Přejít na obsah

router Turris v siti UPC


homberg

Doporučené příspěvky

Slamb: pozor, neni to 4500. $189 je cena bez DPH a postovnyho. S dani uz to je nejakych 5800. Navic kampan na Indiegogo konci uz v pondeli - cena po kampani ma byt snad az o tretinu vyssi.

 

YABAKA: Ne, data opravdu nemuzou vyuzit v cemkoli. Vyuziti dat je podlozeno smlouvou a CZ.NIC jako ceska organizace by mela dost velky problem s UOHS, kdyby data zneuzila. Navic je anonymizuji a sbiraji jen neco. Ale chapu, paranoia je paranoia.

A srovnani s Routerboardy fakt neobstoji. Mikrotikove jsou komercni firma, jeji hardware ma casto horsi parametry, nez Turrisy (typicky pamet RAM a flash, ale treba i propojeni site s CPU - Turrisy maji 2 Gbity v obou smerech), ale protoze ho chrli celosvetove, rozlozi fixni naklady.

Navic je tam v defaultu omezeny RouterOS (jeden z mnoha prikladu: kde je OpenVPN via UDP?).

 

Kazde zarizeni je proste urceno do jineho segmentu. Nekomu vyhovuje Turris, jinemu staci klikaci Asus, nekdo si potrpi na RouterOS.

  • -
  • -
  • -
  • Compal, 3xCA modul
  • Praha
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co je na tom Turrise take uzasne? Ten povodny (fialovy) s PowerPC CPU sa uz nevyraba a nedodava.. a ten novy je postaveny na ARM CPU ako vsetky ostatne moderne routery.. a OpenWRT funguje vyborne aj bez pricinenia sudruhov z CZ.NIC - aspon prispievaju do upstreamu?

 

Za tretinovu cenu si zozeniem TPLink WDR4900 s PowerCPU (nema sice wifi ac, ale to mi nechyba) - a nemam problem s priepustnostou WAN-LAN a rovnako s VPN (kedze vdaka CPU ma hw akceleraciu kryptovania.. takze nie je problem 40-50 Mbit priepustnost v OpenVPN/IPSec tuneli).

 

Pripadne ak chcem wifi ac, kupim si novy TPLink Archer 2600 ci Linksys 1900AC s dualcore ARM CPU a dam tam OpenWRT.

 

Edit: ako pozeram ich stranku, tak mam urcite pochybnosti o tom, ci dokazu 1Gbit WAN-LAN (najma pri zapnutom QoS).. bez hw NAT, zelezo je postavene na Atherose (rovnako ako Mikrotik), jedina vyhoda voci vyssie uvedenym routerom je o nieco rychlejsie CPU (Archer 2600 ma 1,4 dualcore, Turris 1,6), vacsia RAM (1GB) a rozsiritelnost - ale treba si uvedomit, ze ath10k driver pre wifi ac ma este dost daleko k stabilite!

  • Super
  • -
  • Základní
  • -
  • Bratislava
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

$189 je cena bez DPH a postovnyho.

co sem si tak zkušebně vyplnil objednávku, tak to chce 189$ za router a 27$ za poštovný :shock: 700 jenom za to, že mi to pošlou o pár stanic metra vedle :roll: k platbě mě to radši ani nepustilo, je tam nějaký kolečko na přiteplenym růžovoučkym tlačítku a víc nic

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plná cena Omnie má být 285 USD, což je po přepočtu a přičtení DPH cca 8500 - 9000 Kč. Nevím jestli je použitý SoC výjimečným něčím jiným, ale použité CPU 2 x Cortex-A9 @ 1,6 GHz je poněkud retro a rozhodně to není PC-like performance, 2 x Cortex-A9 na o trochu nižší frekvenci sem měl v mobilu kupovaném před čtyřmi lety.

 

Za podobnou cenu postavím PC router s wifi kartou (nebo samostatným wifi AP), sice to bude mít vyšší spotřebu, ale taky podstatně vyšší výkon a bude skutečně plně použitelné jako domácí server a NAS, vlastně to tak sám mám.

 

Quadra, ty komerční routery co zmiňuješ mají paměť pouze čtvrtinovou, což je docela zásadní pro dodatečné funkce. A procesory nelze srovnávat jen podle frekvence, ale je potřeba vzít v úvahu i architekturu jádra, Linksys WRT1900AC s Marvellem má stejně jako Omnia Cortex-A9, TP-LINK Archer C2600 s Atherosem má jádra Krait 300, která jsou při totožné frekvenci cca o třetinu výkonnější než Cortex-A9.

