Přejít na obsah

Kabel k modemu


Návštěvník esite

Doporučené příspěvky

Návštěvník tamaru

Dobrý den. Dostal jsem od UPC kabel scart o délce cca 5m, který spojuje ze zdi signál do modemu. Kabel je typ -TECHNETIX RLA++ , (na netu jsem si ho našel zde https://en-us.technetix.com/products/co ... ble-series a tváří se, že je 4x odstíněný). Z modemu chci mít PC připojený LAN RJ-45 kabelem. Mám ale stejně tak ze stejného místa, kde je signál antény vedený kabel podél zdi až do pokoje, kde mám PC - takže bych modem mohl mít tam a nemusel bych mít kabely na zemi mezi místnostmi. Sice jsem tak připojení chytil, i rychlost jsem naměřil stejnou, ale později docházelo k velmi častým krátkým výpadkům (cca 3x do minuty). Musel jsem to přepojit zpět. Přitom zařízení, které chytalo wifi signál z modemu, připojeného tím erárním kabelem ve zdi, běžel bez problému se stabilním připojením. Otázka tedy zní: co způsobovalo ty časté výpadky? A jak problém vyřešit, abych mohl mít modem takto zapojený? Rád bych, aby to šlo, protože by se mi také uvolnila zásuvka od antény ve zdi, abych tam mohl mít připojenou TV. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Scart kabel je kabel na propojení TV a nějakého STB či videa apod. Taková ta žehlička. Viz. obrázek http://forum.avmania.e15.cz/download/file.php?id=4883

Odkaz Vám nefunguje, ale předpokládám, že se Vám jedná o Koaxiální kabel.

Propoj mezi zásuvkou a modemem by měl být co nejkratší a co nejlepším kabelem. Ve zdi máte sice také nějaký koaxiální kabbel, ale kdo ví, jaké kvality, stáří a navíc je dlouhý. Může do něj prostupovat rušení. Navíc ani nepíšete, do jaké zdířky je připojen onen kabel, co Vám vede vedle do místnosti.

Doporučuji natáhnout ještě podél zdi Ethernetový kabel na internet od modemu umístěného u zásuvky.

Nebo je zde možnost, si nechat od UPC vybudovat druhou zásuvku v druhé místnosti (záruka na signál na ní atd). Cena je 555Kč

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Dostal jsem od UPC kabel scart o délce cca 5m typ -TECHNETIX RLA++ , který spojuje modem od UPC do zdi (na netu jsem si ho našel zde https://en-us.technetix.com/products/co ... ble-series a tváří se, že je 4x odstíněný). Z modemu chci mít PC připojený LAN RJ-45 kabelem. Problém je, že když jsem modem přepojil k sobě do pokoje anténovým scart kabelem, který už byl namontován podél zdi, abych nemusel mít kabely na zemi mezi místnostmi, tak jsem sice připojení chytil, i rychlost jsem naměřil stejnou, ale později docházelo k velmi častým krátkým výpadkům (cca 3x do minuty). Musel jsem to přepojit zpět. Přitom zařízení, které chytalo wifi signál z modemu (připojenému na ten stejný kabel) běžela bez problému se stabilním připojením. Otázka tedy zní: co způsobovalo ty časté výpadky?

 

tady ten odkaz funguje .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den. Dostal jsem od UPC kabel scart o délce cca 5m typ -TECHNETIX RLA++ , který spojuje modem od UPC do zdi (na netu jsem si ho našel zde https://en-us.technetix.com/products/co ... ble-series a tváří se, že je 4x odstíněný). Z modemu chci mít PC připojený LAN RJ-45 kabelem. Problém je, že když jsem modem přepojil k sobě do pokoje anténovým scart kabelem, který už byl namontován podél zdi, abych nemusel mít kabely na zemi mezi místnostmi, tak jsem sice připojení chytil, i rychlost jsem naměřil stejnou, ale později docházelo k velmi častým krátkým výpadkům (cca 3x do minuty). Musel jsem to přepojit zpět. Přitom zařízení, které chytalo wifi signál z modemu (připojenému na ten stejný kabel) běžela bez problému se stabilním připojením. Otázka tedy zní: co způsobovalo ty časté výpadky?

 

tady ten odkaz funguje .

V prvním příspěvku, ale v druhém nikoliv, jelikož je zkopírovaný. :) To jsem předtím nezkoumal. To nic moc na věci nemění.

  • Super
  • Premium 5G
  • 18+
  • Vodafone Station WiFi 6
  • Brüx
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...