopný DVB-C přehrávač, který by alespoň název stanice zobrazoval na displeji, použít by se dal.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro David – UPC: Pokud vycházíte z faktů, tak prosím uveďte konkrétní data, nebo aspoň jak jste je získali. Pochybuju, že UPC zná počet zákazníků, kteří mají připojený FM rádiový tuner do UPC sítě. UPC tuto službu nikdy nepropagovalo a na rozdíl od Karnevalu nemělo FM frekvence uvedeny ani na svých stránkách.

Chápu, že někdo v UPC takto rozhodl a my zákazníci s tím bohužel těžko něco uděláme. Nicméně sdělit zákazníkům, že UPC potřebuje část pásma na internet je korektní, na rozdíl od tvrzení o nízké poslechovosti FM rádií.

Když se zeptáte jakéhokoliv technika, řekne Vám, že do zdířky rádio má zapojený kabel naprosté minimum lidí.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník hlavsar

Tak jsem zkusil preladit u kafe transpoder s radiama a uz se mi tam objevily nove kousky. Zatim na telce bez nazvu, ale snad se to opravi :)

 

Jinak mi taky lehce vadi, ze zmizi FM radia, ale co uz, na internetu se da naladit fsechno.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YABAKA
Když se zeptáte jakéhokoliv technika, řekne Vám, že do zdířky rádio má zapojený kabel naprosté minimum lidí.

Kolik těch domácností mají ti technikové zmapovaných? Nemluvě o tom, že si tam rádio může každej připojit až po jejich odchodu, takže to o ničem nevypovídá. Jen tak na okraj, výhoda kabelovky je (v případě UPC byla) v tom, že jsou tam věci, který nejsou nikde jinde. Jak je člověk u kabelovky už nenajde, tak logicky začne koukat jinam. A celkově klesající trend počtu abonentů u služeb jenom dokládá, že UPC vrství chyby na všech frontách, teď už i u toho FM.

Upraveno uživatelem YABAKA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Milos1498650066
Když se zeptáte jakéhokoliv technika, řekne Vám, že do zdířky rádio má zapojený kabel naprosté minimum lidí.

Kolik těch domácností mají ti technikové zmapovaných? Nemluvě o tom, že si tam rádio může každej připojit až po jejich odchodu, takže to o ničem nevypovídá. Jen tak na okraj, výhoda kabelovky je (v případě UPC byla) v tom, že jsou tam věci, který nejsou nikde jinde. Jak je člověk u kabelovky už nenajde, tak logicky začne koukat jinam. A celkově klesající trend počtu abonentů u služeb jenom dokládá, že UPC vrství chyby na všech frontách, teď už i u toho FM.

 

Pokud vím, technici jsou z externích firem, takže otázkou je, jestli se vůbec někdo z UPC nějakého technika ptal... UPC by se mělo v první řadě ptát svých zákazníků, těch od kterých inkasuje prachy. Osobně jsem vyplňoval poměrně dost elektronických dotazníků od UPC, nikdy se ale okruh dotazů netýkal programové nabídky a FM rádií. Dlouhodobým problémem UPC je (ne)komunikace, která může vyústit v úbytek klientů.

Souhlas s YABAKA - UPC nevyužila toho, že nabízela něco jiného, než jiní poskytovatelé. FM přijímače jsou běžnou výbavou každé domácnosti, takže stačila propagace tohoto produktu. Pokud tedy byla skutečně nízká poslechovost FM rádií, je to pouze a jen vizitka UPC.

Nemyslím si, že počet posluchačů rádií přes STB převýší počet posluchačů FM... Ale to je jen nezměřitelná spekulace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak, přátelé. Rádio z kabelovky příjmají všichni mí známí, kteří připojení od UPC mají a jejich rádio má vstup na anténu. Teď už tedy ne, pojedou na kus drátu nebo komu jak se povede. Uznávám, že digitálně přes DVB-C může být nabídka širší a zvuk kvalitnější, ale nemožnost použít běžně dostupný příjmač odsuzuje tento způsob k zániku. A o DAB prý v UPC neuvažují.

Dovolil jsem si to pranýřovat na FB na UPC stránkách, a byl jsem odstřižen a zabanován.

  • -
  • -
  • Klasik
  • 2x CA modul (Lica r2008, UPC r2015)
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...