  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • Jiná služba
  • už nic
  • Praha - Letňany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

27$ za poštovný :shock: 700

Náklady na poštovné jsou minimální cca +-100Kč, zbytek kryje DPH. Jako Češi máme výhodu "promo kódu" viz druhý příspěvek v tomto vlákně.

Je také možný i osobní odběr, ale zda tam bude nějaká finanční úleva si nejsem jist.

 

OpenWRT funguje vyborne aj bez pricinenia sudruhov z CZ.NIC - aspon prispievaju do upstreamu?

Budou, zmínilo se to na Indiegogo a také na IT 15.2.

 

Edit: ako pozeram ich stranku, tak mam urcite pochybnosti o tom, ci dokazu 1Gbit WAN-LAN (najma pri zapnutom QoS)

By mě zajímalo, jak jste informace vyhledával. Na IndieGogo (10 dní starý update): Turris Omnia is able to route 975 Mbps (even with NAT). If you prefer more technical info, it can handle up to 450 000 packets per second. Pokud se nepletu, tak stále to bylo bez HW akcelerace.

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak sem oprášil testovací fuc*book účet a s nim mě to pustí dokonce i k platbě

nicméně - zadal sem ten jejich slavnej promo kód do druhýho políčka pro adresu a pořád 189+27, což je úplně normální cena za nějakej ten první perk :roll:

takže začínám dost váhat, jestli se na to nevyprdnout :? když si shrnu + a -, tak to zas tak růžově nevidim

+ sfp konektor (nebudu potřebovat konvertor)

+ wifi ac (na mobilu budu mít rychlejší wifi)

+ aktuální a bezpečnej fw (můj historickej asus je odkázanej na aktualizace od andyho padavana)

+/- budu muset protahovat kábl jinudy

- investice 6600 (z toho 700 shipping (vzal bych rovnou tu 2GB verzi))

- nejistota s propustností (oni uváděj 975 Mb/s, ale s mym 5 let starym asusem mi to ve správci úloh ukáže i 990 Mb/s)

 

shipping.png

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nemělo to vyjít na 5600 Kč s variantou 1GB? Když by si vzal 2GB, tak chápu, že tj 6600.Viceméně platíme stejně, ale dostaneme navíc tričko, samolepky a pak ten certifikát do CZ.NIC. Na druhou stranu taktéž přemyšlím, zda nevzít 2GB verzi, ale 49USD se mi dá přílíš, když vemu, že za 99USD máme jen desku.

  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

však řikám

(vzal bych rovnou tu 2GB verzi)

jenom se to musí přiobjednat samostatně

no a to je vlastně další mínus - 1200 za 1 GB paměti :shock: sice tam bude natvrdo připájená, ale o tolik dražší než třeba klasickej modul to přece bejt nemůže - celý 2 GB vyjdou na cca 300 :roll: :roll: :roll:

na nějaký samolepky se jim můžu vykašlat, triko je hezký a ty kurzy bych nevyužil, maximálně bych ten slevovej kód moh střelit třeba za litr

no ale když si vemu, že za těch 6600 si ve výsledku nijak zásadně nepolepšim, tak to asi vážně nechám bejt :?

  • -
  • -
  • -
  • -
  • -
  • Speedtest
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A to ještě musím zmínit, že pro toho, kdo bude chtít jako NAS se SATA porty, tak musí si ještě připočítat 600 Kč za kartu (http://www.dx.com/cs/p/iocrest-io-mpce1 ... een-383391) a případně ještě uložení disků, což se mi libí (https://www.turris.cz/forum/topic_show.pl?tid=1109) a zase máme další investici. Někdo se spokojený s USB 3.0 externími disky, ale zase máte investici v podobě krabiček nebo případně NASu jako takového. A teď babo raď. Turris se mi líbí, ale je škoda, že už nechtějí na té desce udělat změnu v podobě 2 SATA portů, když to SOC podporuje..

Upraveno uživatelem Návštěvník
  • Kabel 300 Mb/s
  • Super
  • Komplet
  • 3x CA modul, 1x Nokia, 1x Technicolor
  • Praha
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidat se ke konverzaci

Přispívat můžete okamžitě a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se a přispívejte pod Vaším účtem.
Poznámka: Váš příspěvek vyžaduje před zobrazením schválení moderátorem.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložit jako upravený text.   Obnovit formátování

  Pouze 75 emotikon je povoleno.

×   Váš odkaz byl automaticky vložen.   Místo toho zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Nahrajte nebo vložte obrázky z URL adresy.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...